Písek loni investoval 432 milionů korun, nejvíce v novodobé historii města. Největí částky z rozpočtu směřovaly na stavbu plaveckého bazénu, přístavbu Základní koly Tomáe obra, stavbu nové okruní křiovatky v ulici Praská a rekonstrukci části Erbenovy ulice. Celkové příjmy města loni dosáhly 1,293 miliardy korun, výdaje činily 1,376 miliardy korun. Hospodaření skončilo schodkem 83 milionů korun, který pokryly přebytky z minulých let, informovala mluvčí radnice Petra Měanová. Letos chce Písek investice zdvojnásobit na 881 milionů korun.
Podle schváleného rozpočtu měl loňský schodek dosáhnout a 349 milionů korun. Některé investice se ale přesunuly na letoní rok, například výstavba sportovní haly a parkovacího domu na sídliti Jih. "Zároveň se nám podařilo řadu zakázek vysoutěit za nií ceny, systematicky jsme pracovali na sniování provozních výdajů města a příjmová strana rozpočtu byla naplněna podle plánu," uvedl místostarosta Josef Soumar (Piráti).
Na konci loňského roku mělo město na účtech téměř 420 milionů korun. Zůstatek se meziročně sníil o zhruba 142 milionů korun. Část peněz město investovalo a také poskytlo čtyřicetimilionový úvěr na výstavbu učeben Základní koly Cesta. Mezi významné příjmy města patřily dotace, například 20 milionů na přístavbu koly a téměř 13 milionů korun na cyklostezku mezi Pískem a Semicemi.
Loni město zahájilo dvě největí investice v novodobé historii města. Výstavba nového plaveckého bazénu si vyádá přiblině 390 milionů korun bez DPH a přístavba základní koly s komunitní tělocvičnou 320 milionů korun. Písek na ni získal dotaci 160 milionů korun. Obě stavby by měly být dokončeny letos.
Významnou dopravní investicí byla také nová okruní křiovatka v Praské ulici, která stála téměř 33 milionů korun bez daně. Loni také začala rekonstrukce části Erbenovy ulice za 26,8 milionu korun. Kromě výměny vodovodu a kanalizace zahrnuje i výstavbu deové kanalizace, obnovu silnice a chodníků a vznik podzemního kontejnerového stání.
Písek bude letos hospodařit se schodkem 303 milionů korun. Očekávané příjmy města činí 1,6 miliardy a výdaje 1,9 miliardy Kč. Schodek město uhradí z rezerv z minulých let. Na investice radnice letos uvolní rekordních 881 milionů korun.


















