Hasiči v Sudoměřicích na Hodonínsku dnes zasahovali u požáru sklepa v rodinném domě. Dva lidé byli v péči záchranné služby. Škoda po požáru je předběžně 2,5 milionu korun, příčinou požáru byla nedbalost při svařování. ČTK to řekli mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška a záchranné služby Michaela Bothová.
Kvůli požáru hasiči vyhlásili druhý poplachový stupeň. Pod kontrolu dostali plameny kolem poledne, následně požár dohašovali a odvětrávali prostory. Zcela jej zlikvidovali před 14:00.
Podle mluvčího se lehce zranil dobrovolný hasič, kterého na místě ošetřili záchranáři. Jednoho člověka záchranná služba převezla do nemocnice. "Šlo o muže seniorského věku. Po ošetření a po poskytnutí kyslíkové terapie jsme jej převezli k další péči do hodonínské nemocnice. Nadýchal se zplodin hoření," uvedla Bothová.
Mikoška doplnil, že hasiči zásahem uchránili majetek v hodnotě osm milionů korun.


















