„Na opravě intenzivně pracujeme, předpoklad obnovení provozu je po poledni. Čas budeme upřesňovat,“ informoval mluvčí Správy železnic Martin Kavka krátce po nehodě.
Dálkové vlaky od rána jezdily odklonem přes Nymburk. Troleje byly podle Kavky poškozené v délce asi 400 metrů. „Oprava tak bude náročnější,“ předeslal.
Událost v obci Nová Ves I se obešla bez zranění a byla hlášená krátce po 8:00. „Řidič nákladního auta přejel přes železniční přejezd se zvednutou sklápěcí korbou a tím měl strhnout elektrickou trolej,“ řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.


















