metro.cz

Počasí v Praze

-9 °C / -2 °C

Středa, 23. ledna 2019. Svátek má Zdeněk.
Rock Café
Větší foto
Rock Café | foto: Metro.cz

Klub Rock Café je nejstarší v Praze. Oslaví 28. narozeniny

10. ledna 2019  8:07 Petr Holeček Metro.cz
Pio Squad, Timudej, Ptakustik a pak také originální talk show. To je program sobotní oslavy klubu Rock Café, která odstartuje v sedm večer. Vstupenky jsou v předprodeji za dvě stovky, na místě o padesátikorunu dražší.

Základní filozofie klubu byla podle provozovatelů klubu daná už od prvních dnů a i přes mnoho personálních změn vydržela až do dnešní doby – řídit se prý za každé situace hlavně srdcem.

S písní na rtech popřejí klubu například Pio Squad, hiphopová partička z Jihlavy, která se na české scéně pohybuje už dvacet let a i po tak dlouhé době má srdce na správném místě.

Dalším gratulantem budou balkan/ska matadoři Timudej z Černošic, kteří mají k Rock Café neméně vřelý vztah.

Hudební část večera otevře charizmatický zpěvák Ptakustik z Valašska, který si pro tento večer připravil speciální set.

Historie klubu

  • Pražský klub Rock Café založila umělecká skupina Nový horizont 5. ledna 1990. Byla to spontánní reakce hudebníků a umělců z bývalého disentu na nově vzniklou svobodu na hudební scéně. 
  • V letech 2003 až 2006 prošel klub rozsáhlou rekonstrukcí. Od té doby se každý rok provádí postupné další úpravy a scénografický vzhled klubu. Poslední velkou přestavbou byla rekonstrukce Chilloutu a úprava Galerie v roce 2015.
  • Při rozsáhlé renovaci klubu v roce 2006 se hudební sál přesunul do suterénu a v přízemí vznikl divadelní sál RockCabaret. Díky tomu se začala výrazně rozšiřovat umělecká činnost klubu. 
  • Začínaly zde české kapely jako J.A.R., Tichá dohoda, Jižní pól, MIG 21 nebo Divokej Bill. 

Jak už se stalo v minulých letech tradicí, nechybí na této oslavě ani divadelní program. Letos ho obstará Vojtěch Bráník Dvořák, herec Klicperova divadla v Hradci Králové, se svou talk show Kvůli čeho?, kam společně se zástupci klubu pozval hned několik významných osobností, které k Rock Café chovají kladný vztah.

Pozvání přijal vynikající novinář a vášnivý fanoušek fotbalového Arsenalu Jindřich Šídlo, zpěvák Monkey Business Matěj Ruppert a komik Nikola Džokič.

„Zároveň se můžete těšit ještě na jednoho speciálního hosta, to ale bude pro všechny přítomné překvapení! V sobotu 12. ledna to bude dlouhá noc! Jsi-li srdcař i ty, přijď s Rock Café oslavit jeho 28. narozeniny!“ láká Šimon Blaschko, produkční a manažer klubu. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Obchod se strachem. Rodiče platí dětem tisíce za kurzy

Ilustrační snímek
vydáno 22. ledna 2019  12:27

Pět set korun, ale i devět tisíc. O přípravy na středoškolské přijímačky je velký zájem.  celý článek

V paneláku mají zkušebnu a dokonce nahrávací studio. Sousedům to nevadí

Zkouška kapely klíč v panelákovém studiu.
vydáno 22. ledna 2019  10:58

V obyčejném panelovém domě na okraji Prahy si manželé Marianovi z bytu 5+1, ve kterém bydlí, vytvořili profesionální nahrávací a masteringové studio Klíč....  celý článek

Proměnu průduchu na droida R2D2 z Hvězdných válek mapuje nový dokument

Filip Brouk a jeho R2D2 na Folimance.
vydáno 22. ledna 2019  6:52

Když se před rokem a půl prakticky přes noc přeměnila betonová větrací šachta v parku Folimanka na třímetrový model robota z filmové série Star Wars,...  celý článek

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám