Přes 230 chrámů či modliteben v Brněnské diecézi dnes zůstává otevřených až do pozdních hodin při Noci kostelů. Na programu jsou koncerty, komentované prohlídky a další. Nejvíce kostelů se zapojilo v Brně, v nabídce ale nechybí ani objekty v dalších městech a obcích. Například ve Vyškově se do akce zapojil kostel Nanebevzetí Panny Marie či bývalá synagoga. Organizátoři o tom informovali v tiskové zprávě a na webu akce.
Akci na mnoha místech zahájilo vyzvánění zvonů v 18:00. Na programu jsou koncerty, komentované prohlídky nebo divadelní představení. Lidé mohou nahlédnout do kostelních sakristií či klášterních zahrad, zkusit si zahrát na varhany, vystoupat na věže či sestoupit do starobylých krypt či prožít mši svatou. Na řadě míst organizátoři připravili hry, soutěže či divadlo pro děti. Některá společenství pozvala návštěvníky k neformálnímu setkání u dobrého jídla. Například ve Stromové kapli v Brně-Jehnicích nachystali posezení u ohně s opékáním špekáčků, v modlitebně Apoštolské církve v Hustopečích u Brna degustaci chlebů, v Rousínově-Královopolských Vážanech a na dalších místech zase mešní vína.
"Často vidím z okna své fary, jak lidé berou za kliku kostela a jsou rádi, že je otevřeno. A jsou také mnozí, kteří bydlí docela blízko, ale snad nenašli vhodný okamžik k tomu přijít a překročit práh. Proto je Noc kostelů velkou příležitostí, aby řada lidí tuto možnost dostala," uvedl brněnský děkan Vladimír Záleský.
Vyškovský kostel Nanebevzetí Panny Marie nachystal aktivity pro děti, komentovanou prohlídku varhan, kostela samotného či sakristie. Také možnost zazpívat si v doprovodu varhan, varhanní koncert žáků umělecké školy či čtení z Bible. Otevřená zůstala i bývalá vyškovská synagoga, která je výjimečná tím, že stojí na hlavním náměstí. Židovské modlitebny bývaly stavěné v ústraní nebo alespoň v bočních ulicích, na náměstích zřídka. Budova patří městu, na základě smlouvy o výpůjčce ale už léta slouží Církvi československé husitské.