metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 18 °C

Pondělí 26. září 2022. Svátek má Andrea

Další 1 fotografie v galerii
Někteří se nezdráhají kovové zábrany i podlézat. | foto: TSK

Kvůli opravě Barrandovského mostu je uzavřená cyklostezka a část řeky. Zákazy lidé stále ignorují

  5:48
Může na vás spadnout kus suti, do očí se dostat prach a třeba havarujete nebo si způsobíte nějaký jiný nepříjemný úraz. A to tehdy, pokud se v těchto týdnech vydáte pod zakázané části Barrandovského mostu.

Kvůli opravě dopravní tepny je až do konce srpna uzavřena frekventovaná cyklostezka. Kolařům a chodcům brání ve vstupu kovové zátarasy. Jak již deník Metro informoval před několika týdny, řada cyklistů nemá problém proklouznout kolem hlídkujících strážníků a i s kolem se přes zábrany protáhnout.

Zástupci městských strážníků i Technické správy komunikací (TSK) přitom ještě v červnu tvrdili, že se situace uklidnila. Zejména díky tomu, že neukázněné Pražany v prvních dnech strážci zákona u zábran otáčeli. Nyní je zdá se vše při starém. „Někteří cyklisté značení a zátarasy bohužel i nadále ignorují a chtějí místem projet. V minulosti došlo také k demolování zábran, které musely být posíleny a vedou až ke korytu Vltavy. Strážníci cyklostezku pravidelně kontrolují, ale i přes jejich činnost se stále objevují cyklisté, kteří se snaží místem projet,“ stěžuje si deníku Metro mluvčí TSK Barbora Lišková.

Nerespektováním zákazu vjezdu na cyklostezku pod Barrandovským mostem se podle ní cyklisté vystavují nejrůznějším úrazům, které mohou skončit i fatálně. „V tomto úseku se pohybuje těžká technika a probíhají zde i další bourací práce spojené s rekonstrukcí mostu,“ dodává Lišková.

Lodě mají proplouvat prostředkem.

Oprava mostu uzavřela i plavební dráhy v krajních polích mostu. Veslaři i další lodníci se však pod zapovězenými částmi mostu prohánějí, kudy nemají. Porušování zákazu proplutí, které se na hladině Vltavy pod Barranďákem denně odehrává, přitom může vést i k vysokým pokutám. „V rámci běžné hlídkové činnosti našeho plavebního oddílu se zaměřujeme i na kontrolu a dodržování plavebních znaků v lokalitě Barrandovského mostu. Jejich nerespektování řešíme během dne hned několikrát, žádnou statistiku ale nevedeme,“ vysvětluje pro Metro mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Doposud byly podle ní všechny prohřešky řešeny domluvou. „Účastníci plavebního provozu byli hlídkou pouze upozorněni na zákaz plavby,“ dodává Seifertová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

vydáno 25. září 2022  18:30

Na Bubenském nábřeží nejezdí od pondělí tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky....  celý článek

Dědictví home office. V on-line světě jsme nepozorní a hackeři to moc dobře vědí

vydáno 25. září 2022  12:29

Podzimní covidová vlna asi zažene lidi zpět do režimu home office. Naděje, že se zbaví zlozvyků z práce na dálku, se opět oddaluje.  celý článek

Sekeru, pilu a hurá na dříví! Samovýroba otopu má háčky. Víme, na co si dát pozor

vydáno 25. září 2022  6:02

Ještě loni většina z nás získávala teplo domova z plynových kotlů nebo dálkového topení. Válka, zničující ceny energií a strach ze zimy udělaly ze dřeva v...  celý článek