V Pardubickém kraji po sněžení zůstává na silnicích sníh. Na hlavních tazích, dálnicích a silnicích v nížinách je po chemickém ošetření většinou rozbředlý, vrstvu tvoří na vozovkách ve vyšších nadmořských výškách. Místy mohou namrzat a tvořit se na nich sněhové jazyky, vyplynulo z ranního hlášení silničářů a meteorologů. V Pardubickém kraji bylo ráno zataženo, na většině území občasné sněžení nebo sněhové přeháňky a teploty byly pod nulou.
Vrstva sněhu krytá posypem byla ráno na silnicích druhé a třetí třídy třeba v okolí Hlinska, Lanškrouna, Moravské Třebové, Ústí nad Orlicí, Žamberka či Vysokého Mýta. Zledovatělá vrstva sněhu se vyskytovala na nesolených silnicích v Železných horách. Řidiči by měli být ve střehu i na hlavních tazích, kde zůstává po chemickém ošetření rozbředlý sníh či vrstva nového sněhu.
V Pardubickém kraji má být dnes zataženo s občasným sněžením, k večeru od severu bude srážek a oblačnosti ubývat. Nejvyšší teploty budou od minus šesti do minus tří stupňů Celsia, na horách od minus devíti do minus šesti stupňů, postupně se bude ochlazovat.


















