metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 24 °C

Pondělí, 14. června 2021. Svátek má Roland.

Větší foto
Hlídka na trzích | foto: MPP

Krčský slon i bídný účes. Výjezdy strážníků někdy berou dech

  14:43
„Občas se stává, že se na nás veřejnost obrátí s neuvěřitelnými i paradoxními žádostmi. Někdy máme dokonce podezření, že se jedná o nějakou skrytou kameru,“ komentuje neobvyklé žádosti a zážitky mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Své tvrzení podpořila seznamem bizarních žádostí na lince 156. Figuruje na něm například žádost o výjezd k areálu krčské nemocnice, kde měl podle volajícího pobíhat slon, či dotaz, zda se dá splachování po dvaadvacáté hodině považovat za rušení nočního klidu. Výjezdu strážníků do kadeřnictví se zase dožadovala rozrušená žena, která byla nespokojená s tím, jak zde ostříhali syna.

„Každé, i to sebezvláštnější oznámení musí strážníci řešit. A tak mají bizarní telefonáty často ještě bizarnější rozuzlení. Například slon po krčské nemocnici opravdu pobíhal. Utekl z poblíž stojícího cirkusu,“ směje se Seifertová. Ze sousedů, jejichž pes údajně vydával každý večer podivné zvuky, se zase vyklubala vášnivá dvojice. „Sousedé oznamovatele byli jen hlučnější při postelových radovánkách,“ dodává Seifertová.

Spršku bizarních dotazů často dostává také administrátor facebookových stránek městské policie. „Dobrý den. Hlaste, prosím, stav pand v centru Prahy. Je dnes bezpečno?“ zněl například jeden z dotazů. Další si žádal odtažení klubka kabelu. Podle pisatele totiž parkoval bez povolení. „Proč nikde není vidět, co se stalo s kočkou odvezenou do útulku v Měcholupech? Vy jste ji odvezli na smrt. Proč? To děláte i s lidma, když se vám nelíbí? To máte nějaký azyl pro ztracené lidi a tam si doktor vybere, koho nechá žít a koho vymaže?“ napsal další ze zmatených pisatelů.

Své si letos podle Seifertové užili i kolegové v terénu. Na Smetanově nábřeží nedávno překvapili dva dealery drog, kteří se marně pokoušeli zbavit se zakázaných látek ve Vltavě. „Jeden z nich nevydržel a rozběhl se k zábradlí. Přes něj pak hodil několik malých pytlíčků. Jeho prvotní úlevu v očích, když se na nás obrátil, náhle vystřídalo zděšení. Důkazy místo toho, aby zmizely v temných hlubinách, se chytily do víru a kroužily na vodní hladině,“ popsal podle Seifertové jeden z členů hlídky. Jeho kolega pak poprosil místního loďmistra, aby ho svezl pro drahocenné důkazy. Ten ochotně souhlasil. „Asi by to neudělal, kdyby věděl, že se v půlce řeky zasekne motor. Z běžné kontroly dvou podezřelých týpků jsme rázem měli situaci, kdy byl kolega unášen na neovladatelné lodi Vltavou, drogy kroužily na hladině a já stál na břehu s dvojicí rozesmátých dealerů. To nechceš,“ popsal strážník.

Další z mnoha bizarních historek, o které se strážníci v terénu podělili, se odehrála během jednoho sychravého podzimního večera. Hlídka v autě zastavila u mladíka, který na ulici močil do kanálu a porušoval tak vyhlášku o veřejném pořádku. „Mladík byl zaskočen, asi jako každý, koho načapáte s nádobíčkem venku. Zanechal tedy svého protiprávního jednání a pustil se do hledání dokladů. Během chvilky byla občanka na světle, během další zase v temnotách. Nešťastníkovi doklad vypadl z ruky a spadl přímo do kanálu, který mu před chvílí sloužil jako pisoár. Poskytli jsme mu ubrousky a číslo na městské služby,“ uvedl další ze strážníků. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Talkshow Honzy Dědka bude v létě na zámcích. Dorazí Dejdar, Matonoha nebo Brzobohatý

vydáno 14. června 2021  9:22

Pořad 7 pádů Honzy Dědka čeká sice o prázdninách natáčecí pauza, ale moderátor se svou show nazvanou 7 pádů na cestách vyráží za diváky napříč republikou....  celý článek

Na lodi musí být čisto a veselo, pak jde úplně všechno, říká kapitán moderního katamaránu

vydáno 13. června 2021  17:04

Začneme malou perličkou. Však jsme na vodě. Nejmodernější loď v Praze nemá kormidlo! Moderní elektrická loď Bella Bohemia se ovládá přes joystick. O...  celý článek

Kuřáků ubylo, výrobci proto míří hlavně na mladé konzumenty

vydáno 13. června 2021  5:52

Zapálit si cigaretu přestává být trendy. Vždyť počet Čechů, kteří skončí v rukách koronera, se ročně pohybuje kolem sto tisíc. Přibližně dvacet procent z...  celý článek

V Říčanech u Prahy vznikl nový showroom Peugeot. Koncept je v Česku zcela unikátní

vydáno 13. června 2021  5:39

V Říčanech u Prahy zahájila v květnu provoz nová koncese značky Peugeot. Koncesionář Lenner Motors zde nabízí nejen kompletní modelovou řadu vozů...  celý článek

Vaše fotky z Prahy