Moravské divadlo v Olomouci spouští na konci roku třetí ročník benefičního projektu s názvem Zahrajte si na Ježíška. Letos cílí na pracovníky pečovatelských služeb a osobní asistence. Právě těmto lidem mohou jako poděkování zájemci zakoupit vstupenky na jednotlivá představení z repertoáru divadla, informovala ČTK mluvčí divadla Vlasta Pechová. Benefice je naplánována do 19. prosince.
Letos se projekt zaměřuje na pracovníky sociálních služeb, kteří poskytují přímou péči klientům se sníženou soběstačností - seniorům, osobám s tělesným nebo mentálním postižením či chronickým onemocněním. "Tito lidé denně pomáhají těm, kteří se neobejdou bez podpory druhých, a jejich práce je často fyzicky i psychicky velmi náročná. Díky benefičnímu projektu mohou tito zaměstnanci získat poukaz na návštěvu divadla jako poděkování za jejich celoroční nasazení," uvedla mluvčí divadla.
Podle ředitele divadla Davida Gerneše mohou charitativní vstupenky těmto pracovníkům umožnit chvíle klidu, radosti z kulturního zážitku, který je v jejich náročné práci povzbudí. "Divadlo má nejen bavit, ale také pomáhat. Proto jsme rádi, že můžeme již třetím rokem tuto krásnou iniciativu realizovat," uvedl Gerneš.
Lidé mohou zakoupit dárkový šek s platností jeden rok na libovolnou částku a věnovat jej zaměstnancům vybraných organizací poskytujících pečovatelské a asistenční služby. Do benefice, na které se s Moravským divadlem podílí Olomoucký kraj, se letos zapojilo například Centrum sociálních služeb v Prostějově a Uničově, Charitní pečovatelská služba v Lipníku nad Bečvou a Dětský klíč Šumperk, který poskytuje služby pro osoby s kombinovaným postižením a autismem. Po ukončení akce budou dárkové šeky předány zástupcům organizací, kteří je rozdělí mezi své zaměstnance. Obdarovaní si sami vyberou představení i termín, který jim nejlépe vyhovuje. Více informací o akci najdou zájemci na stránkách divadla.
Loni se akce soustředila především na klienty služeb rané péče a odlehčovacích služeb, rodiče, kteří nepřetržitě pečují o své děti s handicapem, na rodiny s dětmi v nepříznivé sociální situaci nebo maminky, které zasáhla poporodní deprese.V pilotním ročníku mohli zájemci prostřednictvím charitativních vstupenek zprostředkovat divadelní zážitek seniorům, lidem s handicapem nebo rodinám s nízkými příjmy, pro které je jinak návštěva divadla z různých důvodů složitá.