metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 3 °C

Neděle, 5. prosince 2021. Svátek má Jitka.

Další 3 fotografie v galerii
Nádraží Podbaba. | foto: Denisa Mokřížová, Metro.cz

Kudy k vlaku? U nádraží v Podbabě chybí informační cedule

  9:03
Po výstupu z tramvaje či autobusu v Podbabě lidé nevědí, kudy se dostat na železniční zastávku. Není se čemu divit, stavba, která byla uvedena do provozu v srpnu minulého roku, je zakrytá valem z hlíny. V jejím okolí navíc chybí jakýkoliv orientační systém. Vše by přitom mohly vyřešit obyčejné směrové cedule nebo nápisy na chodnících.

„Lidé se na nás obracejí s ­podněty, že turisté i lidé, kteří už jsou v Praze zběhlí, mají problém zastávku najít. Stejný názor sdílí i naše městská část, proto věříme, že příslušné instituce najdou vhodné řešení,“ říká Petra Kolínská, radní pro dopravu v Praze 6.

Nikdo se však do řešení příliš nehrne. „Dopravní podnik se postará o značení autobusové a tramvajové zastávky. Chodníky by měl vyznačit úřad Prahy 6, okolí nádraží pak Správa železniční dopravní cesty,“ říká mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Správa železniční a dopravní cesty však tvrdí, že se jí týká pouze značení v ­rámci železniční stanice. „Okolí zastávky jde mimo nás,“ tvrdí mluvčí správy Jakub Ptačinský.

Podle právníků se má o značení postarat Praha 6 nebo město

S uvedenými názory radnice Prahy 6 ústy mluvčího Adama Halmošiho nesouhlasí. „Nádraží není naše investice, řešení by mělo vzejít odjinud,“ tvrdí Halmoši.

O zodpovězení otázky, kdo za chybějící směrový systém tedy může, se deník Metro obrátil na právní poradnu Frank Bold. Podle odborníků spadá celá záležitost pod Prahu 6. „V zákoně je stanoveno, že o všestranný rozvoj svého území by měly pečovat městské části a hlavní město Praha. Tyto povinnosti ale dle našeho názoru nejsou vymahatelné,“ vysvětluje za poradnu Eva Pavlorková.

I když Praze 6 podle tohoto zákona sankce nehrozí, měla by vzít záležitost do svých rukou. Finanční náklady by činily maximálně několik tisíc korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Za covidu se Češi do odvykání od cigaret příliš nehrnou, říká odbornice na odvykání

vydáno 5. prosince 2021  6:30

„Léčili jsme už i devítiletou dívenku,“ říká Eva Králíková, jedna z předních odbornic na odvykání kouření. Jestli na něčem trvá, tak na tom, aby se ani po...  celý článek

Ten sexuální predátor vypálil obří díru do celé generace dětí, říká mladá spisovatelka

vydáno 4. prosince 2021  16:00

Chodila do školy teprve krátce a už se setkala se sexuálním predátorem. V divadelním kroužku. Třicetiletá autorka Hana D. Lehečková si počkala, až ji to...  celý článek

Barvy, beton a štěrk u hradiště? Proti zásahům do zalesněného vrchu bojuje petice

vydáno 4. prosince 2021  6:00

Keltské opidum Závist najdete v Břežanském údolí, v učebnicích dějepisu a v poslední době i na stránkách novin. Kolem zbytků hradiště je momentálně živo....  celý článek

Voyo si začalo hrát na Netflix. Neoriginální originál Případ Roubal u diváků boduje

Strážce streamu
vydáno 3. prosince 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Koncept třídílné minisérie Případ Roubal je v dobrém slova smyslu obšlehnutý ze zahraničí. Někomu tahle krimi blbůstka, která se zaměřuje na soudní proces...  celý článek

Vaše fotky z Prahy