Opozice v odmítnutí spojení referenda s volbami vidí snahu vedení města o co nejnižší účast při hlasování. Aby bylo místní referendum platné, musí se ho zúčastnit alespoň 35 procent oprávněných voličů.
„Že nebyl přijat ten dovětek s tím, že to (referendum) bude v parlamentních volbách, v nás vzbuzuje obavu, že vedení města chce tento termín přesunout někam jinam, do nějakého nezáživného termínu, třeba na prosinec,“ domnívá se opoziční zastupitel Martin Husa (Pro jistoty Jaroměřicka), který stál i za peticí proti sportovní hale.
Ve čtyřtisícovém městě ji podepsalo přes tisíc lidí, podle nichž Jaroměřice nad Rokytnou halu za 160 milionů korun, což jsou odhadované náklady, nepotřebují. Už vůbec ne za situace, kdy na ni bude čerpán velký úvěr. Úvěr 110 milionů korun zastupitelstvo v závěru loňského roku schválilo, podle starosty ale není určen výhradně na sportovní halu, hradit ze z něj budou i další investice ve městě. Letošní rozpočet města je 221 milionů korun.
Město s jedním klubem chce stavět sportovní halu. Proti stojí petice čtvrtiny občanů![]() |
Hala má podle dřívějšího starostova vyjádření dokončit obnovu sportovního areálu, který město získalo před několika lety od sokolů. Kraj Vysočina na ni schválil dvacetimilionovou dotaci. V úterý město rozhodlo o výběru dodavatele, který podle studie zpracuje projektovou dokumentaci na objekt umístěný mezi Tyršovou a Jiráskovou ulicí. Cena vítězné nabídky je přes 3,8 milionu korun (bez DPH).
Areál v Tyršově ulici koupilo město v roce 2015 přibližně za čtyři miliony korun. Asi 1,4 milionu zaplatilo za demolici sokolovny z roku 1925. V roce 2019 v něm dokončilo nové hřiště s atletický oválem, in-line dráhou, místem pro skokanské a vrhačské disciplíny, workoutovým hřištěm a hřištěm na fotbal. Náklady byly asi 36 milionů korun.
10. prosince 2024 |