metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / -3 °C

Neděle, 17. ledna 2021. Svátek má Drahoslav.
Jarek Nohavica
Větší foto
Jarek Nohavica | foto: Jan Turek

Klipy. Nohavica, Lipo či Lenny

15. prosince 2020  16:00 Pavel Urban Metro.cz
Hudební videoklipy budou mít vlastní ceny.

Ke konci roku se fanoušci různých domácích interpretů dočkali nových krátkých filmů k písním.

Další singl z nevšedního alba Folk Swings je známá píseň Jarka Nohavici Zatímco se koupeš. Tu složil známý písničkář už v roce 1983. Nyní má i obrazové ztvárnění. O režii klipu se postarala Hana Mikolášková, o střih Jan Turek a Ferdinand Mazurek stál za kamerou.

Naopak úplnou novinku nachystal pro fanoušky raper Jonáš Červinka známý jako Lipo. První singl z jeho chystané čtvrté desky se jmenuje Salome a hostuje v něm talentovaný písničkář Jan Braun. „Co všechno je člověk schopný udělat pro lásku? Je možné, že láska zakázaná je zároveň i láskou osudovou? A jde vůbec zradit takový typ lásky?“ poodhaluje Lipo, jaké otázky ho při tvorbě textu napadaly. Klip si navrhl sám.

Kapela Napořád, v níž jsou kromě zpěvaček Barbory Fialové a Josefíny Čermákové také bývalí členové kapely Chinaski Ondřej Škoch a Petr Kužvart, vznikla teprve letos na jaře a už stihla vytvořit autorské písně na celou desku. Nyní představuje první klip k singlu Miláček podle scénáře Viktora Hlobila. Režie videoklipu se ujal Kryštof Sadílek, za kamerou stál Tomáš Fiala.

Netradiční spojení si vyzkoušela zpěvačka Lenka Filipová, známá jako Lenny. Videoklip k písni Through the Valley je ke hře The Last of Us Part II. Původní písni Shawna Jamese, kterou zpívá hlavní hrdinka Ellie v traileru hry, vtiskla Lenny jedinečný projev ve spolupráci s producentem Marcusem Tranem a s režisérem Ondřejem Kudynem vytvořili unikátní atmosféru videoklipu.

Novinkou také je, že hudební videoklipy budou mít samostatné ceny. Jmenují se No Stress Music Video Awards a první vítězové v devíti různých kategoriích budou známí v dubnu příštího roku. 

Komentáře

Hlavní zprávy

S výstavbou moderního terminálu se začne nejdřív za čtyři roky. Nevyužité návrhy v koši neleží

Vítězný návrh na první podobu terminálu vysokorychlostní železnice v Česku.
vydáno 17. ledna 2021  5:56

Poblíž Nehvizd nacházejících se severovýchodně od hlavního města má za několik let začít vznikat jedna z nejmodernějších železničních staveb v Evropě....  celý článek

„Zabíjejte popírače klimatických změn.“ Název nové divadelní hry dráždí

Nápisy nad vchodem divadla oznamují nejbližší hru.
vydáno 16. ledna 2021  5:39

Švandovo divadlo uvede kontroverzní satiru Davida Finnigana on-line. Její název vyvolal velkou vlnu kontroverze i v Austrálii, kde měla hra premiéru.  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Arsène Lupin je černoch z Nedotknutelných. A nosí nový kabát

Omar Sy Strážce streamu
vydáno 15. ledna 2021  15:42

Legendární britský detektiv Sherlock Holmes se dočkal moderního pojetí hned několikrát. Proč by to nemohl u diváků zkusit jeho neméně slavný a všemi...  celý článek

Swingers party, Salátem přátele nezískáš nebo Máš nějaký kámošky? Hledali jsme vtipné wifiny

Vytáhněte mobil a vyrazte na lov! Pobavíte se.
vydáno 15. ledna 2021  9:09

Zapomeňte na pokémony. Vezměte mobil a vyrazte do ulic metropole. Zažijete neuvěřitelnou zábavu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy