Záplavy v Ústeckém kraji nezpůsobily větší škody na majetku obcí či soukromníků. Voda zaplavila převážně cyklostezky, silnice a volná prostranství. Děčín požádal kraj o proplacení zhruba 900.000 korun. Náklady vznikly Křešicím na Litoměřicku s čerpáním vody a dalším městům podél Labe v souvislosti s odklízením nánosů bahna či úklidem. Hasiči ze severu Čech pomáhájí s odklízením následků povodní na Moravě.
Hladina Labe v Ústeckém kraji vystoupala na třetí povodňový stupeň v polovině září a udržela se na něm téměř týden. Na většině míst zůstala řeka v korytě, nikdo se nemusel evakuovat. Na několika místech voda zatopila sklepy. Hasiči od 13. do 15. září řešili především polámané a popadané stromy, celkem to bylo 921 zásahů. V období 13. až 23. září to pak bylo celkem 1074 zásahů spojených s větry a povodní. Ve 32 případech čerpali vodu ze sklepů či lagun na komunikacích. Profesionální a hlavně dobrovolné jednotky stavěly protipovodňové hráze. Po opadnutí vody čistili dobrovolní hasiči veřejné prostranství od naplavenin.
V jednom případě hasiči společně s policií hledali člověka v Labi v prostoru mezi Ústím nad Labem a Horním Žlebem na Děčínsku. Policejní hlídka spatřila někoho v řece poblíž Mariánského mostu v Ústí v době povodní. "V souvislosti s touto událostí nám nebylo nahlášeno žádné pohřešování, ale jsme v kontaktu s německými kolegy, pokud by se nějaký utonulý našel," řekla ČTK mluvčí policie Veronika Hyšplerová.
Děčín podal žádost o proplacení povodňových nákladů ve výši 900.000 korun na krajský úřad Ústeckého kraje, řekl ČTK mluvčí radnice Luděk Stínil. "Nemáme žádné škody na majetku, jedná se o vyčíslení nákladů na úklid, čištění a odvoz naplavenin ze zatopených komunikací," doplnil mluvčí. Voda například zaplavila jedinou silnici do Dolního Žlebu, místní pak byli závislí na železnici. "Za kraj sbíráme odhady škod jen za samosprávy prostřednictvím ORP (obcí s rozšířenou působností). Jediné ORP, které škody nahlásilo, byl Děčín," řekla ČTK mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Fraňková.
Škody na majetku nemělo v souvislosti povodněmi Ústí nad Labem. Od soukromých firem ale dostala radnice na povodně 20.000 korun. "Budou darovány jednotkám a sdružením dobrovolných hasičů, které se podílely na budování protipovodňových opatření," řekla ČTK mluvčí magistrátu Romana Macová. Pouze náklady na úklid se kvůli rozlivu vody zvýšily v Litoměřicích, Lovosicích nebo Roudnici nad Labem, škody na majetku města neevidují.
Křešice na Litoměřicku měly náklady v souvislosti s nepřetržitým čerpáním vody. Starosta Michal Mančal (Jistota rozvoje obce) ČTK řekl, že voda zalila multifunkční hřiště a cyklostezku, která patří kraji. Ten jí také po opadnutí vody uklidil.
Pomoc finanční nebo ve formě vysoušečů nabídla města a obce ze severu Čech obcím zasažených povodní na Moravě. Ústecký kraj zajistil pro žáky 2. stupně opavské Základní školy Ed. Beneše plně hrazený pobyt. Tři stovky dětí a pedagogický doprovod trávily týden v Labe aréně v Račicích.
Profesionální hasiči z Ústeckého kraje odjeli i s technikou ve středu 19. září pomáhat na Moravu. Od té doby se tam pravidelně střídají. "Od pondělí 23. září působil v Moravskoslezském kraji i náš posttraumatický tým. Od pondělí 30. září naše dronová skupina pomáhá s 3D monitoringem zasaženého území," řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf. Na místě budou hasiči z Ústeckého kraje do neděle 13. října.