„Vzhledem k tomu, že dostáváme nabídky nejrůznějších uměleckých děl, vzniká potřeba je nějak zhodnotit. Proto jsme zřídili sedmičlennou pracovní skupinu, která se bude zabývat umísťováním uměleckých a jiný děl, a to včetně pamětních desek,“ vysvětlil náměstek primátora Tomáš Navrátil (ANO).
„Nechceme, aby bylo město zaplněno esteticky nežádoucími objekty, naopak podpoříme ty, které si veřejný prostor zaslouží,“ doplnil.
Skupina, která byla 13. ledna zřízena radou města, by se měla scházet podle potřeby zhruba dvakrát ročně.
Jejími členy bude primátor Petr Vrána (ANO), jeho náměstci Tomáš Navrátil a Miloslav Dohnal (Pomáháme městu - ODS), městská architektka Alice Michálková, ředitel Státního okresního archivu v Přerově Jiří Lapáček, zástupce Muzea Komenského Kamil Lukeš a architekt a urbanista Milan Šuška.


















