metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.
Adriana Krnáčová | foto: ČTK

Krnáčová: Pražské ANO s odpadlíky z TOP 09 zatím jednat nebude

  11:23
Pražská organizace hnutí ANO zatím nebude jednat se zastupiteli z pražské TOP 09, kteří se rozhodli stranu opustit. Prohlásila to volební lídryně ANO v metropoli Adriana Krnáčová. O vytvoření koalice na pražské radnici chce dál jednat s ČSSD a Trojkoalicí. Jasno by v tom podle Krnáčové mohlo být na přelomu týdne, v pondělí by se strany už mohly bavit i o personálních otázkách.

Oznámení pražského primátora Tomáše Hudečka a předsedy pražské TOP 09 Jiřího Vávry o odchodu ze strany, k nimž se následně přidali pražská radní Eva Vorlíčková a exguvernér ČNB Zdeněk Tůma, označila Krnáčová za interní záležitost TOP 09, kterou nechtěla komentovat. K tomu, zda by je ANO mohlo oslovit o spolupráci, uvedla, že zatím o tom strana jednat nebude. „Jednáme nadále s partnery, se kterými jsme začali jednat, to je s Trojkoalicí a ČSSD,“ řekla Krnáčová. Babiš připustil, že by o spolupráci s Hudečkem přemýšlel, pokud by mu ji Krnáčová navrhla.

Dosavadní náměstkyně na ministerstvu vnitra řekla, že by měla zájem o spolupráci s Piráty, se kterými se ANO už sešlo, respektuje ale prý jejich rozhodnutí být v opozici. Buď v neděli, nebo v pondělí bude podle Krnáčové jasno v tom, zda ANO v Praze vytvoří koalici s ČSSD a Trojkoalicí. V pondělí by se pak všechna tři uskupení měla společně sejít, probrat programové priority, které je spojují a v nichž se rozcházejí, a mohla by začít diskutovat o personálním složení rady hlavního města.

Komplikovaná jednání

  • ANO vyhrálo volby v Praze se ziskem 17 zastupitelů, metropoli dosud vládnoucí TOP 09 skončila za ním se 16 křesly.
  • Po osmi mandátech má v 65členném zastupitelstvu Trojkoalice, ODS a ČSSD. Piráti získali stejně jako komunisté čtyři křesla.
  • Případná koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice by tak měla nejtěsnější většinu 33 hlasů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Vaše fotky z Prahy