metro.cz

Počasí v Praze

-9 °C / -2 °C

Středa, 23. ledna 2019. Svátek má Zdeněk.
Plné kontejnery nešlo v Karlíně vysypat.
Větší foto
Plné kontejnery nešlo v Karlíně vysypat. | foto: ONDŘEJ FRANKO

Kontejnery v pasti. Popeláři v Karlíně na ně zapomněli

8. ledna 2019  7:58 Filip Jaroševský Metro.cz
Již od předvánočního týdne lze v osmé městské části pozorovat zvláštní úkaz – trojici přeplněných kontejnerů zahrazenou betonovými zátarasy tak nešikovně, že se k nim popeláři nemohou se svým vozem dostat.

„Odpadky vítr roznáší po okolí Karlína. Kontejnery totiž nejde vysypat,“ popisuje čtenář Ondřej Franko, který nám snímek pořízený mezi ulicemi Za Invalidovnou a Šaldova zaslal na adresu mms@metro.cz. Získává od nás odměnu 300 korun.

Během vánočních svátků a po oslavách konce roku měli popeláři po celé metropoli plné ruce práce. Odložené stromky kolem kontejnerů v těchto dnech střídaly rozházené lahve od alkoholu. Obojí pracovníci vysbírávali často nad rámec svých povinností.

Podle mluvčího Pražských služeb Radima Many ale v Karlíně udělali jejich pracovníci chybu. Kontejnery totiž neměli zaznamenány ve svých svozových trasách. Na jejich úklid tak došlo až na popud deníku Metro včera odpoledne. „Nyní se nám po náporu během svátečního svozu podařilo zjistit, že kontejnery pochází se soukromé činnosti, respektive z jednorázové sportovní akce. Běžel se tu totiž maraton. Nádoby tedy nepochází ze systému svozu komunálního odpadu města ani z pravidelného komerčního svozu,“ vysvětluje Mana.

Podobné kontejnery si může v hlavním městě objednat každý, kdo pořádá nějakou sportovní akci. Standardně však bývají následně odstraňovány plné již tentýž den po skončení akce, popřípadě ve dnech bezprostředně následujících. Podle Many pracovníci služeb svou chybu napraví také tím, že zkontrolují čistotu jejich okolí, případně vysbírají rozházené odpadky. „K naší chybě došlo také proto, že ve svozových plánech seděly počty popelnic. Tyhle byly totiž nadstav, vlastně navíc. Pracovníci Pražských služeb tak podle plánů nepoznali, že by měli ještě nějaké odpadky vyvážet,“ doplňuje Mana. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Obchod se strachem. Rodiče platí dětem tisíce za kurzy

Ilustrační snímek
vydáno 22. ledna 2019  12:27

Pět set korun, ale i devět tisíc. O přípravy na středoškolské přijímačky je velký zájem.  celý článek

V paneláku mají zkušebnu a dokonce nahrávací studio. Sousedům to nevadí

Zkouška kapely klíč v panelákovém studiu.
vydáno 22. ledna 2019  10:58

V obyčejném panelovém domě na okraji Prahy si manželé Marianovi z bytu 5+1, ve kterém bydlí, vytvořili profesionální nahrávací a masteringové studio Klíč....  celý článek

Proměnu průduchu na droida R2D2 z Hvězdných válek mapuje nový dokument

Filip Brouk a jeho R2D2 na Folimance.
vydáno 22. ledna 2019  6:52

Když se před rokem a půl prakticky přes noc přeměnila betonová větrací šachta v parku Folimanka na třímetrový model robota z filmové série Star Wars,...  celý článek

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám