metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 12 °C

Sobota 25. března 2023. Svátek má Marián
Hlídka na trzích | foto: MPP

Krčský slon i bídný účes. Výjezdy strážníků někdy berou dech

  14:43
„Občas se stává, že se na nás veřejnost obrátí s neuvěřitelnými i paradoxními žádostmi. Někdy máme dokonce podezření, že se jedná o nějakou skrytou kameru,“ komentuje neobvyklé žádosti a zážitky mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Své tvrzení podpořila seznamem bizarních žádostí na lince 156. Figuruje na něm například žádost o výjezd k areálu krčské nemocnice, kde měl podle volajícího pobíhat slon, či dotaz, zda se dá splachování po dvaadvacáté hodině považovat za rušení nočního klidu. Výjezdu strážníků do kadeřnictví se zase dožadovala rozrušená žena, která byla nespokojená s tím, jak zde ostříhali syna.

„Každé, i to sebezvláštnější oznámení musí strážníci řešit. A tak mají bizarní telefonáty často ještě bizarnější rozuzlení. Například slon po krčské nemocnici opravdu pobíhal. Utekl z poblíž stojícího cirkusu,“ směje se Seifertová. Ze sousedů, jejichž pes údajně vydával každý večer podivné zvuky, se zase vyklubala vášnivá dvojice. „Sousedé oznamovatele byli jen hlučnější při postelových radovánkách,“ dodává Seifertová.

Spršku bizarních dotazů často dostává také administrátor facebookových stránek městské policie. „Dobrý den. Hlaste, prosím, stav pand v centru Prahy. Je dnes bezpečno?“ zněl například jeden z dotazů. Další si žádal odtažení klubka kabelu. Podle pisatele totiž parkoval bez povolení. „Proč nikde není vidět, co se stalo s kočkou odvezenou do útulku v Měcholupech? Vy jste ji odvezli na smrt. Proč? To děláte i s lidma, když se vám nelíbí? To máte nějaký azyl pro ztracené lidi a tam si doktor vybere, koho nechá žít a koho vymaže?“ napsal další ze zmatených pisatelů.

Své si letos podle Seifertové užili i kolegové v terénu. Na Smetanově nábřeží nedávno překvapili dva dealery drog, kteří se marně pokoušeli zbavit se zakázaných látek ve Vltavě. „Jeden z nich nevydržel a rozběhl se k zábradlí. Přes něj pak hodil několik malých pytlíčků. Jeho prvotní úlevu v očích, když se na nás obrátil, náhle vystřídalo zděšení. Důkazy místo toho, aby zmizely v temných hlubinách, se chytily do víru a kroužily na vodní hladině,“ popsal podle Seifertové jeden z členů hlídky. Jeho kolega pak poprosil místního loďmistra, aby ho svezl pro drahocenné důkazy. Ten ochotně souhlasil. „Asi by to neudělal, kdyby věděl, že se v půlce řeky zasekne motor. Z běžné kontroly dvou podezřelých týpků jsme rázem měli situaci, kdy byl kolega unášen na neovladatelné lodi Vltavou, drogy kroužily na hladině a já stál na břehu s dvojicí rozesmátých dealerů. To nechceš,“ popsal strážník.

Další z mnoha bizarních historek, o které se strážníci v terénu podělili, se odehrála během jednoho sychravého podzimního večera. Hlídka v autě zastavila u mladíka, který na ulici močil do kanálu a porušoval tak vyhlášku o veřejném pořádku. „Mladík byl zaskočen, asi jako každý, koho načapáte s nádobíčkem venku. Zanechal tedy svého protiprávního jednání a pustil se do hledání dokladů. Během chvilky byla občanka na světle, během další zase v temnotách. Nešťastníkovi doklad vypadl z ruky a spadl přímo do kanálu, který mu před chvílí sloužil jako pisoár. Poskytli jsme mu ubrousky a číslo na městské služby,“ uvedl další ze strážníků. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Novinky v Podolí. Vyhřívaný je teď delší bazén a v areálu je také „nový“ tobogán

vydáno 25. března 2023  10:49

Stadion v Podolí je kulturní památka. Plavala tu například také princezna Diana a oproti minulým letům tu najdete několik novinek. Málokdo si jich ale...  celý článek

Joel a Ellie se prostříleli do finále. The Last of Us se vrátí, a to i díky poctivému řemeslu

vydáno 24. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Očekávaná seriálová adaptace oblíbené herní pecky The Last of Us dospěla minulý týden ke svému konci. Jde o nejsledovanější seriál na HBO Max vůbec a není...  celý článek

Když můžeš pomoci, tak musíš, říká Jan Tuna. Řeč je o dárcovství kostní dřeně

vydáno 24. března 2023  5:27

Moderátor Jan Tuna je léta známý svými pořady, ve kterých bojuje buď proti nekvalitním potravinám, nebo naopak pomáhá při řešení různých problémů....  celý článek

Přes den dovádíme na pódiu, v noci pro změnu přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek