metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 0 °C

Neděle, 20. ledna 2019. Svátek má Ilona.
Klára Vytisková
Další 3 fotografie v galerii
Klára Vytisková | foto: Ivy E. MorwenMetro.cz

Klára Vytisková: Beru si děti do práce

8. října 2017  8:59 Petr Holeček Metro.cz
Dvaatřicetiletá zpěvačka Klára Vytisková porodila v květnu druhé dítě. Opět se jí narodila holčička, které s manželem Romanem Víchou dali jméno Olivie. Jak stíhá rodinný život a svou práci, přiblížila pro deník Metro.

Jak se vám změnily priority s narozením druhé holčičky?
Změnily se už s narozením té první. Jsme s manželem oba muzikanti, často na cestách, ale už s první dcerou jsme si vytvořili domov, kde je nám krásně a kde máme stůl, u kterého sedíme celá rodina, a to je pro nás nejvíc.

Fotogalerie

Máte recept, jak skloubit rodinu a kariéru?
Moje profese je skvělá v ­tom, že můžu děti často brát i do práce, chodí se mnou do studia nebo jezdí v ­létě na festivaly, baví je to, vidí, co dělám, a stejně tak manžel, když někde točí bicí nebo má koncert venku, jedeme se podívat. Dětem tak ukazujeme, co nás baví, a zároveň se plně věnujeme i tomu, co baví je – koupání, malování, houpačky, prolézačky…

Právě vám vyšel nový singl 2 in 1 a sálá z něj velká pohoda. Jak vznikla tahle písnička?
Začala jsem ji psát v těhotenství s Emilkou, ale nedopsala. A tak jsem musela počkat, až budu zase těhotná, protože písničku o těhotenství musíte zkrátka psát těhotná, je to nepopsatelné období a řekla bych, že mě vždycky dostane do takového klidného stavu.

Kde a kdy si ji budeme moci poslechnout naživo?
Pokud nechcete jet do Budapešti, tak nejdřív 21. října na akci Teniskology v obchodním domě Kotva v Praze, tam chystáme speciální show.

Ano, tenisky. Jste proslulá originálními modely, jaký módní kousek máte teď?
Začala jsem hodně holdovat teniskám, protože na pobíhání s kočárem jsou nejlepší, a navíc je ráda vezmu klidně i k dlouhým šatům nebo k sukni do půli lýtek. Paradoxně právě mě tenisky odnaučily na sebe natahovat jen kalhoty.

Ovlivňuje styl vaší hudební tvorby, jak se oblékáte?
Moje hudební tvorba určitě ovlivňuje to, jak se oblékám. Teď jsem třeba do spousty svých nových demáčů cpala šedesátkový a sedmdesátkový zvuky, a pak koukám, že nosím zvonáče!

Na čem ještě pracujete?
Na dalších písničkách. Uzavřela jsem tak éru desky Home a po letních festivalech se zavírám do studia a­ do zkušebny, kde mám pár písniček k dodělání.

Komentáře

Hlavní zprávy

Je ta Florenc, nebo ten Florenc? Deník Metro oslovil onomastika

Freska zlatého anděla – podle ní má místo název.
vydáno 19. ledna 2019  12:20

Starousedlíkům občas novější pojmenovávání vadí. Deník Metro sídlí na Andělu, nebo u Anděla? Redakce oslovila Pavla Štěpána, onomastika z Ústavu pro jazyk...  celý článek

Sloupek Petra Justa: Pod Tatrami

Petr Just, politolog, Metropolitní univerzita Praha
vydáno 19. ledna 2019  5:55

Slovensko je stále výrazně ovlivněno loňskou vraždou novináře Jána Kuciaka, píše Petr Just ve sloupku pro deník Metro.  celý článek

Zranění z Troji mohli dostat peníze dříve

Lávka v Troji padla v prosinci 2017. Oběti jsou dodnes bez koruny.
vydáno 18. ledna 2019  12:20

Oběti pádu trojské lávky dostanou zatím jen zálohu. Pojišťovna ji navíc možná vyplatí později, než slibují radní.  celý článek

Nový hlas v devíti stanicích metra

Stanice metra Budějovická
vydáno 18. ledna 2019  5:55

Hlášení pro nevidomé mají premiéru na Muzeu, Jinonicích i Karlově náměstí.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám