metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Sobota, 19. září 2020. Svátek má Zita.
Vodovod v Korunní ulici potrápí i ty okolní.
Větší foto
Vodovod v Korunní ulici potrápí i ty okolní. | foto: DPP

Komplikace na kolejích. Floru od Korunní odtrhnul vodovod

11. srpna 2020  9:48 Filip Jaroševský Metro.cz
Od včerejška opět jezdí tramvaje Ječnou ulicí. Do Jičínské se naopak kvůli „záludnému živlu“ vrátí až koncem měsíce.

Kvůli prasklému vodovodnímu potrubí bylo v Ječné ulici od minulého úterka pořádně veselo. Na frekventovaném úseku mezi stanicemi I. P. Pavlova a Karlovo náměstí v centru Prahy nejezdily tramvaje kvůli valící se vodě z prasklého potrubí. Následovalo odstraňování škod a opravy, které provoz MHD dále zamezily.

Od včerejšího rána se však provoz tramvají v Ječné ulici obnovil. „Do svých pravidelných tras se vracejí denní linky 6, 11 a 22 a noční 96, 97 a 99,“ uvádějí zástupci organizátora dopravy Ropid. „Nicméně vodní živel jest záludný, a je třeba jej nyní rozsáhlejší opravou vodovodního řadu zkrotit v jižní části Jičínské ulice, kudy běžně směřují tramvaje od Flory do Korunní ulice,“ dodávají.

Pro některé cestující tak vyvstala poněkud komplikovaná situace. Do 28. srpna je přerušen provoz tramvajových linek 10, 16 a 91 v celé Korunní ulici. Linky 10 a 16 ale budou nadále ve směru ze Sídliště Ďáblice či Lehovec z Flory pokračovat po Vinohradské ulici k Muzeu a do zastávky I. P. Pavlova. Jelikož na Francouzské ulici už budou jezdit obvyklé linky 4 a 22, bude linka 10 končit následně na Zvonařce a linka 16 projede Bělehradskou ulicí na náměstí Bratří Synků.

„Mezi zastávkami I. P. Pavlova, Karlovo náměstí, Anděl, Kotlářka a Sídliště Řepy nahradí provoz linek 10 a 16 v celodenním provozu posílená linka 4. Na smíchovské straně si na ni v posledních dnech cestující již zvykli,“ dodává Ropid.

Podle reakcí fanoušků dopravy na sociálních sítích i řady čtenářů deníku Metro výluka v Ječné jasně upozornila na absenci tramvají na Václavském náměstí. Při výpadku v Ječné totiž cestující de facto museli na náměstí Míru, metrem na Můstek, přestoupit na linku B a dojet na Karlovo náměstí. Takové přestupování se umí protáhnout někdy i na půl hodiny. S obnovením tramvajové trati v horní části Václavského náměstí se nyní počítá zhruba za tři roky.

O kus dál si až do konce srpna budou muset zajít také ti, kteří využívají autobusové linky 136, 175 či 913 ze zastávky Orionka. Ve směru Sídliště Čakovice, respektive Florenc, se zhruba o 150 metrů posune proti směru jízdy zastávka, a to před křižovatku s Korunní ulicí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Biblická hora i klády přes močály daly jména „druhým“ městům

Vlakem na výlet: Klatovy
vydáno 19. září 2020  12:17

„Co si v Praze vyprávíme o Brně? Vůbec nic!“ Starý vtip ukazuje, že „věčně druhá“ města to nemají jednoduché. A platí to i v jednotlivých krajích. Víte...  celý článek

Pomalá jízda některé řidiče rozčiluje. Na nepřiměřené reakce cílí nová kampaň

Ilustrační snímek
vydáno 19. září 2020  5:27

Nevyrazili jste na křižovatce na zelenou do půl sekundy? Šance, že na vás někdo zatroubí, je v Česku velká.  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Nedívej se. Neptej se. Neklikej. Seriál #martyisdead dostane pokračování

Seriál #martyisdead inspirovaný skutečnými případy kyberšikany získal hlavní... Strážce streamu
vydáno 18. září 2020  16:45

Český webový seriál #martyisdead, který v loňském roce uvedla tuzemská internetová televize Mall.tv, se dočká pokračování. Po kyberšikaně má být jeho...  celý článek

Přes dva měsíce komplikací. V úseku Pražského povstání a Vozovna Pankrác nepojedou tramvaje

Od neděle do dnešního dne probíhala výměna opotřebených kolejnic. Chuť...
vydáno 18. září 2020  13:28

Jak mnozí cestující poznali, při jízdě tramvají na trati mezi Vozovnou Pankrác a Pražského povstání to v posledních týdnech pěkně drnčelo. Své o tom vědí...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám