metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 11 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti

Další 3 fotografie v galerii
Největším tahákem Kinobusu je letos Okresní přebor. | foto: Bontonfilm

Kinobus dopravního podniku nabídne 42 filmů na místech po celé Praze

  11:05
Kinobus pražského dopravního podniku chystá letos 42 projekcí na 12 místech metropole. Šestý ročník letního filmového turné začne v pondělí 22. července ve spodní části Václavského náměstí. Informoval o tom dnes mluvčí dopravního podniku Petr Vorlíček.

"Kvůli povodním byl letošní ročník Kinobusu přesunut až na červenec. I přesto, že Kinobus během léta navštíví méně lokalit, jsme rádi, že vyjede," uvedl generální ředitel podniku Milan Křístek. Pojízdné kino bude promítat každý den vpodvečer jeden celovečerní film z tuzemské produkce. Kinobus stráví na jednom místě tři až čtyři večery. Vstup je již tradičně zdarma, diváci ale mohou přispět na konto sbírky Pomozte dětem. Dalšími zastávkami Kinobusu budou Hůrka, Kbely, Kunratice nebo Letná. Filmovou pouť zakončí pojízdné kino 1. září na Petříně.

Pokud je vám zima, půjčí vám tu deku

První projekcí Kinobusu bude česká komedie Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel. Diváci se mohou těšit i na snímky Okresní přebor, Svatá čtveřice, Tady hlídám já nebo Probudím se včera. Na své si přijdou i milovníci dramatu, uveden bude Hřebejkův snímek Nevinnost a romantické drama Ireny Pavláskové Bestiář. Kinobus představí také dokument Silvie Dymáková Šmejdi, který pomocí skryté kamery odhaluje manipulace a nekalé praktiky prodejců na takzvaných předváděcích akcích pro seniory.

Pro děti je připraven animovaný povídkový film Autopohádky, na kterém se podíleli mimo jiné režiséři Břetislav Pojar, Jakub Kohák nebo Michal Žabka. Kinobus nabízí 200 míst k sezení, bezplatnou půjčovnu dek a možnost zakoupení občerstvení. Promítat se začne vždy po setmění, do poloviny srpna od 21:00 hodin, v druhé půlce srpna už od 20.30.

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek