metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 18 °C

Čtvrtek 23. března 2023. Svátek má Ivona

Další 3 fotografie v galerii
Detail dopravního plánu u metra Malostranská. | foto: Pavel Urban, Metro.cz

Konečná? Stále je na Dejvické

  6:58
Turistická sezona je v plném proudu, ale dopravní plány ve městě můžou lidi, kteří neznají aktuální podobu metra, pořádně zmást.

Zní to jak špatný vtip či recese, ale je to smutná realita. Přestože už přes dva měsíce jezdí metro linky A na novou konečnou Nemocnice Motol, městský mobiliář stále ukazuje, že se dostanete pouze na Dejvickou. Jakmile ale popojdete o pár metrů dál do vestibulu metra, uvidíte mapu, kde je vše zase jinak.

Na rozdíly v dopravních plánech v metropoli upozornila Metro čtenářka Martina Strašáková. „Rozhodla jsem se využít mapy, která je k dispozici u vstupu nedaleko metra Malostranská. Tam jsem zjistila, že linka A stále končí ve stanici Dejvická,“ napsala.

A podobná je situace také v blízkosti dalších stanic metra. Například na Andělu či na Florenci jsou dvě různé mapy zhruba deset metrů od sebe. „Není to zrovna ideální situace, protože nevím, čemu mám věřit,“ říká turistka Lara ze Španělska.

O změnu na všech plánech, tabulích a schématech zobrazujících linky metra se dopravní podnik postaral ještě před dubnovým otevřením čtyř nových stanic metra. Výměna trvala asi měsíc a probíhala i v povrchové dopravě a na jejích zastávkách. „Všechny tyto plochy jsou vyměněné,“ potvrzuje mluvčí společnosti Jiří Štábl.

Problém je tedy v městském mobiliáři, o jehož podobu a v tomto případě i aktualizaci se stará město. Technickou správu zajišťuje společnost JCDecaux. Ta se však brání.

„Tyto plochy jsou města a my čekáme, až nám aktuální plány doručí. Samozřejmě nás to mrzí, ale my nemůžeme samovolně něco měnit. Město jsme urgovali a doufáme, že výměna proběhne rychle,“ reaguje za JCDecaux Jan Vávra. Jednání o výměně potvrdil také mluvčí magistrátu Vít Hofman: „Touto situací se již zástupci Magistrátu hlavního města Prahy a společnosti JCDecaux zabývají.“

Jak dlouho ale budou ještě lidé mateni, jasné není.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek

Zenovou saunu najdete na střeše. Doplněná je také o japonskou zahradu

vydáno 23. března 2023  6:47

Mistrovství republiky bývá většinou nervy drásající podívaná. To v saunových ceremoniálech je pravým opakem. Diváky čeká relax a zklidnění. Zmiňované...  celý článek

Je tu jaro. Pojďte si hrát. Zveme vás na zajímavá pražská dětská hřiště

vydáno 22. března 2023  14:49

Ověřené tipy o Praze pro děti i rodiče. To je web Pražské zkratky. Jeho autorka Růžena Jeleneková tentokrát čtenářům poradí, kde v metropoli najdete...  celý článek

Akce představí také nezničitelné želvušky, popularizuje vědu a její přístroje

vydáno 22. března 2023  13:25

Právě probíhá týden plný akcí zaměřených na elektronovou mikroskopii. Zajímavá je pro malé i velké.  celý článek