Fond skupiny Genesis Capital Genesis Private Equity Fund V kupuje většinový podíl ve společnosti Fyzioterapie s úsměvem, která má pobočky v Praze, Hradci Králové, Pardubicích a Českých Budějovicích. Transakci posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na webu. O akvizici informovala i skupina Genesis Capital, výši transakce neuvedla.
"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti poskytování ambulantních rehabilitačních služeb," uvedl ÚOHS. Spojení posuzuje v takzvaném zjednodušeném řízení a rozhodnutí tak vydá do 20 dnů.
Fyzioterapie s úsměvem založená v roce 2019 provozuje deset ambulantních klinik a 13 satelitních pracovišť v Praze, Královéhradeckém, Pardubickém a Jihočeském kraji. Poskytuje ambulantní péči v oborech fyzioterapie a rehabilitace. Má tým více než 200 fyzioterapeutů a v roce 2025 poskytla péči přibližně 45.000 pacientům.
"Transakce je druhou investicí fondu Genesis Private Equity Fund V a zároveň první investicí tohoto fondu v oblasti zdravotnictví. Transakce je realizována spolu se stávajícím managementem společnosti, který bude i nadále aktivně zapojen do jejího řízení," uvedla Genesis Capital ve zprávě na webu.
Genesis Capital založil v roce 1999 Jan Tauber, dosud společnost podpořila více než 90 firem. Do jejího portfolia patří například společnosti GTH catering, 11 Entertainment Group, Hecht Motors, AV Media, Nay-Datart, Knihobot či Slevomat.


















