metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 6 °C

Sobota, 14. prosince 2019. Svátek má Lýdie.
Světlo nových lamp se na nástupišti tluče se starými zářivkami.
Další 1 fotografie v galerii
Světlo nových lamp se na nástupišti tluče se starými zářivkami. | foto: Martin N.

Lampy pod lampami? Nová svítidla na nádraží už zlobí

13. listopadu 2019  12:35 Filip Jaroševský Metro.cz
Správce stožárů chtěl jejich instalací vylepšit viditelnost uprostřed nástupiště. Nové zářivky ale dlouho nevydržely.

Levá ruka neví, co dělá pravá. Tak může na cestující na terminálu MHD na Smíchovském nádraží působit nové osvětlení. Jak si všiml čtenář Martin N., uprostřed ostrůvků zde před časem vyrostly zbrusu nové lampy. Od té doby se však podivně dublují se stařičkými zářivkami, které tu poblikávají ze stropu od nepaměti.

„Lampy jsou umístěny pod starým osvětlením, které tu je už hrozně dlouho. Dá se říct, že jsou tam nyní lampy pod lampami. Vysvětlí mi někdo proč?“ napsal minulý týden deníku Metro čtenář Martin N. a do redakce poslal také fotku nového stožáru. O pár dní později se čtenář z Prahy 5 redakci ozval znovu. Tentokrát byl stručnější. „Tak fungl nové lampy už z půlky nesvítí,“ zněl krátký vzkaz, který opět opatřil fotodůkazem.

Čí je ta díra?

  • Rachotící poklop, který zlobil cestující u nástupiště MHD na Smíchovském nádraží, se dočkal v roce 2017 opravy až po devíti měsících. Deník Metro hledal správce nejdřív marně. 
  • Improvizovaný poklop – nedbale položený kus plechu – vydával při každém přejetí kol nepříjemný zvuk. Zprvu nebylo jasné, zda jde o šachtu teplovodu, kabelovodu, či vstup do kolektorů. Později se k němu přihlásil dopravní podnik, který s pomocí soukromé firmy Doubravská stavební, nechal díru řádně přikrýt. 

Deník Metro se s žádostí o vysvětlení, proč byl další zdroj světla na nádraží potřeba, nejprve obrátil na dopravní podnik. Ten má totiž ve své správě původní zářivky. Dopravce se však k problému nechtěl vyjádřit a odkázal deník Metro na správce nových lamp – společnost Technologie hlavního města Prahy.

Podle mluvčí společnosti Heleny Ševčíkové byl důvod k umístění lamp právě fakt, že osvětlení dopravce již přesluhuje. „Světelná účinnost zářivek dopravního podniku odpovídá jejich věku. Zářivky osvětlují spíše hranu nástupiště. Naše osvětlení je vedeno středem nástupiště a doplňuje tak zářivkové osvětlení,“ vysvětlila pro deník Metro Ševčíková s tím, že závady, které na osvětlení vznikly, pracovníci správy co nevidět odstraní. „Vše je připraveno k servisu,“ dodala. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Vyzkoušeli jsme tvořit ozdoby z perliček. V Poniklé je vyrábějí už sto let

V Poniklé se ozdoby ze skleněných perliček dělají už po staletí.
vydáno 14. prosince 2019  5:27

V Poniklé se ozdoby ze skleněných perliček dělají už po staletí. Navlékání a sestavování samotných tvarů už jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu.  celý článek

Ze slavného hotelu má být Staroměstská brána

Úpravy okolí budovy vytvořilo architektonické studio TaK.
vydáno 13. prosince 2019  16:46

Hotel InterContinental příští rok přejmenují. Poté je v plánu rekonstrukce i úpravy Pařížské a náměstí Miloše Formana.  celý článek

Děti závislé na počítačovém hraní utrácejí až desetitisíce

Jarmila Vedralová má od loňského roku na starosti drogové a další závislosti...
vydáno 13. prosince 2019  12:11

Jarmila Vedralová je jedna z těch, kteří se zasloužili o zavedení „protikuřáckého“ zákona. Od loňského srpna je ředitelkou odboru protidrogové politiky a...  celý článek

Komerční sdělení

Začátkem prosince se sešli u jednoho stolu klíčoví dodavatelé energií

Začátkem prosince se sešli u jednoho stolu klíčoví dodavatelé energií
vydáno 13. prosince 2019  7:00

Za účasti Ministerstva průmyslu, Svazu obchodu a cestovního ruchu, Energetického regulačního úřadu a České obchodní inspekce dodavatelé energií vyjednali...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám