metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 16 °C

Pondělí 5. června 2023. Svátek má Dobroslav
Vodovod v Korunní ulici potrápí i ty okolní. | foto: DPP

Komplikace na kolejích. Floru od Korunní odtrhnul vodovod

  9:48
Od včerejška opět jezdí tramvaje Ječnou ulicí. Do Jičínské se naopak kvůli „záludnému živlu“ vrátí až koncem měsíce.

Kvůli prasklému vodovodnímu potrubí bylo v Ječné ulici od minulého úterka pořádně veselo. Na frekventovaném úseku mezi stanicemi I. P. Pavlova a Karlovo náměstí v centru Prahy nejezdily tramvaje kvůli valící se vodě z prasklého potrubí. Následovalo odstraňování škod a opravy, které provoz MHD dále zamezily.

Od včerejšího rána se však provoz tramvají v Ječné ulici obnovil. „Do svých pravidelných tras se vracejí denní linky 6, 11 a 22 a noční 96, 97 a 99,“ uvádějí zástupci organizátora dopravy Ropid. „Nicméně vodní živel jest záludný, a je třeba jej nyní rozsáhlejší opravou vodovodního řadu zkrotit v jižní části Jičínské ulice, kudy běžně směřují tramvaje od Flory do Korunní ulice,“ dodávají.

Pro některé cestující tak vyvstala poněkud komplikovaná situace. Do 28. srpna je přerušen provoz tramvajových linek 10, 16 a 91 v celé Korunní ulici. Linky 10 a 16 ale budou nadále ve směru ze Sídliště Ďáblice či Lehovec z Flory pokračovat po Vinohradské ulici k Muzeu a do zastávky I. P. Pavlova. Jelikož na Francouzské ulici už budou jezdit obvyklé linky 4 a 22, bude linka 10 končit následně na Zvonařce a linka 16 projede Bělehradskou ulicí na náměstí Bratří Synků.

„Mezi zastávkami I. P. Pavlova, Karlovo náměstí, Anděl, Kotlářka a Sídliště Řepy nahradí provoz linek 10 a 16 v celodenním provozu posílená linka 4. Na smíchovské straně si na ni v posledních dnech cestující již zvykli,“ dodává Ropid.

Podle reakcí fanoušků dopravy na sociálních sítích i řady čtenářů deníku Metro výluka v Ječné jasně upozornila na absenci tramvají na Václavském náměstí. Při výpadku v Ječné totiž cestující de facto museli na náměstí Míru, metrem na Můstek, přestoupit na linku B a dojet na Karlovo náměstí. Takové přestupování se umí protáhnout někdy i na půl hodiny. S obnovením tramvajové trati v horní části Václavského náměstí se nyní počítá zhruba za tři roky.

O kus dál si až do konce srpna budou muset zajít také ti, kteří využívají autobusové linky 136, 175 či 913 ze zastávky Orionka. Ve směru Sídliště Čakovice, respektive Florenc, se zhruba o 150 metrů posune proti směru jízdy zastávka, a to před křižovatku s Korunní ulicí.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Lidé fotící mobilem řeší, jestli je vše ostré, ale zapomínají, že oknem do duše je oko“

vydáno 5. června 2023  18:00

Pochází ze slovenských Nových Zámků. Jako kluk emigroval do Spojených států. Na začátku devadesátých let se vrátil zpět a od té doby žije, už jako...  celý článek

Mít dítě, nebo žít déle a lépe? Pro ženy s roztroušenou sklerózou těžká volba

vydáno 5. června 2023  8:00

Lékaři nevědí, proč se objeví, nemají šanci ji vyléčit. Nejsou ale proti ní už zcela bezmocní jako před desítkami let.  celý článek

Malíř Hehejík si vás nejdřív proklepne, potom vytvoří surrealistické dílo na míru

vydáno 5. června 2023  6:00

Potřebu tvořit pociťoval už v dětství, inspirovaly ho encyklopedie zvířat a dinosaurů. Lukáš Hehejík maluje surrealistické obrazy na míru tak, aby...  celý článek

Kostičky ze Sovětského svazu dobyly celý svět. Tetris se hrál i na mrakodrapu

vydáno 4. června 2023  17:33

Žádný složitý. V podstatě primitivní grafika. Přesto je hra návyková. Při svém vzniku způsobila dokonce v ruské akademii věd průšvih. Pojďme ale postupně....  celý článek