metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 24 °C

Čtvrtek, 4. června 2020. Svátek má Dalibor.
Přípravy na rekonstrukci tramvajové trati v úseku Poliklinika Vysočany –...
Větší foto
Přípravy na rekonstrukci tramvajové trati v úseku Poliklinika Vysočany – Vysočanská začaly. Od pátku 28. února zde bude obousměrně přerušený provoz tramvají. | foto: DPP

Kopou v Malešicích i u Harfy. Tento týden startují hned čtyři zásadní rekonstrukce pražských ulic

25. února 2020  5:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Malešická ulice je od včerejšího rána pro motoristy tabu. Dělníci se tu na popud Technické správy komunikací pustili mezi ulicemi K Červenému dvoru a Olgy Havlové do rozsáhlých oprav chodníků i silnice. Práce mají trvat do července. Nejde však zdaleka o jedinou rozsáhlou rekonstrukci, která v metropoli počátkem tohoto týdne začíná.

Kvůli výměně povrchů se včera uzavřela také Poděbradská ulice ve směru z centra za Harfou, kde se dělníci mají zdržet do května. „Práce, které začínáme, završí ještě opravy na Novodvorské. V úterý začneme s přípravnými pracemi před opravami v úseku mezi ulicemi U Družstva Tempo a Zbudovská, jako je úprava stávajících přejezdů středních dělicích pásů tak, aby mohla být doprava převáděna do protisměru a vytvořeny dočasné autobusové zastávky. Tyto práce již lokálně zasáhnou do dopravy. Kompletní oprava potrvá do konce května,“ říká mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková s tím, že jak bude stavba postupovat, bude docházet k lokálnímu omezení dopravy vždy na jiném úseku ulice.

„Pro ně budou vyznačeny objízdné trasy. Tato opatření vyvolají také změny ve vedení linek autobusů městské a příměstské dopravy,“ dodává Lišková.

Havárie na Knížecí

  • Kvůli prasklému smíchovskému vodovodu musejí cestující od minulého pátku objíždět tramvajovou zastávku na Knížecí. Předpokládaný konec oprav je odhadován na dnešek.
  • Tramvajové zastávky 7 a 21 jsou obousměrně vedeny odklonem Radlickou a Plzeňskou ulicí. Zastávky Anděl se pak pro tyto linky přemisťuje z Nádražní do Plzeňské ulice.

Již tento pátek započnou také práce v Sokolovské ulici ve Vysočanech. Do oprav povrchů a také tramvajové trati se tu tentokrát nepouští správa komunikací, ale dopravní podnik. Práce, které do začátku dubna odkloní hned několik tramvajových linek, nejsou zdaleka jediné, které Pražany v dohledné době potrápí. Zhruba za měsíc se totiž chystá také rekonstrukce trati v Nádražní ulici, u které nejsou dosud přesně vymezeny objízdné trasy.

„Začínáme u smyčky Smíchovské nádraží. Ta bude v provozu po celou dobu výluky a kde budou po několik měsíců končit všechny linky od Anděla,“ uvádí firemní zpravodaj dopravního podniku DP kontakt. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Ereskaři zvládali epidemická omezení ve větším poklidu

ilustrační snímek
vydáno 4. června 2020  12:05

Přichází nenápadně, je však na celý život. Roztroušená skleróza už nemusí znamenat konec plnohodnotné existence.  celý článek

Svalová hmota prodlužuje život a také zlepšuje zdraví

Kulturista Jakub Prchal
vydáno 4. června 2020  9:46

Snahu o budování svalů může zhatit i nedostatek spánku.  celý článek

Nechcete divokého čuníka? Zookoutek v Břežanském údolí dočasně končí

Jsem všežravec a vážím 80 kilogramů. Chcete mě?
vydáno 4. června 2020  5:45

Vlakové nádraží je odsud tři minuty, kolem je krásná příroda a vede tudy i cyklostezka. Lesní zoo v Břežanském údolí byla ideálním místem pro výlet....  celý článek

Lego je výhodnější než zlato. Ale jen to nerozbalené

Miloš Křeček
vydáno 3. června 2020  18:38

Jedna z největších soukromých sbírek lega na světě je v českých rukách. Opět ji najdete v Praze, Kutné Hoře, Poděbradech, Špindlerově Mlýně a Jeseníku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám