metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 1 °C

Pátek 2. prosince 2022. Svátek má Blanka

Větší foto
Projekt využívá 21 oblíbených běžeckých tras ve větších městech České republiky. | foto: Archiv Mattoni FreeRunMetro.cz

Když v tom nechcete být sami. V Praze roste obliba běžeckých tréninků ve skupině

  5:55
Pokud jste v létě zamířili do některého z pražských parků, s velkou pravděpodobností jste mohli narazit různě velké houfy běžců. Ruku v ruce s rostoucí oblibou běhání se totiž rozvíjí trend běhat ve skupině pod vedením trenéra.

Běžecké školy

V Praze si může zdarma zaběhat se zkušenějšími běžci a instruktory hned na několika místech.

  • Praha 4 - každý čtvrtek od 18 hodin u rybníku u Labutě v Krčském lese.
  • Praha 6 - každá středa od 17:30 u usedlosti Ladronka.
  • Praha 7 - každá středa od 18 hodin v běžeckém centru Running Mall (roh ulic Milady Horákové a Františka Křižíka), projekt Prahy 7.
  • Praha 7 - každý čtvrtek od 18 hodin v běžeckém centru Running Mall (roh ulic Milady Horákové a Františka Křižíka), běží se na Letnou s projektem Mattoni FreeRun.
  • Praha 7 - každé pondělí od 18.05 hodin u hlavního vchodu na Výstaviště, běží se do Stromovky.

Možností zaběhat si v hlavním městě s podobně naladěnými lidmi je celá řada. Mezi nově vzniklými projekty je Mattoni FreeRun, který organizuje RunCzech. Jeho cílem je spojit zkušenější běžce s těmi, kteří kouzlo běhání teprve objevují. Projekt využívá 21 oblíbených běžeckých tras ve větších městech České republiky. Na nich probíhají pravidelné tréninky pod vedením koučů, které jsou zcela zdarma.

„Scházíme se dvakrát týdně. Snažíme se naše běžecké tréninky dělat zajímavé, například je spojujeme s kruhovým tréninkem nebo zkoušíme běhat naboso,“ říká Lucie Síbrová, která vede tréninky na pražské Letné. „Běháme minimálně jednou do týdne, obvykle ve čtvrtek od 18 hodin,“ dodává.

Důvodů, proč lidé raději běhají s někým dalším, je celá řada. „Když běhám s ostatními, motivuje mě to k lepším výkonům. Nedovolím si zastavit nebo zpomalit, protože bych ztratila kontakt se skupinou,“ myslí si Klára Šenková, která navštěvuje tréninky Mattoni FreeRun pravidelně. „Navíc jsme dobrá parta a chodím sem také kvůli kamarádům,“ usmívá se. Pokud si chcete s Mattoni FreeRun zaběhat, stačí navštívit internetové stránky freeruns.cz nebo si pomocí Facebooku vyhledat skupinu, která je vašemu bydlišti nejbližší (pro Prahu Mattoni FreeRun Stromovka nebo Letná).

Běh patří mezi nejoblíbenější sporty Čechů. Podle výzkumu společnosti Sportcentral je druhou nejčastěji provozovanou pohybovou aktivitou, první místo patří cyklistice.

Komentáře

Hlavní zprávy

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek