metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 27 °C

Úterý, 27. července 2021. Svátek má Věroslav.
Přeplněný kontejner na smíchovském Náměstí 14. října. | foto: Daniela Klečková

Kontejner na tříděný odpad na Smíchově přetékal

  6:00
Snad každého, kdo jde okolo přeplněných popelnic na tříděný odpad, napadne, proč smetí neodvážejí častěji. Přitom stačí zajít na úřad městské části a podat žádost na častější odvoz odpadu.

"Tento obrázek se naskytne lidem, kteří chtějí chránit životní prostředí v centru Prahy a nosí ze širokého okolí tříděný odpad na smíchovské Náměstí 14. října," upozornila čtenářka Daniela Klečková.

Odvoz odpadu

  • požadavky na frekvenci podávají mětské části
  • odvoz zajišťuje magistrát
  • každý občan může na úřadu městské části zažádat o častější svoz
  • plasty z podzemních kontejnerů se odvážejí 3x týdně
  • úklid stanoviště probíhá 5x týdně

"Ačkoliv je zřizovatelem tohoto speciálního kontejneru městská část, svoz odpadu zajišťuje pražský magistrát," uvedl mluvčí Prahy 5 Luděk Sefzig."Problém s odpadky je dán především tím, že je lidé nedostatečně stlačí," dodal.

Podle mluvčí magistrátu Terezy Magdaleny Krásenské se jednalo o jednorázový problém. "Při prováděných kontrolách nebylo na tomto stanovišti zjištěno přeplňování podzemních kontejnerů. V tomto případě se zřejmě jednalo o výjimečnou situaci, která vznikla před vývozem," řekla.

Krásenská tvrdí, že je počet svozů u podzemních kontejnerů nadstandardní. "Četnost svozu plastů u těchto kontejnerů je stanovena na třikrát týdně, navíc úklid daného stanoviště a jeho bezprostředního okolí probíhá pětkrát týdně," pověděla Krásenská.

Kdyby i nadále docházelo k přetékání kontejneru, žádost musí na magistrát podat Praha 5. Pokud i vy řešíte problém přeplněných popelnic, obraťte se na úřad městské části, ve které bydlíte. "Podat žádost o navýšení četnosti svozu může i občan na jednotlivých úřadech," uzavřela Krásenská.

Komentáře

Hlavní zprávy

Odpálený most zlobil D11. Vše komplikoval „dobře utajený“ kabel vysokého napětí

vydáno 27. července 2021  6:13,  aktualizováno  9:36

Trosky zdemolované stavby silničáři uklidili o den a půl později. Uvnitř to vypadalo jinak než v dokumentaci, kterou měli silničáři k dispozici.  celý článek

Komerční sdělení

Vzhůru na lov! Jaké lovecké oblečení a vybavení by vám nemělo chybět?

vydáno 27. července 2021

Lovíte různá zvířata a pohybujete se fakticky neustále v lese? Pak zcela jistě víte, že byste se měli řádně obléct a vzít s sebou vhodnou výbavu. Vždyť v...  celý článek

Konec narkomanů na Andělu? Praha je dlouhodobě přehlíží

vydáno 26. července 2021  18:58

V Praze 5 jsou dvě ze tří pražských kontaktních center pro závislé. Zásahy policistů v civilu ovoce zatím ale nepřinášejí.   celý článek

Nákladní loď uveze běžně tolik, co čtyřicet kamionů, říká šéf Ředitelství vodních cest

vydáno 26. července 2021  5:09

Je to už taková letní klasika. Silnice jsou plné uzavírek a kolony kamionů se táhnou i několik kilometrů. Co s tím?  celý článek

Vaše fotky z Prahy