Moravskoslezský kraj ve spolupráci se Zlínským krajem obnovuje přímou autobusovou linku do Luhačovic. Spoj číslo 976 bude jezdit denně z Havířova na Karvinsku přes Ostravu a Rožnov pod Radhoštěm až do lázeňského města a zpět. Novinářům to dnes sdělila mluvčí kraje Nikola Birklenová. Cestující ho poprvé budou moci využít 3. dubna, sezonní provoz skončí 1. listopadu.
"Obnovení přímé linky do Luhačovic je reakcí na poptávku cestujících z našeho regionu. Jde o praktický příklad úspěšné spolupráce dvou krajů, která přináší lidem lepší dopravní dostupnost a nové možnosti cestování," řekl náměstek hejtmana pro dopravu Radek Podstawka (ANO).
Původní spojení dopravce z ekonomických důvodů ukončil loni v létě. "Nyní bude linka zajištěna v závazku veřejné služby. Oba kraje se budou podílet na úhradě prokazatelné ztráty. Na území Moravskoslezského kraje půjde odhadem o 900.000 korun, záležet bude na vytíženosti linky a prodaném jízdném," doplnila mluvčí.
Autobusovou linku bude provozovat společnost Transdev Morava. Z Havířova bude vyjíždět v 06:35, do Luhačovic dorazí v 10:15. Zpáteční spoj pojede v 15:20.


















