metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 18 °C

Čtvrtek, 5. srpna 2021. Svátek má Kristián.

Kudy k vlaku? U nádraží v Podbabě chybí informační cedule

  9:03
Po výstupu z tramvaje či autobusu v Podbabě lidé nevědí, kudy se dostat na železniční zastávku. Není se čemu divit, stavba, která byla uvedena do provozu v srpnu minulého roku, je zakrytá valem z hlíny. V jejím okolí navíc chybí jakýkoliv orientační systém. Vše by přitom mohly vyřešit obyčejné směrové cedule nebo nápisy na chodnících.

Nádraží Podbaba. | foto: Denisa Mokřížová, Metro.cz

„Lidé se na nás obracejí s ­podněty, že turisté i lidé, kteří už jsou v Praze zběhlí, mají problém zastávku najít. Stejný názor sdílí i naše městská část, proto věříme, že příslušné instituce najdou vhodné řešení,“ říká Petra Kolínská, radní pro dopravu v Praze 6.

Nikdo se však do řešení příliš nehrne. „Dopravní podnik se postará o značení autobusové a tramvajové zastávky. Chodníky by měl vyznačit úřad Prahy 6, okolí nádraží pak Správa železniční dopravní cesty,“ říká mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Správa železniční a dopravní cesty však tvrdí, že se jí týká pouze značení v ­rámci železniční stanice. „Okolí zastávky jde mimo nás,“ tvrdí mluvčí správy Jakub Ptačinský.

Podle právníků se má o značení postarat Praha 6 nebo město

S uvedenými názory radnice Prahy 6 ústy mluvčího Adama Halmošiho nesouhlasí. „Nádraží není naše investice, řešení by mělo vzejít odjinud,“ tvrdí Halmoši.

O zodpovězení otázky, kdo za chybějící směrový systém tedy může, se deník Metro obrátil na právní poradnu Frank Bold. Podle odborníků spadá celá záležitost pod Prahu 6. „V zákoně je stanoveno, že o všestranný rozvoj svého území by měly pečovat městské části a hlavní město Praha. Tyto povinnosti ale dle našeho názoru nejsou vymahatelné,“ vysvětluje za poradnu Eva Pavlorková.

I když Praze 6 podle tohoto zákona sankce nehrozí, měla by vzít záležitost do svých rukou. Finanční náklady by činily maximálně několik tisíc korun.

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Königsmühle. Do krajiny u zaniklé horské osady opět vstoupí land art

vydáno 5. srpna 2021  7:18

O víkendu se v krušnohorském Königsmühle uskuteční v Česku stále netradiční festival.  celý článek

Šotoušův sen? S foťákem jej pouštějí do zákulisí metra

vydáno 4. srpna 2021  18:45

Nápis „Vstup pro zaměstnance“ novináře Borise Koguta nezastavil v pražských, pařížských, vídeňských, moskevských ani lisabonských tunelech podzemní dráhy.  celý článek

V životě potřebuje pomocnou ruku. Psaní jde však milovníkovi cestování samo

vydáno 4. srpna 2021  6:00,  aktualizováno  15:53

Cestovatel Filip Schiller má své tempo, a využívá proto odborné poradce. Jeho knihy jsou „limitované edice“.  celý článek

Sběratelé autíček se při výběru modelů předhánějí v klikání

vydáno 4. srpna 2021  12:18

Dá se říci, že nadšenci pro modely z Nového Hrádku kupují výjimečně (a svým způsobem) i zajíce v pytli. Objednali si v klubovém členství vozy, které zatím...  celý článek

Vaše fotky z Prahy