„Chceme v rámci našeho projektu zachovat lázeňskou péči a wellness i pro obyvatele města,“ zdůraznila Martina Třešňáková ze společnosti JTH. Ta by měla být investorem záměru realizovat v Alžbětiných lázních lázeňský hotel. Jeho provozovatelem pak bude nadnárodní hotelový řetězec Hilton.
Vizualizace počítá s přístavbou hotelové části v místech, kde je v současné době nevzhledný „apendix“ nízké přístavby. Záměr předpokládá zachování lázeňského provozu. „Budeme jednat se zdravotními pojišťovnami tak, aby lázeňská péče byla zachovaná i pro občany republiky,“ podotkla Třešňáková. Současný lázeňský host podle jejích zkušeností preferuje péči přímo v areálu hotelu.
Přesně v opačném gardu ovšem staví svůj projekt Grandhotel Pupp. Ten chce Alžbětiny lázně zachovat jako výhradně lázeňskou budovu.
„Stát bude na šesti segmentech. Římských lázních, lázeňských procedurách, kombinaci wellness procedur, nutričního a beauty poradenství, fitness a doplňkových službách,“ řekl k záměru Grandhotelu Pupp jeho generální ředitel Jindřich Krausz.
Podle analýzy, kterou si hotel nechal zpracovat, v dohledné budoucnosti menší hotely nebudou mít prostředky na to držet si vlastní lázeňskou péči. Tu by pak měly nabídnout právě Alžbětiny lázně. Navíc sám Grandhotel Pupp a jeho další budovy budou mít do roku 2026 650 lůžek. „Dokážeme tedy sami naplnit kapacity zařízení,“ vysvětlil ředitel. Téma využitelnosti Alžbětiných lázní karlovarskými hotely chce Krausz probrat v rámci krajské sekce Asociace hotelů a restaurací.
Neprodávejte je, apeluje petice za zachování posledních městských lázní |
Proti prodeji Alžbětiných lázní do soukromých rukou se už dlouho staví zaměstnanci lázní. Z jejich iniciativy vznikla petice, na jejímž základě chtějí vyvolat referendum. Tvrdí, že má objekt zůstat jako poslední veřejná lázeňská budova v majetku města. To naproti tomu poukazuje na ztrátovost provozu, který musí každoročně dotovat 20 miliony korun. Kumulovaná ztráta se pak blíží 150 milionům.