metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj

Kroužky na Vltavě se otevřou příští rok. Čeká je velká oprava

  8:00
Pět měsíců je již uzavřen dětský areál Kroužky na Vltavě v Braníku. Zatímco sousední Hamr se po červových povodních rychle vzpamatoval, dětské centrum zeje stále prázdnotou. To se však brzy změní. "Oprava areálu by měla začít každým dnem. Město ji plánuje dokončit okolo března,“ říká manažer Kroužků na Vltavě v Braníku Marek Vraný.

Areál Kroužky na Vltavě | foto: Kroužky na Vltavě

Město se do oprav nepustilo hned po povodních kvůli nespokojenosti zástupců města s cenovými nabídkami firem, které měly dětský areál opravit. Město proto rozhodlo, že vypíše nové výběrové řízení. "Chceme, aby byly Kroužky na Vltavě v co nejkratší době opraveny a mohly opět sloužit veřejnosti,“ uvedlo před časem město. 

To nyní přichází o peníze z pronájmu. Společnost Kroužky platila na zálohách na energie a za provoz kolem 120 tisíc korun měsíčně. Až se areál opraví, bude společnost opět usilovat o nájemní smlouvu. Po opravě by na místě mohli najít více zábavy senioři, pro které budou připraveny nové aktivity. Kolik město za opravu zaplatí, zatím neprozradilo.

Autor: , Metro.cz

Hlavní zprávy

Testování systému zálohování PET lahví a plechovek. Některé výsledky jsou překvapivé

vydáno 7. června 2023  15:56

Za první tři měsíce vrátili přes čtvrt milionu obalů.  celý článek

Jaderná Vrána už letí. Deník Metro byl u spuštění desátého jaderného reaktoru v Česku

vydáno 7. června 2023  12:41

„Zbraně a výbušniny si do reaktorové haly, prosím, neberte. Pokud jsou některé dámy těhotné nebo právě kojí, prosím, aby se prohlídky nezúčastňovaly,“...  celý článek

Zajímavé aleje najdete na hřbitovech i na Spořilově, říká dendrolog Aleš Rudl

vydáno 7. června 2023  4:20

Kniha Aleše Rudla je zdarma. Zavede vás do tajuplných stromořadí.  celý článek

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek