metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 21 °C

Sobota 21. května 2022. Svátek má Monika

Větší foto
Rock Café | foto: Metro.cz

Klub Rock Café je nejstarší v Praze. Oslaví 28. narozeniny

  8:07
Pio Squad, Timudej, Ptakustik a pak také originální talk show. To je program sobotní oslavy klubu Rock Café, která odstartuje v sedm večer. Vstupenky jsou v předprodeji za dvě stovky, na místě o padesátikorunu dražší.

Základní filozofie klubu byla podle provozovatelů klubu daná už od prvních dnů a i přes mnoho personálních změn vydržela až do dnešní doby – řídit se prý za každé situace hlavně srdcem.

S písní na rtech popřejí klubu například Pio Squad, hiphopová partička z Jihlavy, která se na české scéně pohybuje už dvacet let a i po tak dlouhé době má srdce na správném místě.

Dalším gratulantem budou balkan/ska matadoři Timudej z Černošic, kteří mají k Rock Café neméně vřelý vztah.

Hudební část večera otevře charizmatický zpěvák Ptakustik z Valašska, který si pro tento večer připravil speciální set.

Historie klubu

  • Pražský klub Rock Café založila umělecká skupina Nový horizont 5. ledna 1990. Byla to spontánní reakce hudebníků a umělců z bývalého disentu na nově vzniklou svobodu na hudební scéně. 
  • V letech 2003 až 2006 prošel klub rozsáhlou rekonstrukcí. Od té doby se každý rok provádí postupné další úpravy a scénografický vzhled klubu. Poslední velkou přestavbou byla rekonstrukce Chilloutu a úprava Galerie v roce 2015.
  • Při rozsáhlé renovaci klubu v roce 2006 se hudební sál přesunul do suterénu a v přízemí vznikl divadelní sál RockCabaret. Díky tomu se začala výrazně rozšiřovat umělecká činnost klubu. 
  • Začínaly zde české kapely jako J.A.R., Tichá dohoda, Jižní pól, MIG 21 nebo Divokej Bill. 

Jak už se stalo v minulých letech tradicí, nechybí na této oslavě ani divadelní program. Letos ho obstará Vojtěch Bráník Dvořák, herec Klicperova divadla v Hradci Králové, se svou talk show Kvůli čeho?, kam společně se zástupci klubu pozval hned několik významných osobností, které k Rock Café chovají kladný vztah.

Pozvání přijal vynikající novinář a vášnivý fanoušek fotbalového Arsenalu Jindřich Šídlo, zpěvák Monkey Business Matěj Ruppert a komik Nikola Džokič.

„Zároveň se můžete těšit ještě na jednoho speciálního hosta, to ale bude pro všechny přítomné překvapení! V sobotu 12. ledna to bude dlouhá noc! Jsi-li srdcař i ty, přijď s Rock Café oslavit jeho 28. narozeniny!“ láká Šimon Blaschko, produkční a manažer klubu. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Je dobré, když se v ordinaci pacient ke všemu hned přizná, říká praktická lékařka

vydáno 21. května 2022  5:14

Obvoďáci, rodinní lékaři, praktici. Ať jim říkáme jakkoli, jsou to ti, se kterými se v rámci zdravotní péče setkáváme jako první a nejčastěji. Někdy na ně...  celý článek

Co se stalo Brittany Murphy? Nic dobrého, ukazuje dokument na HBO Max

Strážce streamu
vydáno 20. května 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Dokumentární minisérie v naší rubrice Strážce streamu moc často neřešíme. Obliba nedávno uvedeného True Crime dokumentu Podvodník z Tinderu z kuchyně...  celý článek

Když někdo dělá hudbu dobře, většinou to není špatný člověk, filozofuje malý violoncellista

vydáno 20. května 2022  5:20

Třináctiletý Maxmilián Lasek se chtěl hudbě věnovat odmalička. Díky působení v orchestru, který spolupracuje například s Pařížskou filharmonií, si mohl u...  celý článek

Z Prahy do Prčice. Na 55. ročník legendárního pochodu je povinná registrace předem

vydáno 19. května 2022  16:53

Loni jste se z Prahy do Prčice mohli projít pouze soukromě. Stejně jako předloni totiž plány organizátorů zhatila pandemie koronaviru. Letošní již 55....  celý článek