metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 1 °C

Čtvrtek, 20. ledna 2022. Svátek má Ilona.
Přeplněný kontejner na smíchovském Náměstí 14. října. | foto: Daniela Klečková

Kontejner na tříděný odpad na Smíchově přetékal

  6:00
Snad každého, kdo jde okolo přeplněných popelnic na tříděný odpad, napadne, proč smetí neodvážejí častěji. Přitom stačí zajít na úřad městské části a podat žádost na častější odvoz odpadu.

"Tento obrázek se naskytne lidem, kteří chtějí chránit životní prostředí v centru Prahy a nosí ze širokého okolí tříděný odpad na smíchovské Náměstí 14. října," upozornila čtenářka Daniela Klečková.

Odvoz odpadu

  • požadavky na frekvenci podávají mětské části
  • odvoz zajišťuje magistrát
  • každý občan může na úřadu městské části zažádat o častější svoz
  • plasty z podzemních kontejnerů se odvážejí 3x týdně
  • úklid stanoviště probíhá 5x týdně

"Ačkoliv je zřizovatelem tohoto speciálního kontejneru městská část, svoz odpadu zajišťuje pražský magistrát," uvedl mluvčí Prahy 5 Luděk Sefzig."Problém s odpadky je dán především tím, že je lidé nedostatečně stlačí," dodal.

Podle mluvčí magistrátu Terezy Magdaleny Krásenské se jednalo o jednorázový problém. "Při prováděných kontrolách nebylo na tomto stanovišti zjištěno přeplňování podzemních kontejnerů. V tomto případě se zřejmě jednalo o výjimečnou situaci, která vznikla před vývozem," řekla.

Krásenská tvrdí, že je počet svozů u podzemních kontejnerů nadstandardní. "Četnost svozu plastů u těchto kontejnerů je stanovena na třikrát týdně, navíc úklid daného stanoviště a jeho bezprostředního okolí probíhá pětkrát týdně," pověděla Krásenská.

Kdyby i nadále docházelo k přetékání kontejneru, žádost musí na magistrát podat Praha 5. Pokud i vy řešíte problém přeplněných popelnic, obraťte se na úřad městské části, ve které bydlíte. "Podat žádost o navýšení četnosti svozu může i občan na jednotlivých úřadech," uzavřela Krásenská.

Komentáře

Hlavní zprávy

Neexistující cena, špatný bus i málem „oloupená“ seniorka

vydáno 19. ledna 2022  14:25

Přehled úsměvných současných kauz některých pražských politiků přináší deník Metro.  celý článek

Elektromobilita nám pročistí městský vzduch, vědí radnice českých měst

vydáno 19. ledna 2022  6:00

O nové čerpačce na klasická paliva už nikdo nepíše. Ovšem otevření dalšího stojanu pro elektromobily je v Česku stále ještě malá událost.  celý článek

Recyklace? Nejlepší je odpad vůbec nevytvářet, tvrdí expert na cirkulární ekonomiku

vydáno 18. ledna 2022  16:31

Hlavní město má novu vlastní strategii. Dokument nazvaný Strategie pro přechod na cirkulární ekonomiku schválili magistrátní radní v pondělí. Rozhodli tak...  celý článek

Ceny se ve stavebnictví dost „utrhly“. Prodávaný materiál může být navíc málo kvalitní

vydáno 18. ledna 2022  11:35

Šokují vás ceny stavebních materiálů a také to, kolik si řeknou řemeslníci za svou práci? Není to nic nového pod sluncem. Už jsme to zažili.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám