Sklenářovi si stojí za tím, e stavba byla zbořena neoprávněně a na základě sesbíraných dokumentů to chtějí doloit.
Nenecháme to jenom tak. Vzali nám jediné co máme, nemáme ádné jiné domy, nemáme vůbec nic. Bylo to za tvrdě vydělané peníze a na ten dům jetě splácíme hypotéku. A exekutor i vedení města Znojma nám to sebrali, stěuje si ve videu na sociálních sítích Irena Hammerová.
Konkrétní kroky zatím společně se svým partnerem Frantikem Sklenářem zmínit nechtěla, ale ji dříve avizovali, e poenou věc k soudům.
Účelová likvidace rodiny, tvrdí majitel o demolici černé stavby, ji bránil na střee![]() |
Poukazují zejména na to, e v rámci celé kauzy chybí institucím některé spisy, jsou v nich někdy patné informace nebo chybí data. Kdy jsme se před rokem k těmto spisům k domu dostali, zjistili jsme, e tam mají třeba vyfocenou úplně jinou stavbu. Byli jsme z toho zděeni, říká Hammerová.
Kromě toho pár nesouhlasí se způsobem, jakým se dům boural. Měla to být demontá, ale tohle bylo rozbíjení a rozsekávání. Měl jsem tam spoustu věcí za více jak milion korun, které mohly být odborně demontovány, poukazuje Sklenář. Mělo jít například o zábradlí, vanu, dveře či okna.
Zároveň říká, e bagr, který na místo přijel, tam dle jeho informací bude stát minimálně měsíc. Jak bychom tedy předtím měli demolici stihnout my? ptá se Sklenář a odkazuje tak na měsíční lhůtu, kterou před asi dvěma měsíci vyjednal s exekutorem. Během ní měl dům zbourat sám, čím by uetřil. To ale nestihl.
Exekutor Vojtěch Jaro se k situaci vyjadřovat nechce. Řízení jetě stále nebylo ukončeno a soudní exekutor je vázán mlčenlivostí dokonce i po skončení řízení, odůvodnil.
Majitel domu určeného k demolici vylezl na střechu, odmítal slézt deset hodin![]() |
Podle znojemské radnice, pod ní spadá stavební úřad, který o demolici rozhodl, byly vekeré dosavadní kroky v souladu se zákonem. Rozhodnutí o demolici potvrdily vechny instituce, ke kterým se majitel domu odvolal. Konkrétně Krajský úřad Brno, Okresní soud Znojmo, Krajský soud v Brně i Nejvyí správní soud v Brně.
Postup stavebního úřadu i následný postup města byl shledán plně zákonným, konstatuje mluvčí města Petra uláková a dodává, e ke stavbě ádné jiné informace nemají, protoe neleí v jejich katastru.

























