metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 3 °C

Středa, 13. listopadu 2019. Svátek má Tibor.
Delfíní show (ilustrační foto)
Delfíní show (ilustrační foto) | foto: gcardinal - Wikimedia Commons

Kontrola na místě chystaného delfinária nezjistila černou stavbu

12. dubna 2013  12:01 ČTK
Na soukromý pozemek v Praze 4 - Libuši, kde by měla vzniknout vodní aréna pro představení Delfíni v Praze, si posvítila kontrola. Podle stavebního odboru ale stávající projekt nevzniká načerno, jak se spekulovalo. Starosta Libuše Jiří Koubek nicméně po organizátorech požaduje projektovou dokumentaci, aby měl záruky, že černá stavba nezačne později.

"Dnes ráno byla na místě kontrola zástupců stavebního úřadu a dalších přidružených odborů městské části. Výsledkem kontroly je, že nepotvrdila mylné domněnky a nepravdivé informace, že se jedná o černou stavbu," uvedl pořadatel delfíní show Artur Kaiser. Koubek potvrdil, že v současné době se nedělají na pozemku žádné stavební práce, které by podléhaly stavebnímu zákonu. "Ale to, co jsem ve stanu viděl, byl výkop, který byl v tuto chvíli zahrabán," uvedl Koubek. Jeho úřad prý nemá žádnou záruku, že stavba nezačne třeba za týden.

Budoucnost projektu je stále nejasná

"Slíbili nám dnes předložit studii nebo projektovou dokumentaci. Nic ale nepředložili. Takže stále nemůžeme posoudit, zda to, co se tam chystá, bude nebo nebude podléhat stavebnímu zákonu," uvedl Koubek. Vodní aréna by měla delfínům nabídnout 432 metrů čtverečních vodní plochy, což odpovídá dvěma tenisovým kurtům. Delfinárium by mělo být umístěno v obřím stanu, který pojme až 1900 diváků. Stan stavebnímu povolení nepodléhá, ale stavba bazénu většího 40 metrů čtverečních už ano.

"Pokud bude bazén pevně spojen se zemí, podléhá stavebnímu povolení. My ale stále nevíme, zda nebude třeba mobilní," uvedl Koubek. Organizátoři původně plánovali akci na 25. dubna na Rohanské nábřeží. Nakonec by ale měla vodní show s mořskými savci odstartovat až 20. června. Několik desítek tisíc lístků, které si už lidé podle Kaisera koupili, bude možné od 13. dubna vyměnit na webu akce.

Komentáře

Hlavní zprávy

Lampy pod lampami? Nová svítidla na nádraží už zlobí

Světlo nových lamp se na nástupišti tluče se starými zářivkami.
vydáno 13. listopadu 2019  12:35

Správce stožárů chtěl jejich instalací vylepšit viditelnost uprostřed nástupiště. Nové zářivky ale dlouho nevydržely.  celý článek

Na Strakonické odpálí most

Most (označen kroužkem) padne 30. listopadu.
vydáno 13. listopadu 2019  5:29

Přípravy na demolici omezí dopravu ve Zbraslavi i na D4. Stavba nového mostu potrvá do příštího srpna.  celý článek

Natalia Germani: Vidíme, že svoboda, za niž se bojovalo, není stoprocentní

Natalia Germani
vydáno 11. listopadu 2019  14:36

Slovenská herečka Natalia Germani je českému publiku známá ze seriálu Single Man nebo z filmu Věčně tvá nevěrná. Nyní se představí v jedné z hlavních rolí...  celý článek

Mladý staromilec: Před sto lety se měli hůř, chovali se ale líp

Šestnáctiletý Lukáš Malý napsal knihu s názvem Vázací motýlek.
vydáno 11. listopadu 2019  10:47

Fascinaci prvorepublikovou érou přetavil Lukáš Malý do novely. Popletl v ní pouze scénu s dýmkou.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám