metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 26 °C

Úterý 5. července 2022. Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
Michal Hruška | foto: Metro.cz

Když umíte čínsky alespoň trochu, Číňany si lépe získáte

  20:33
O čínštinu zájem roste, ale vede angličtina. Co se lidé v Praze často učí? Mezi perličky patří třeba výuka angličtiny vedená v japonštině. Své zkušenosti popisuje Michal Hruška, ředitel Agentury Hermés, která zprostředkovává jazykové kurzy pro jednotlivce i firmy a individuální doučování dětí.

"Žáky základních škol nejčastěji doučujeme angličtinu a matematiku," říká Hruška. Klienti se začínají hlásit už nyní, více jich ale podle něj bude až v průběhu školního roku. "Až dítě přinese nějakou tu horší známku a potřebuje si zlepšit prospěch," usmívá se muž, který učil brigádně při civilce.

Poslední dobou roste zájem o výuku čínštiny

Postupně se pak z přivýdělku stala prosperující firma. Lidé se v Praze učí a doučují rádi. Nebo znalosti nutně potřebují. "Časem se mi hlásilo tolik studentů, že mě napadlo zajišťovat kurzy i pro další lektory. Od známého jsem dostal vyřazený počítač, naučil jsem se vytvářet webové stránky," vzpomíná Hruška na začátky před osmi lety. Od té doby jeho firma pomohla tisícům lidí. Poslední dobou vnímá rostoucí zájem o výuku čínštiny. "Čím dál víc firem má čínské obchodní partnery. I když umíte čínsky alespoň trochu, tak si je tím získáte. Hlavní komunikace pak stejně proběhne v angličtině," vysvětluje. Právě o angličtinu je tradičně zájem největší spolu s němčinou, španělštinou, francouzštinou, italštinou či ruštinou.

"Výhodou zprostředkování je, že lektor přijede až za vámi a zdarma. Pokud se budete chtít učit třeba norsky, rychle seženeme lektora podle vašich požadavků," dodává Hruška. Výuková hodina zprostředkovaná Agenturou Hermés začíná na 280 korunách pro dospělé, pokud je lidí ve skupince víc, tak si cenu dělí mezi sebe. Doučování dětí je za 180 korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zmodernizované vozy v barvách PID mají mouchy

vydáno 5. července 2022  3:00

„Teče sem a nefunguje protiskluzová ochrana,“ tvrdí asi nejznámější pražský tramvaják Josef Chodounský.   celý článek

Další kritika radnice Prahy 1. Kvůli parkovišti pod Pražským hradem

vydáno 4. července 2022  4:49

Po „gotickém kruháči“ obyvatele centra města štve zrušení širokého chodníku v Nerudovce.  celý článek

Monacké knížectví nad pražským Botičem aneb Kde žijí milionáři nad chatrčí

PRAHA? AHA!
vydáno 3. července 2022  11:07

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Pražské pouliční osvětlení je zase chytřejší. Novinka navíc šetří energii

vydáno 3. července 2022  5:41

Správce veřejného osvětlení – Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) – pokračuje v zavádění chytrých technologií v metropoli. Od...  celý článek