metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Čtvrtek 2. února 2023. Svátek má Nela

Větší foto
Jarek Nohavica | foto: Jan Turek

Klipy. Nohavica, Lipo či Lenny

  16:00
Hudební videoklipy budou mít vlastní ceny.

Ke konci roku se fanoušci různých domácích interpretů dočkali nových krátkých filmů k písním.

Další singl z nevšedního alba Folk Swings je známá píseň Jarka Nohavici Zatímco se koupeš. Tu složil známý písničkář už v roce 1983. Nyní má i obrazové ztvárnění. O režii klipu se postarala Hana Mikolášková, o střih Jan Turek a Ferdinand Mazurek stál za kamerou.

Naopak úplnou novinku nachystal pro fanoušky raper Jonáš Červinka známý jako Lipo. První singl z jeho chystané čtvrté desky se jmenuje Salome a hostuje v něm talentovaný písničkář Jan Braun. „Co všechno je člověk schopný udělat pro lásku? Je možné, že láska zakázaná je zároveň i láskou osudovou? A jde vůbec zradit takový typ lásky?“ poodhaluje Lipo, jaké otázky ho při tvorbě textu napadaly. Klip si navrhl sám.

Kapela Napořád, v níž jsou kromě zpěvaček Barbory Fialové a Josefíny Čermákové také bývalí členové kapely Chinaski Ondřej Škoch a Petr Kužvart, vznikla teprve letos na jaře a už stihla vytvořit autorské písně na celou desku. Nyní představuje první klip k singlu Miláček podle scénáře Viktora Hlobila. Režie videoklipu se ujal Kryštof Sadílek, za kamerou stál Tomáš Fiala.

Netradiční spojení si vyzkoušela zpěvačka Lenka Filipová, známá jako Lenny. Videoklip k písni Through the Valley je ke hře The Last of Us Part II. Původní písni Shawna Jamese, kterou zpívá hlavní hrdinka Ellie v traileru hry, vtiskla Lenny jedinečný projev ve spolupráci s producentem Marcusem Tranem a s režisérem Ondřejem Kudynem vytvořili unikátní atmosféru videoklipu.

Novinkou také je, že hudební videoklipy budou mít samostatné ceny. Jmenují se No Stress Music Video Awards a první vítězové v devíti různých kategoriích budou známí v dubnu příštího roku. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Pějící pedagog Ventolin zpívá o MHD, na vzniku videoklipu se podílely dopravní podniky

vydáno 2. února 2023  8:46

Znělky, pípáky a provozní hlášení pro cestující nikdy nezněly tak romanticky. Nyní jsou součástí ulítlé hitovky zpívajícího pedagoga Ventolina, která...  celý článek

Vadí vám, jak to ve vaší obci vypadá? Vyzvěte sousedy a něco s tím udělejte

vydáno 2. února 2023  5:31

Sousedské projekty sbližují také generace, lze na ně získat i grant.  celý článek

Komerční sdělení

Konečně sníh! Orlický maraton zahájí sezonu českých dálkových běhů

vydáno 2. února 2023

Dosavadní průběh sezony běžkařům příliš nepřál. Po radostném prosincovém startu přišla po Vánocích obleva a jak rychle sníh napadl, tak také z hřebenů...  celý článek

Chci přestěhovat radnici či snížit poplatek za zahrádky, říká starosta Prahy 10

vydáno 1. února 2023  19:08

Novým starostou Prahy 10 je od listopadu loňského roku Martin Valovič z ODS, který dosud působil jako místostarosta městské části.  celý článek