metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 24 °C

Pondělí, 10. srpna 2020. Svátek má Vavřinec.
Rock Café
Větší foto
Rock Café | foto: Metro.cz

Klub Rock Café je nejstarší v Praze. Oslaví 28. narozeniny

10. ledna 2019  8:07 Petr Holeček Metro.cz
Pio Squad, Timudej, Ptakustik a pak také originální talk show. To je program sobotní oslavy klubu Rock Café, která odstartuje v sedm večer. Vstupenky jsou v předprodeji za dvě stovky, na místě o padesátikorunu dražší.

Základní filozofie klubu byla podle provozovatelů klubu daná už od prvních dnů a i přes mnoho personálních změn vydržela až do dnešní doby – řídit se prý za každé situace hlavně srdcem.

S písní na rtech popřejí klubu například Pio Squad, hiphopová partička z Jihlavy, která se na české scéně pohybuje už dvacet let a i po tak dlouhé době má srdce na správném místě.

Dalším gratulantem budou balkan/ska matadoři Timudej z Černošic, kteří mají k Rock Café neméně vřelý vztah.

Hudební část večera otevře charizmatický zpěvák Ptakustik z Valašska, který si pro tento večer připravil speciální set.

Historie klubu

  • Pražský klub Rock Café založila umělecká skupina Nový horizont 5. ledna 1990. Byla to spontánní reakce hudebníků a umělců z bývalého disentu na nově vzniklou svobodu na hudební scéně. 
  • V letech 2003 až 2006 prošel klub rozsáhlou rekonstrukcí. Od té doby se každý rok provádí postupné další úpravy a scénografický vzhled klubu. Poslední velkou přestavbou byla rekonstrukce Chilloutu a úprava Galerie v roce 2015.
  • Při rozsáhlé renovaci klubu v roce 2006 se hudební sál přesunul do suterénu a v přízemí vznikl divadelní sál RockCabaret. Díky tomu se začala výrazně rozšiřovat umělecká činnost klubu. 
  • Začínaly zde české kapely jako J.A.R., Tichá dohoda, Jižní pól, MIG 21 nebo Divokej Bill. 

Jak už se stalo v minulých letech tradicí, nechybí na této oslavě ani divadelní program. Letos ho obstará Vojtěch Bráník Dvořák, herec Klicperova divadla v Hradci Králové, se svou talk show Kvůli čeho?, kam společně se zástupci klubu pozval hned několik významných osobností, které k Rock Café chovají kladný vztah.

Pozvání přijal vynikající novinář a vášnivý fanoušek fotbalového Arsenalu Jindřich Šídlo, zpěvák Monkey Business Matěj Ruppert a komik Nikola Džokič.

„Zároveň se můžete těšit ještě na jednoho speciálního hosta, to ale bude pro všechny přítomné překvapení! V sobotu 12. ledna to bude dlouhá noc! Jsi-li srdcař i ty, přijď s Rock Café oslavit jeho 28. narozeniny!“ láká Šimon Blaschko, produkční a manažer klubu. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Stále více lidí si před dovolenou kupuje „pohodu na čtyřech kolech“. Je tady boom karavaninku

Karavanem napříč Českem
vydáno 10. srpna 2020  10:48

Češi hledají svobodu v karavanech. Jejich prodej stoupl meziročně o více než 100 procent. Možnost vzdálit se od civilizace, mít soukromí, ale současně i...  celý článek

Komerční sdělení

Na Výstavišti srpen patří akrobatům, přijďte se podívat i vyzkoušet

Představení Kaleidoscope
vydáno 10. srpna 2020  7:00

Akrobacie, balancování, parakotouly, žonglování, skoky na trampolíně i na překážkách. To vše je možné si v srpnu na Výstavišti Praha vyzkoušet na vlastní...  celý článek

Eva „FitzPilarová“ zářila v každém žánru. Zpěvačka by dnes oslavila své 81. narozeniny

Eva Pilarová na koncertě k 90. narozeninám zpěvačky Yvetty Simonové (Praha, 18....
vydáno 9. srpna 2020  5:42

Tečka za kariérou Evy Pilarové se příliš nevydařila. Zemřela letos 14. března, zrovna v době, kdy byla česká společnost na vrcholu strachu z covidové...  celý článek

Příští stanice: malá zahrádka. Vyřazené tramvaje „slouží“ dál

Tramvaj T3 nedaleko vesnice Trhomné
vydáno 8. srpna 2020  5:50

Na konci července jsme vyzvali čtenáře, ať nám pošlou snímky vozů MHD, které vlastní někdo jiný než dopravní podnik. Pár fotek dorazilo.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám