metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 9 °C

Sobota 26. listopadu 2022. Svátek má Artur

Větší foto
Déčko svět v Galerii ČT | foto: Michaela Friebelová

Kultura a další zážitky nemusejí být drahé. V metropoli může ušetřit i velká rodina

  20:45
Není to vždy levná záležitost. Vydá-li se na výlet třeba rodinka o dvou dospělých a třech dětech, může to stát i několik stovek. V Praze je ale spousta možností, kam zajít a neutratit ani korunu. Tyto tipy sbírá Růžena Jeleneková.

Loni psal deník Metro o jejím projektu Pražské zkratky. Na jeho webu je možné najít tipy nejen na zajímavé procházky, ale třeba i na knihy nebo hry o Praze. Před časem se projekt ještě rozrostl a vznikla facebooková skupina s všeříkajícím názvem Jak ušetřit v Praze.

Jak vás napadlo stránku vytvořit?
Hledala jsem prostor pro sdílení slev na vstupném a tipy na akce pro rodiny s dětmi, které jsou v Praze a okolí dostupné zdarma. Tyto tipy udělají radost v každé vícedětné rodině, a to i v mé vlastní. Výše vstupného pro rodinu s dětmi není často úplně zanedbatelná částka. A mou snahou je ukázat, že procházka Prahou nemusí ohrozit rodinný rozpočet. V Praze totiž lze najít řadu těchto aktivit pro rodiny s dětmi, jen je třeba vědět „kdy a kde“.

Jaké tipy na stránce sdílíte?
Sdílím tipy na místa, kde mají děti vstup zdarma, i slevové akce na samotné vstupenky. Upozorňuji na dny otevřených dveří i hravé procházky s úkoly, které jsou k dispozici zdarma nebo za malý poplatek. Nezapomínám na speciální akce za vysvědčení, Den dětí ani další podobné dny.

Může se zapojit úplně každý?
Skupina se postupně rozrůstá. Sdílet tipy a inspirovat ostatní může každý člen skupiny. Věřím, že skupina může být užitečná svými tipy pro každou rodinu, která žije nebo plánuje výlet do Prahy.

Akce zdarma

  • Udělejte si s dětmi výlet do světa hudby. Víte, ve kterém pražském muzeu si děti mohou zahrát na harfu, klavír či elektrickou kytaru? Navštivte České muzeum hudby a objevíte i hrající schody. Děti do 15 let mají vstup zdarma.
  • Kampa(k) s Emou a Tondou. Zahrajte si s dětmi na Kampě a v jejím okolí zimní venkovní hru, kterou pro vás připravili knihovnice a knihovníci z dětského oddělení Ústřední knihovny. Venkovní hru o šesti zastaveních můžete hrát do prvního jarního dne. Na závěr hry vás čeká malá odměna. Podrobnosti najdete na webu knihovny (www.mlp.cz).
  •  Déčko svět v Galerii ČT. Interaktivní výstava, kde se děti mohou setkat se svými oblíbenými postavami, které znají z televizního programu ČT Déčko, právě probíhá v Galerii České televize na Kavčích horách. Vstup zdarma je nejen pro děti, ale i rodiče.
  • Další tipy najdete na Facebooku Jak ušetřit v Praze – slevy na vstupném, zdarma v Praze pro děti

Komentáře

Hlavní zprávy

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek

V rámci FIFA kvetla korupce. Každý to ví, ale detaily z dokumentu jsou pro mnohé šokující

Strážce streamu
vydáno 25. listopadu 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Streamovací platforma Netflix opět dokázala, že umí ve svých dokumentárních sériích rozpitvávat i závažnější témata. Tentokrát těsně před začátkem...  celý článek

Advent je za dveřmi. Do ulic Prahy zítra vyrazí vánoční nazdobená flotila

vydáno 25. listopadu 2022  7:36

Jako blesk z čistého nebe se v minulých dnech objevila zpráva o konci mazací tramvaje. Důvodem je údajně „podstav řidičů tramvají na běžných linkách“....  celý článek