metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 30 °C

Pátek 12. července 2024. Svátek má Bořek

Největší nedostatek dárců krve bývá v létě

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Další složité období v roce má před sebou Transfuzní oddělení Slezské nemocnice v Opavě. To musí v následujících týdnech zajistit dostatek krve a plazmy pro Slezskou nemocnici i partnerskou nemocnici v Krnově.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Léto bývá pravidelně každý rok našim strašákem. Jelikož velká část našich pravidelných dárců krve čerpá dovolenou a nemůže si, odskočit darovat krev’, když jim v nouzi zavoláme,“ vysvětluje primář Hematologicko-transfuzního oddělení Lukáš Stejskal. Letos v létě opět platí preventivní opatřením k šíření viru západonilské horečky, pro ty naše dárce, kteří vycestují do zahraniční, pak nemohou 28 dní od návratu darovat krev ani plazmu! Platí to pro pobyty delší než 24 hod., tzn. že v dané lokalitě přespí alespoň 1 noc, u našich jižních sousedů jde o Maďarsko, Řecko, Srbsko a Rumunsko. Z území Itálie jsou to provincie ve vnitrozemí severně od Toskánska a San Marina.

My těmto opatřením rozumíme a určitě chceme zajistit maximální bezpečí pro naše pacienty – uživatele transfuzních přípravků, často jde o kriticky nemocné, i ochranu pro naše dárce během procesu darování. Letošní prázdniny, ale bude opět problém sehnat dostatek krve pro všechny pacienty! Prosíme tedy všechny, kdo mají v plánu darovat krev a mohou přijít, aby k nám došli, nebo se alespoň objednali ještě před svou cestou mimo ČR a, nechali své krvinky doma’ pro naše nemocné v Opavě,“ vyzval pan doktor Lukáš Stejskal. Krvinky se Vám během dovolené doplní a Vás může hřát příjemný pocit, že jste někomu pomohli zachránit život a vrátit se zpátky domů z nemocnice.

V současné době jsou zásoby krve v Transfuzním oddělení SNO pod běžným normálem. „Chybí nám zásoba téměř všech typů krevních skupin. To se nám na začátku léto v historii nestávalo! V nemocnici se bez červených krvinek, plazmy a krevních destiček od našich dárců při léčbě pacientů neobejdeme. Málokdo si uvědomuje, že právě krev je snad jediná – zázračná tekutina, která se nedá ničím nahradit! Krev a léky vyrobené z plazmy se používají v naší nemocnici v několika desítkách případů denně – u stavu různých typů krvácení, podáváme je vážně nemocným pacientům s poruchou krvetvorby, po chemoterapii, při selhání ledvin, jater nebo u velkých operací jako jsou operace břišní dutiny, výměn velkých kloubů, mohou být potřeba u komplikovaných porodů, a tak bych mohl pokračovat,“ uvedl primář.

Musíme poděkovat i všem zaměstnavatelům v Opavě a okolí, kteří umožní našim dárcům volno z práce a dovolí jim přijít darovat krev nebo plazmu z těchto ušlechtilých důvodů,“ řekl Lukáš Stejskal.

Budeme velmi vděční, za každého nového dárce, případně partu dárců! Nemusíte zachránit celý svět, ale darováním krve nám pomůžete zachránit 1 lidský život! Všem našim dárcům moc děkujeme,“ dodal primář Lukáš Stejskal.

„Rád bych v tomto, pro nás kritickém období nedostatku krve, pozval všechny, kteří mohou darovat krev či plazmu ať k nám před svou zaslouženou letní dovolenou dorazí. Uvítáme každého dobrovolného dárce i prvodárce a chtěl bych jim předem za tento ušlechtilý skutek poděkovat,“ pozval ředitel Slezské nemocnice v Opavě Karel Siebert.

Přijďte darovat krev do Slezské nemocnice v Opavě!

Transfuzní oddělení Slezské nemocnice v Opavě je v provozu každý pracovní den od 6 do 11 hod. Je lépe, aby si zájemci o dárcovství krve dopředu rezervovali termín k odběru na bezplatné lince 800 800 127. „V případě, že chcete jít darovat krev poprvé, podívejte se prosím předem na webové stránky Slezské nemocnice https://www.snopava.cz/pacienti/darci-krve kde jsou vypsány podmínky k dárcovství krve a další důležité informace.

Zveme nejen rodiče školáků k darování 28.6.2024

V pátek 28.6. od 6:00 do 11:00 zveme nejen rodiče školáků k dárcovství krve. Tým HTO si pro Vás připravil soutěž o lístky na Hrady CZ 2024 – Hradec nad Moravicí, dárky a zajímavosti ze světa dárců krve a plazmy. Ráno přijďte 28.6. darovat krev a užijte si pak zbytek volného dne se svými dětmi potom, co se pochlubí svým vysvědčením. Pro více informací sledujte Facebook stránky Transfuzního oddělení SNO a Slezské nemocnice v Opavě.

  • Nejčtenější

Umění v temném podzemí. Florenc na lince C rozkvetla okázalými barvami

7. července 2024  18:18

Vážení milovníci metra, seznamte se s výzdobou, která vás bude na Florenci na „céčku“ provázet...

Monte Christo po korejsku? Asijská pomsta chutná nejen na Netflixu nejlépe za studena

5. července 2024

STRÁŽCE STREAMU Na střední škole zažila brutální šikanu. Pálili ji rozžhavenou kulmou, cigaretami, bili ji,...

Romantická krajina venkovské Libně. Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty

7. července 2024

Jen těžko uvěřit, že idylická venkovská krajina na obrázku je Libeň na začátku 19. století....

Krade se všude. V Německu kola, v Rakousku e-koloběžky, v Česku se bicykly ztrácí přímo z balkonu

8. července 2024  5:08

Policisté v Česku v posledních letech evidují průměrně asi 4,5 tisíce krádeží jízdních kol za rok....

Upřímná filmová zpověď abstinující alkoholičky, v hlavní roli zazáří Tereza Ramba

9. července 2024

Poslední sklenička, dnes už popáté. Každej se někdy napije, ne? Film Zápisník alkoholičky režiséra...

V některých koupalištích v Karlovarském kraji hygienici nedoporučují koupání

12. července 2024  11:33

Voda v některých přírodních koupalištích v Karlovarském kraji má mírně zhoršenou kvalitu. Lehké...

Zostudila mě před celou vesnicí, tvrdí muž souzený za pobodání manželky

12. července 2024  13:12

Pokus o vraždu v rumunském milostném trojúhelníku na ubytovně na Chebsku začal rozplétat Krajský...

Aš bojuje o daňové úlevy, podobná privilegia už před stovkami let měla

12. července 2024  13:02

Zajímavé informace nabízí nedávno vytvořená naučná stezka v nově upraveném parku Historie v Aši....

Zámek v Holešově o posledním červencovém víkendu zaplní na tisíc druhů mečíků

12. července 2024  11:25

Zámek v Holešově na Kroměřížsku o posledním červencovém víkendu opět zaplní na tisíc druhů mečíků,...

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...