metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 10 °C

Středa, 20. března 2019. Svátek má Světlana.
Rock Café
Větší foto
Rock Café | foto: Metro.cz

Klub Rock Café je nejstarší v Praze. Oslaví 28. narozeniny

10. ledna 2019  8:07 Petr Holeček Metro.cz
Pio Squad, Timudej, Ptakustik a pak také originální talk show. To je program sobotní oslavy klubu Rock Café, která odstartuje v sedm večer. Vstupenky jsou v předprodeji za dvě stovky, na místě o padesátikorunu dražší.

Základní filozofie klubu byla podle provozovatelů klubu daná už od prvních dnů a i přes mnoho personálních změn vydržela až do dnešní doby – řídit se prý za každé situace hlavně srdcem.

S písní na rtech popřejí klubu například Pio Squad, hiphopová partička z Jihlavy, která se na české scéně pohybuje už dvacet let a i po tak dlouhé době má srdce na správném místě.

Dalším gratulantem budou balkan/ska matadoři Timudej z Černošic, kteří mají k Rock Café neméně vřelý vztah.

Hudební část večera otevře charizmatický zpěvák Ptakustik z Valašska, který si pro tento večer připravil speciální set.

Historie klubu

  • Pražský klub Rock Café založila umělecká skupina Nový horizont 5. ledna 1990. Byla to spontánní reakce hudebníků a umělců z bývalého disentu na nově vzniklou svobodu na hudební scéně. 
  • V letech 2003 až 2006 prošel klub rozsáhlou rekonstrukcí. Od té doby se každý rok provádí postupné další úpravy a scénografický vzhled klubu. Poslední velkou přestavbou byla rekonstrukce Chilloutu a úprava Galerie v roce 2015.
  • Při rozsáhlé renovaci klubu v roce 2006 se hudební sál přesunul do suterénu a v přízemí vznikl divadelní sál RockCabaret. Díky tomu se začala výrazně rozšiřovat umělecká činnost klubu. 
  • Začínaly zde české kapely jako J.A.R., Tichá dohoda, Jižní pól, MIG 21 nebo Divokej Bill. 

Jak už se stalo v minulých letech tradicí, nechybí na této oslavě ani divadelní program. Letos ho obstará Vojtěch Bráník Dvořák, herec Klicperova divadla v Hradci Králové, se svou talk show Kvůli čeho?, kam společně se zástupci klubu pozval hned několik významných osobností, které k Rock Café chovají kladný vztah.

Pozvání přijal vynikající novinář a vášnivý fanoušek fotbalového Arsenalu Jindřich Šídlo, zpěvák Monkey Business Matěj Ruppert a komik Nikola Džokič.

„Zároveň se můžete těšit ještě na jednoho speciálního hosta, to ale bude pro všechny přítomné překvapení! V sobotu 12. ledna to bude dlouhá noc! Jsi-li srdcař i ty, přijď s Rock Café oslavit jeho 28. narozeniny!“ láká Šimon Blaschko, produkční a manažer klubu. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Bacha na suché ruce, říká profesionální výčepní Veronika

Veronika Mikésková
vydáno 19. března 2019  15:46

Při pohledu na fotografii elitní výčepní a lektorky kvality plzeňského piva Veroniky Mikéskové není těžké si představit, co se honí v hlavách hospodských,...  celý článek

Učíme používat mobil i navazovat přátelství, říká Lenka Šumanová z organizace Fosa

Organizace Fosa o.p.s. se zabývá pomocí handicapovaným a znevýhodněným lidem
vydáno 19. března 2019  10:58

Pražská organizace Fosa se zabývá pomocí handicapovaným a znevýhodněným lidem, usiluje o jejich samostatnost a co největší možné začlenění do společnosti....  celý článek

Sloupek Ivana Adamoviče: Japoncem na medníku

Ivan Adamovič
vydáno 19. března 2019  9:56

„Že je ohrožená, to nám sdělilo asi sto tabulek připevněných na stromech,“ píše ve svém sloupku průvodce přítomností.  celý článek

Komerční sdělení

Nevšední zážitek! Americký fotbal se vrací na Žižkov

Nevšední zážitek! Americký fotbal se vrací na Žižkov
vydáno 19. března 2019  7:00

Nevšední sportovní zážitek se vrací na stadion Viktorie Žižkov. Emoce a adrenalin rozproudí 31. března start 26. ročníku Paddock ligy amerického fotbalu.   celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám