metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / -2 °C

Čtvrtek, 24. ledna 2019. Svátek má Milena.
Detail dopravního plánu u metra Malostranská.
Další 3 fotografie v galerii
Detail dopravního plánu u metra Malostranská. | foto: Pavel Urban, Metro.cz

Konečná? Stále je na Dejvické

15. června 2015  6:58 Pavel Urban Metro.cz
Turistická sezona je v plném proudu, ale dopravní plány ve městě můžou lidi, kteří neznají aktuální podobu metra, pořádně zmást.

Zní to jak špatný vtip či recese, ale je to smutná realita. Přestože už přes dva měsíce jezdí metro linky A na novou konečnou Nemocnice Motol, městský mobiliář stále ukazuje, že se dostanete pouze na Dejvickou. Jakmile ale popojdete o pár metrů dál do vestibulu metra, uvidíte mapu, kde je vše zase jinak.

Na rozdíly v dopravních plánech v metropoli upozornila Metro čtenářka Martina Strašáková. „Rozhodla jsem se využít mapy, která je k dispozici u vstupu nedaleko metra Malostranská. Tam jsem zjistila, že linka A stále končí ve stanici Dejvická,“ napsala.

A podobná je situace také v blízkosti dalších stanic metra. Například na Andělu či na Florenci jsou dvě různé mapy zhruba deset metrů od sebe. „Není to zrovna ideální situace, protože nevím, čemu mám věřit,“ říká turistka Lara ze Španělska.

O změnu na všech plánech, tabulích a schématech zobrazujících linky metra se dopravní podnik postaral ještě před dubnovým otevřením čtyř nových stanic metra. Výměna trvala asi měsíc a probíhala i v povrchové dopravě a na jejích zastávkách. „Všechny tyto plochy jsou vyměněné,“ potvrzuje mluvčí společnosti Jiří Štábl.

Problém je tedy v městském mobiliáři, o jehož podobu a v tomto případě i aktualizaci se stará město. Technickou správu zajišťuje společnost JCDecaux. Ta se však brání.

„Tyto plochy jsou města a my čekáme, až nám aktuální plány doručí. Samozřejmě nás to mrzí, ale my nemůžeme samovolně něco měnit. Město jsme urgovali a doufáme, že výměna proběhne rychle,“ reaguje za JCDecaux Jan Vávra. Jednání o výměně potvrdil také mluvčí magistrátu Vít Hofman: „Touto situací se již zástupci Magistrátu hlavního města Prahy a společnosti JCDecaux zabývají.“

Jak dlouho ale budou ještě lidé mateni, jasné není.

Komentáře

Hlavní zprávy

Maturitní plesy zařizují agenti, slavná Lucerna vychází z módy

Plesová sezona, ilustrační foto
vydáno 24. ledna 2019  5:25

Zatímco dříve měli průběh plesu na starost sami organizátoři, v posledních letech přebírají otěže plesové agentury. Ty vyšlou svého člověka, jenž se...  celý článek

GALERIE: černé, rudé i oranžové. Deník Metro posbíral snímky barevných tramvají

Tramvaj RunCzech
vydáno 23. ledna 2019  15:56

V Liberci jezdí bílozelené tramvaje, v Brně mají vozy bíločervené a Plzeň má tramvaje žluté s bílým pruhem. Když si člověk představí pražskou tramvaj,...  celý článek

Čtenáři deníku Metro se chlubí fotografiemi bizarních WC

Filmové ateliéry AB Barrandov
vydáno 23. ledna 2019  13:06

Na neobvyklé toalety narážejí čtenáři Metra docela často. K takovému závěru jsme v redakci došli poté, co jsme si prohlédli desítky čtenářských...  celý článek

Dobrá zpráva! Čeští mladiství pijí méně než před deseti lety

Ilustrační snímek
vydáno 23. ledna 2019  12:27

Poprvé se s alkoholem setkávají děti v rodinách. Zbytek se dovědí od kamarádů a spolužáků.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám