metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 29 °C

Pondělí 15. srpna 2022. Svátek má Hana

Větší foto
Přípravy na rekonstrukci tramvajové trati v úseku Poliklinika Vysočany – Vysočanská začaly. Od pátku 28. února zde bude obousměrně přerušený provoz tramvají. | foto: DPP

Kopou v Malešicích i u Harfy. Tento týden startují hned čtyři zásadní rekonstrukce pražských ulic

  5:55
Malešická ulice je od včerejšího rána pro motoristy tabu. Dělníci se tu na popud Technické správy komunikací pustili mezi ulicemi K Červenému dvoru a Olgy Havlové do rozsáhlých oprav chodníků i silnice. Práce mají trvat do července. Nejde však zdaleka o jedinou rozsáhlou rekonstrukci, která v metropoli počátkem tohoto týdne začíná.

Kvůli výměně povrchů se včera uzavřela také Poděbradská ulice ve směru z centra za Harfou, kde se dělníci mají zdržet do května. „Práce, které začínáme, završí ještě opravy na Novodvorské. V úterý začneme s přípravnými pracemi před opravami v úseku mezi ulicemi U Družstva Tempo a Zbudovská, jako je úprava stávajících přejezdů středních dělicích pásů tak, aby mohla být doprava převáděna do protisměru a vytvořeny dočasné autobusové zastávky. Tyto práce již lokálně zasáhnou do dopravy. Kompletní oprava potrvá do konce května,“ říká mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková s tím, že jak bude stavba postupovat, bude docházet k lokálnímu omezení dopravy vždy na jiném úseku ulice.

„Pro ně budou vyznačeny objízdné trasy. Tato opatření vyvolají také změny ve vedení linek autobusů městské a příměstské dopravy,“ dodává Lišková.

Havárie na Knížecí

  • Kvůli prasklému smíchovskému vodovodu musejí cestující od minulého pátku objíždět tramvajovou zastávku na Knížecí. Předpokládaný konec oprav je odhadován na dnešek.
  • Tramvajové zastávky 7 a 21 jsou obousměrně vedeny odklonem Radlickou a Plzeňskou ulicí. Zastávky Anděl se pak pro tyto linky přemisťuje z Nádražní do Plzeňské ulice.

Již tento pátek započnou také práce v Sokolovské ulici ve Vysočanech. Do oprav povrchů a také tramvajové trati se tu tentokrát nepouští správa komunikací, ale dopravní podnik. Práce, které do začátku dubna odkloní hned několik tramvajových linek, nejsou zdaleka jediné, které Pražany v dohledné době potrápí. Zhruba za měsíc se totiž chystá také rekonstrukce trati v Nádražní ulici, u které nejsou dosud přesně vymezeny objízdné trasy.

„Začínáme u smyčky Smíchovské nádraží. Ta bude v provozu po celou dobu výluky a kde budou po několik měsíců končit všechny linky od Anděla,“ uvádí firemní zpravodaj dopravního podniku DP kontakt. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Bronzový skejťák, svědek divokých devadesátých let, se vrací na Folimanku

vydáno 15. srpna 2022  5:15

Zítra se pod Nuselský most vrací první socha svého druhu na světě.  celý článek

„Obchodní“ stezky ve metropoli. Lidé nechodí tudy, kudy jim to architekti, developeři a plánovači nalinkují.

PRAHA? AHA!
vydáno 14. srpna 2022  16:56

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Při povodních před 20 lety pomáhali také vojáci. Z vody tahali muže s koněm

vydáno 14. srpna 2022  7:22

Zástupce velitele 243. vrtulníkové letky major Marek Bohuněk a jeho kolega palubní technik praporčík Jaroslav Vlček v roce 2002 sloužili u Letky letecké...  celý článek

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek