metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 9 °C

Čtvrtek, 29. října 2020. Svátek má Silvie.
Projekt kancelářské budovy PPF.
Dalších 8 fotografií v galerii
Projekt kancelářské budovy PPF. | foto: Atelier Radana Hubičky

Kulaťák čeká zásadní proměna. Podívejte se, jak bude vypadat

21. září 2012  14:14 Adam Váchal Metro.cz
Vítězné náměstí v Dejvicích se možná promění k nepoznání. Okolo se plánuje řada nových staveb. Některé již dostaly zelenou, jiné naopak musí developeři přepracovat.

Okolí dejvického Vítězného náměstí se do budoucna promění k nepoznání. V jeho blízkém okolí se v současné době plánuje šest různých projektů. Co si o nich myslí místní obyvatelé, se teprve uvidí. Strana zelených v Praze 6 spustila svou kampaň, jejíž součástí je i anketa, ve které se mohou lidé k jednotlivým projektům vyjádřit.

Přestavba menzy

Megalomanská stavba, která má vyrůst těsně vedle Vítězného náměstí na křižovatce ulic Jugoslávských partyzánů a Šolínovy, děsí místní obyvatele již nyní. České vysoké učení technické zde zamýšlí vybudovat až desetipatrovou věž. Podle původních plánů měla přitom budova mít dokonce třináct pater. "Věž nakonec nebyla povolena a její konečný objem se teprve hledá," říká Adéla Veverková, vedoucí sekretariátu starosty šesté městské části.

Projekt přestavby budovy ČVUT.
Projekt přestavby budovy ČVUT.

Projekt ČVUT

Odbor výstavby Prahy 6 původně stavbu povolil, městský soud ji však na základě podnětů a stížností občanů zrušil. V srpnu bylo jednání o umístění budovy opět obnoveno.  Mimo výstavby věže ČVUT také plánuje opravit současnou budovu menzy v Jugoslávské ulici. "Dnes je platné územní rozhodnutí pro rekonstrukci menzy na výukové prostory," dodává Veverková. Obyvatelé nyní čekají, zda jim ČVUT představí své plány ohledně stavby. Obávají se především toho, že na desetipatrové věži vzniknou plochy pro velkoplošnou reklamu.

Nákupní galerie na místě vysokých škol

Na největší nezastavěné ploše Vítězného náměstí, kde se v současné době pořádají farmářské trhy, má vzniknout projekt Dejvice Center. O jeho výstavbě se poprvé začalo hovořit již v roce 1999. Vlastníci pozemků, kterými jsou vysoké školy ČVUT a VŠCHT, tehdy podepsali smlouvu s německým investorem Timonem Bauregiem o výstavbě akademického a komerčního areál. "Vysokým školám měla připadnout sedmina budov a nové sportoviště na Kotlářce, které měl investor postavit. Firma pak měla dostat zbytek areálu a také pozemek," popisuje zastupitel Prahy 6 za Stranu zelených Antonín Nechvátal.

Dejvice Center
Projekt Dejvice Center

Projekt Dejvice Center

Německá firma však na projekt neměla peníze. Nakonec se tak k němu dostala společnost Sekyra Group. Ta podle původních plánů chtěla Dejvice Center postavy do roku 2012. Dodnes se však na místě nezačalo pracovat. "Na záměr dnes není vydaná žádná platná dokumentace ani povolení," říká navíc Veverková.

Obchodně-administrativní centrum vyroste na Evropské

Zcela nejaktuálnější je v současné době výstavba nové budovy Evropská 11. V těsné blízkosti hotelu Diplomat má vzniknout nová stavba, ve které budou obchody a kanceláře.

Projekt Administrativní budova Evropská 11

Projekt Administrativní budova Evropská 11

Společnost Czech Coal, která za projektem stojí, letos v srpnu podala na radnici šesté městské části žádost o stavební povolení. Úřad Prahy 6 se v současné době žádostí zabývá.

Nové kanceláře u Verdunské

 Uvažovalo se, že zde bude stát nová radnice Prahy 6. Nakonec zde budou kanceláře. Na parcele mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunskou chce stavět společnost PPF. "Na základě soutěže pro vyzvané byl vybrána varianta řešení dnes dopracována do úrovně dokumentace územního řízení," popisuje Veverková dosavadní průběh stavby.

Projekt kancelářské budovy PPF.
Projekt kancelářské budovy PPF.

Projekt kancelářské budovy PPF

Telehouse nabídne další kanceláře

Stavět se bude také na místě telefonních ústředen, které se nachází za hotelem Diplomat. "Stávající budova s nefunkčními prostory má být přestavěna na administrativní budovu," popisuje záměr investora Veverková.

Co si o projektech myslí Strana zelených

Co si o projektech myslí Strana zelených

Podle dosavadních informací by na místě měly vyrůst tři nové monobloky, které nabídnou až dvacet tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch.

Dostavba hotelu Diplomat

Také samotný hotel Diplomat čeká zásadní proměna. "Před budovou stávajícího hotelu i za ní mají vzniknout dvě nová křídla a pod celým areálem se plánuje 439 parkovacích míst pro osobní auta a 8 míst pro autobusy," popisuje Nechvátal.

Přínosem podle radnice Prahy 6 bude vytvoření vnitřního náměstíčka v těsné blízkosti hotelu a nové dopraví řešení, ke kterému na místě dojde. " Záměr je prověřen zatím pouze ve studii," říká Veverková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kulatiny zlobivé škodovky

Tramvaj Škoda 15T
vydáno 29. října 2020  19:00

První Pražany vozila tramvaj Škoda 15T v říjnu 2010. Poruch zažila na stovky.  celý článek

Už nepařím na počítači, raději si zahraju deskovky s přáteli

Michal Pešák
vydáno 29. října 2020  16:00

Šachy, Člověče, nezlob se, Velká cena Československa, pexesa, později Dostihy nebo Monopoly dovezené z Polska. Takové mám vzpomínky na stolní hry z...  celý článek

Pro OH v Tokiu mají čtyři scénáře

Tokyo
vydáno 29. října 2020  13:00

Olympiáda v Japonsku bude příští rok v létě jiná, než jsme znali dosud.  celý článek

Herci a číšníci v pasti. Nový byt si nekoupí

hypotéka
vydáno 29. října 2020  10:20

Hladová okénka hospody neuživí. Divadla nemají pro umělce práci. Lidé z mnoha profesí teď na vysněné bydlení nedosáhnou. Banky je řadí mezi rizikové.  celý článek

Vaše fotky z Prahy