metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 29 °C

Čtvrtek, 20. června 2019. Svátek má Květa.
Rock Café
Větší foto
Rock Café | foto: Metro.cz

Klub Rock Café je nejstarší v Praze. Oslaví 28. narozeniny

10. ledna 2019  8:07 Petr Holeček Metro.cz
Pio Squad, Timudej, Ptakustik a pak také originální talk show. To je program sobotní oslavy klubu Rock Café, která odstartuje v sedm večer. Vstupenky jsou v předprodeji za dvě stovky, na místě o padesátikorunu dražší.

Základní filozofie klubu byla podle provozovatelů klubu daná už od prvních dnů a i přes mnoho personálních změn vydržela až do dnešní doby – řídit se prý za každé situace hlavně srdcem.

S písní na rtech popřejí klubu například Pio Squad, hiphopová partička z Jihlavy, která se na české scéně pohybuje už dvacet let a i po tak dlouhé době má srdce na správném místě.

Dalším gratulantem budou balkan/ska matadoři Timudej z Černošic, kteří mají k Rock Café neméně vřelý vztah.

Hudební část večera otevře charizmatický zpěvák Ptakustik z Valašska, který si pro tento večer připravil speciální set.

Historie klubu

  • Pražský klub Rock Café založila umělecká skupina Nový horizont 5. ledna 1990. Byla to spontánní reakce hudebníků a umělců z bývalého disentu na nově vzniklou svobodu na hudební scéně. 
  • V letech 2003 až 2006 prošel klub rozsáhlou rekonstrukcí. Od té doby se každý rok provádí postupné další úpravy a scénografický vzhled klubu. Poslední velkou přestavbou byla rekonstrukce Chilloutu a úprava Galerie v roce 2015.
  • Při rozsáhlé renovaci klubu v roce 2006 se hudební sál přesunul do suterénu a v přízemí vznikl divadelní sál RockCabaret. Díky tomu se začala výrazně rozšiřovat umělecká činnost klubu. 
  • Začínaly zde české kapely jako J.A.R., Tichá dohoda, Jižní pól, MIG 21 nebo Divokej Bill. 

Jak už se stalo v minulých letech tradicí, nechybí na této oslavě ani divadelní program. Letos ho obstará Vojtěch Bráník Dvořák, herec Klicperova divadla v Hradci Králové, se svou talk show Kvůli čeho?, kam společně se zástupci klubu pozval hned několik významných osobností, které k Rock Café chovají kladný vztah.

Pozvání přijal vynikající novinář a vášnivý fanoušek fotbalového Arsenalu Jindřich Šídlo, zpěvák Monkey Business Matěj Ruppert a komik Nikola Džokič.

„Zároveň se můžete těšit ještě na jednoho speciálního hosta, to ale bude pro všechny přítomné překvapení! V sobotu 12. ledna to bude dlouhá noc! Jsi-li srdcař i ty, přijď s Rock Café oslavit jeho 28. narozeniny!“ láká Šimon Blaschko, produkční a manažer klubu. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Nechtějte po mně, abych udělala Lízu Simpsonovou, říká muzikálová herečka

Ivana Korolová
vydáno 19. června 2019  13:37

V nakažlivém rytmu svižného elektropopu jí přibývají hlasy v hitparádách i počty zhlédnutí vydařených klipů. Ivanu Korolovou zkrátka už nebudeme znát...  celý článek

Vyhrajte báječnou cestu pro dva a leťte ještě ten samý den

Amsterdam
vydáno 19. června 2019  10:51

Jste dost akční? Máte rádi bláznivé nápady? Pak je tato soutěž pro vás jako dělaná. Sbalit kufr a přijít na určené místo v daný den není tak těžké....  celý článek

Pozor na křeče při plavání i nebezpečné skoky do vody

Ilustrační snímek
vydáno 18. června 2019  16:28

Léto začíná a aktivity s ním spojené, jako je jízda na kole, plavání či turistika, jsou v plném proudu. Pohyb je skvělou volbou, avšak tradičně s sebou...  celý článek

Tuzemský zaměstnanec je za hubičku. Pro svět stále zůstáváme levnou montovnou

Ilustrační snímek
vydáno 18. června 2019  13:44

Česká republika obsadila v celoevropském žebříčku agentury ManPower, který mapoval země ideální pro podnikání, jedenácté místo. Náš trh práce je pro...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám