Teplice rozhodnou o rozpočtu na příští rok až začátkem ledna. Důvodem je to, že původní návrh rozpočtu počítal se stavbou koupaliště. Zastupitelé ale na konci listopadu rozhodli, že se venkovní koupaliště stavět nebude. Jednalo se o investici za 460 milionů korun. Aktualizovaný návrh schválili radní až 13. listopadu. Minimálně 15 dní musí rozpočet viset na úřední desce. Město bude proto hospodařit s rozpočtovým provizoriem, které dnes schválilo všech 22 přítomných zastupitelů.
Zastupitelé se k jednání o rozpočtu sejdou příští rok 6. ledna. Příspěvkové organizace budou mít na leden k dispozici stejný objem peněz jako letos v lednu.
Upravený návrh rozpočtu počítá s výdaji lázeňského města ve výši 1,3 miliardy korun a schodkem 146 milionů korun. Největší investice poté, co zastupitelé neschválili stavbu koupaliště, míří do opravy Tržního náměstí a aquacentra. Lázeňské město, v němž žije zhruba 51.000 lidí, hospodaří dlouhodobě bez dluhů, investuje z našetřených peněz.
Investice plánuje město ve výši 848 milionů korun. Pokračovat bude modernizace mycí linky pro trolejbusy, která bude stát celkem 40 milionů korun, a nákup trolejbusů. V příštím roce by se vozový park mohl rozšířit o deset trolejbusů, což bude stát odhadem 195 milionů. Náklady na revitalizaci Tržního náměstí se odhadují na 55 milionů korun. Na stavbu nové přípojky termální vody pro aquacentrum se počítá s částkou 50 milionů a 40 milionů korun půjde na venkovní úpravy kolem plaveckého areálu. V návrhu rozpočtu je stavba nízkoprahového centra v Riegrově ulici za 35 milionů, proti kterému vystupují obyvatelé. Petici proti záměru podepsalo zhruba 4300 lidí. Záměr bude magistrát realizovat pouze v případě, že získá dotaci, která by měla pokrýt většinu nákladů.
Rezervu mají Teplice vysokou, vedoucí finančního odboru Roman Jodas odhadl výši volných zdrojů z minulých let na 1,6 miliardy korun.
Úspory chtěla část zastupitelů využít na stavbu venkovního koupaliště, které ve městě není od 90. let. Pro příští rok se počítalo s výdaji 50 milionů korun. Plovárna s rozlehlým areálem se plánovala ve čtvrti Nová Ves.
Koaliční partneři ANO a ODS hlasovali rozdílně. Zatímco ANO a opoziční zastupitelé byli proti stavbě, občanští demokraté pro stavbu. Primátor Jiří Štábl (ANO) při hlasování o záměru na konci listopadu ČTK řekl, že vnímá řadu projektů, které je potřeba realizovat dříve, mezi mimi jsou parkovací domy, rozvoj veřejného prostranství, infrastuktura. Náměstek primátora Hynek Hanza (ODS) uvedl, že stavba byla jednou z priorit koalice na začátku volebního období, proto je zklamán z hlasování koaličního partnera.
Na letošní rok zastupitelé schválili rozpočet s výdaji 2,1 miliardy korun a schodek 639 milionů korun. Hospodaření podle Jodase nakonec skončí přebytkem.