metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 18 °C

Pátek, 22. března 2019. Svátek má Leona.
Českobrodská ulice
Další 4 fotografie v galerii
Českobrodská ulice | foto: TSKMetro.cz

Konec kolapsu, do jara bude v Běchovicích klid

4. října 2018  15:46 Filip Jaroševský Metro.cz
Oprava Českobrodské ulice skončila o devět měsíců dřív. Díky rychlým dělníkům i nátlaku místních.

Nejen obyvatelé Běchovic, ale také Úval, Újezda, Koloděj, Zelenče, Šestajovic a Klánovic mají za sebou krušných sedm měsíců. Uzavírka místního hlavního tahu – Českobrodské ulice zde totiž v tomto období značně komplikovala dopravu. Ke znovuotevření ulice, která se nově pyšní novým asfaltovým povrchem, došlo po řadě stížností okolních obcí.

Podle klánovického starosty Ferdinanda Poláka se dokonce do věci vložilo ministerstvo dopravy. To následně zrušilo rozhodnutí magistrátu o povolení uzavírky a nařízení objízdné trasy vedené právě přes Klánovice.

Samotná Technická správa komunikací (TSK) ale dřívější otevření prezentuje jako velký úspěch způsobený hlavně rychlejší prací dělníků. „Ke krácení došlo díky urychlení prací, a především spojení dvou etap a dřívější výstavby nového mostu přes Mlýnskou strouhu. Tím došlo i k urychlení prací na poslední etapě v roce 2018,“ říká ředitel TSK Petr Smolka.

Fotogalerie

Se zbývající devátou a desátou etapou plánuje správa komunikací začít na jaře příštího roku. Běchovice by měly být přitom motoristům zapovězeny minimálně do poloviny příštího léta. Přibližně do konce října budou podle Smolky na Českobrodské probíhat ještě dokončovací práce. „Především instalace veřejného osvětlení s dílčími lokálními omezeními při instalaci sloupů, ale to nebude dopravu zásadně ovlivňovat,“ dodává Smolka.

Znovuotevření hlavního tahu v Běchovicích, ke kterému došlo před týdnem, řada místních slaví. Většině ale stále vrtá hlavou, proč správa komunikací změnila své plány a otevírá ho ve chvíli, kdy je hotovo jen osmdesát pět procent prací. Z toho, že se na Českobrodskou za půl roku dělníci opět vrátí, nemají radost obyvatelé z okolí ani na Facebooku. Zde se po otevření začala ozývat první kritika provedené práce. „V přední části, jak je radar, je šílený hup. To tam máte v plánu nechat?“ postěžoval si na Facebooku řidič Michal Vystrčko.

Českobrodská otevřená. Ale jen na půl roku

  • Práce měla správa komunikací původně v plánu provádět 593 kalendářních dní.
  • Stavba byla v Českobrodské zahájena již loni v listopadu, a to výstavbou provizorních objízdných cest. Následně byly práce přes zimu přerušeny.
  • Druhou etapu Technická správa komunikací začala v březnu. Při ní došlo k opravě mostů přes Říčanský potok, Rokytku a přes Mlýnskou strouhu.
  • Podél Českobrodské najdeme také řadu nových stromů. Ty jsou však vysázeny do květináčů, jaké jsou k vidění například v ulicích Smíchova v Praze 5. Podle zjištění deníku Metro je důvod umístění stromů do květináčů prostý. Kvůli množství inženýrských sítí zde nešlo sázet do země.

Komentáře

Hlavní zprávy

Blahodárná voda bude velebena akademiky, vodohospodáři i v muzeu. Kam v Praze vyrazit?

Hala staré filtrace, kde probíhá druhá část čištění vody.(30.5.2018)
vydáno 22. března 2019  5:28

Na dnešek připadá Světový den vody. Má nám připomínat fakt, že více než miliarda obyvatel naší planety trpí nedostatkem pitné vody nebo k ní nemá přístup.  celý článek

Češi vymysleli chytré nabíječky pro automobily

Petr Konvalinka
vydáno 21. března 2019  15:26

Mnohem širší využívání elektromobilů mají umožnit výsledky práce českých vývojářů. Vymysleli totiž inteligentní a přitom levné nabíjecí stanice. Ty mohou...  celý článek

Nový plavecký stadion v Radotíně bude mít dětský bazének, vířivku i parní kabinu

Voda už je napuštěná. Ještě je ale potřeba všechno zkontrolovat.
vydáno 21. března 2019  13:38

V bazénu už je voda, koupání ale až od září.   celý článek

Politici na neschopence? To je vzácný úkaz. Poslanci stonají ve svém volnu

Ilustrační snímek
vydáno 21. března 2019  11:03

Bude víc neschopenek kvůli návratu proplácení nemoci už od prvního dne?  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám