metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána

Další 1 fotografie v galerii
Konečně sníh! Orlický maraton zahájí sezonu českých dálkových běhů | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Konečně sníh! Orlický maraton zahájí sezonu českých dálkových běhů

Komerční sdělení Dosavadní průběh sezony běžkařům příliš nepřál. Po radostném prosincovém startu přišla po Vánocích obleva a jak rychle sníh napadl, tak také z hřebenů zmizel. Chladná druhá polovina ledna ale vše otočila.

Po řadě akcí, které musely hledat pro nepříznivé podmínky nový termín, se tak konečně v sobotu a neděli 4. a 5. února v Deštném v Orlických horách pojede Orlický maraton a doprovodné závody.

Konečně sníh! Orlický maraton zahájí sezonu českých dálkových běhů

Tato akce se stala také součástí projektu České unie sportu – Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

„Pořád jsme čekali, jak to dopadne, až nám konečně o víkendu spadl kámen ze srdce, že bude možné akci uspořádat. Podle toho nám také začínají pomalu nabíhat přihlášky, milovníci bílé stopy byli nejprve opatrní, ale už se pěkně hlásí. Myslím, že můžeme počítat tak se sedmi stovkami závodníků,“ uvedla Jana Michlová z pořádajícího Ski Klubu Skuhrov nad Bělou.

Závody v Běžeckém lyžařském areálu v Deštném v Orlických horách a okolí budou probíhat v sobotu i neděli. První den budou od 9,30 do 11 hod. na programu dětské závody a následně od 12,30 hod. běh dospělých na 20 km volnou technikou. V neděli se poběží výlučně klasicky. V 10,30 hod. odstartují maratonci na 40 km posléze v 10,45 hod. závodníci na 20 km a konečně v 11 hod. na 10 km.

Konečně sníh! Orlický maraton zahájí sezonu českých dálkových běhů

„Česká ´laufařská´ špička bude na sérii Ski Classics v zahraničí, takže soupaž u nás nejspíš neuvidíte, a i v terénu by bylo její užití hodně na hraně. Za zmínku ovšem určitě stojí například jméno Pavla Janečka, který v posledních letech na naší trati podával skvělé výkony a pokud přijede i letos, bude velkým favoritem. Coby ambasador přijde na Orlický maraton dohlédnout Petr Michl, někdejší český reprezentant a trojnásobný olympionik z Nagana, Salt Lake City a Turína,“ prozradila Jana Michlová.

Konečně sníh! Orlický maraton zahájí sezonu českých dálkových běhů

Vyznavači běžeckého lyžování by se v rámci tratě na 40 km měli připravit na skutečně náročný terén. Vystoupat budou muset až na hřebeny, profil je velmi rozmanitý, takže je budou čekat i strmé sjezdy. Pokud by si někdo nebyl jistý a chtěl se přesto zapojit, má k dispozici kratší distance. Obzvlášť s tou na 10 km by si měli poradit i nadšenci.

Hlavní zprávy

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek

Komerční sdělení

Novoveský přespolák s napětím vyhlíží předpověď počasí

vydáno 29. března 2023

Nejsledovanější informací pro organizátory Novoveského přespoláku v Ostrožské Nové Vsi je nyní předpověď počasí. A není divu. Před rokem je totiž dokázala...  celý článek