metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Středa 10. srpna 2022. Svátek má Vavřinec
Zbyněk Passer | foto: Pro Prahu

Koloděje asi čekají nové volby, zastupitelé TOP 09 rezignovali

  8:25
Prahu-Koloděje nejspíš čekají nové volby. Tři ze sedmi zastupitelů totiž rezignovali. Zákon přitom požaduje, aby jich zůstalo nejméně pět. „TOP 09 odstoupila i s náhradníky,“ řekl včera večer její volební lídr Vladimír Mužík. Dosud Koloděje vedl starosta Zbyněk Passer (Pro Prahu).

„Po volbách jsme iniciovali jednání s takzvanou koalicí vedenou starostou Passerem o obsazení úřadu a programových prioritách. Nejsme ale schopní se dohodnout,“ vysvětlil Mužík. Ustavující zastupitelstvo mají Koloděje vyhlášené na pátek 7. listopadu.

Podle Mužíka se zbývající čtyři zastupitelé musí sejít, nemohou ale zvolit starostu a začít plně fungovat. Provizorium, kdy bude městkou část vést dosavadní starosta, bude trvat až do předčasných voleb. TOP 09 získala v komunálních volbách tři mandáty. Dva zastupitele má hnutí Pro Prahu starosty Passera a po jednom TJ Slavoj Koloděje a Sdružení závislých.

Passer vedl kandidátku hnutí Pro Prahu

Dosud bylo složení zastupitelstva Prahy-Kolodějí poměrně pestré - Passer za Šanci pro Koloděje, místostarosta Zdeněk Kovář a Jiří Michl za SDH Koloděje, jeden zástupce za hnutí Občané Koloděj, jeden ze Sdružení angažovaných kolodějských občanů, jedna nezávislá a právě Mužík z TOP 09.

Zbyněk Passer vedl kandidátku hnutí Pro Prahu do zastupitelstva hlavního města, do předvolební kampaně investovalo hnutí asi 13 milionů korun. Mandát ale nezískalo, volilo jen jen 2,39 procenta občanů hlavního města.

Komentáře

Hlavní zprávy

Slavný stadion Nikolajka končí. Hokejisté musejí jinam

vydáno 10. srpna 2022  5:52

Pro nové kluziště radnice Prahy 5 sehnala investora. O pozemku však s magistrátem stále jedná.  celý článek

Lokální farmy budou za pár let velký trend, říká ředitel firmy GreenTech

vydáno 9. srpna 2022  20:24

Pěstují zeleninu uvnitř. Dmitrij Lipovskij, ředitel a zakladatel firmy GreeenTech, přibližuje, co jejich firma nabízí v rámci indoor farem a pěstíren a...  celý článek

Žaloba na okruh? Zoufalost, říká Ondřej Martan, starosta Běchovic

vydáno 9. srpna 2022  16:50

Dvacátá městská část má v plánu podat k soudu žalobu na vydané územní rozhodnutí k úseku Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1. Tento krok...  celý článek

Z centra pro narkomany z Košíř je horký brambor. Odborníci volají po odkladu výpovědi

vydáno 9. srpna 2022  9:40

Na území Prahy žije až deset tisíc narkomanů. Tohle číslo vyplývající z analýzy Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy je relativně...  celý článek