metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 9 °C

Sobota 26. listopadu 2022. Svátek má Artur

Větší foto
Broušení kolejí | foto: MAFRA

Krátkodobých údržbových výluk probíhá v Praze stovka ročně. Koleje nyní přebrousí i v Hostivaři

  5:30
Už se zase dláždí, opravují se troleje a rozbrušují koleje. Menších výluk způsobených nejrůznějšími údržbovými pracemi probíhá v hlavním městě více než stovka za rok. Deník Metro přináší přehled těch nejvýraznějších. Tramvaje krátce nepojedou například o víkendu, a to mezi zastávkami Průběžná a Nádraží Hostivař.

„Stane se tak v sobotu od pěti hodin do deseti hodin.Na toto opatření pak navazuje od deseti do šestnácti hodin obousměrné přerušení provozu tramvají již jen v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař. V trase Strašnická – Na Hroudě – Zahradní Město – Nádraží Hostivař bude zavedena náhradní autobusová doprava číslo X26,“ říká pro deník Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková s tím, že od šestnácti hodin pak do nedělního rána nepojedou tramvaje ze Zahradního Města na Nádraží Hostivař.

Další výluku si dopravní podnik pro cestující přichystal následující víkend. Od soboty 13. srpna přibližně od 4.30 hodin do neděle 14. srpna zhruba do půlnoci nebudou jezdit tramvaje mezi Palmovkou a zastávkou Ke Stírce. „V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava číslo X3 v trase Palmovka – Bulovka – Ke Stírce – Kobylisy. V nočním provozu lze jako náhradní dopravu využít autobusovou linku číslo X95, která bude prodloužena,“ radí čtenářům Řehková.

Ve čtvrtek 25. srpna pak čeká na cestující další překvapení. Od 4.30 do půlnoci nebudou pendlovat tramvaje z Bílé labutě na Vltavskou. Náhradní spoje však dopravce nechystá.

„Od soboty 27. srpna pak přibližně od 4.30 hodin do nedělní půlnoci opět nepojedou tramvaje v trase Palmovka – Ke Stírce,“ popisuje Řehková. Recept bude podle ní stejný jako v půlce srpna, tedy přes den půjde využít autobus X3, v noci pak X95.

Komentáře

Hlavní zprávy

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek

V rámci FIFA kvetla korupce. Každý to ví, ale detaily z dokumentu jsou pro mnohé šokující

Strážce streamu
vydáno 25. listopadu 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Streamovací platforma Netflix opět dokázala, že umí ve svých dokumentárních sériích rozpitvávat i závažnější témata. Tentokrát těsně před začátkem...  celý článek

Advent je za dveřmi. Do ulic Prahy zítra vyrazí vánoční nazdobená flotila

vydáno 25. listopadu 2022  7:36

Jako blesk z čistého nebe se v minulých dnech objevila zpráva o konci mazací tramvaje. Důvodem je údajně „podstav řidičů tramvají na běžných linkách“....  celý článek