metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 16 °C

Pátek 7. října 2022. Svátek má Justýna

Další 1 fotografie v galerii
Světlo nových lamp se na nástupišti tluče se starými zářivkami. | foto: Martin N.

Lampy pod lampami? Nová svítidla na nádraží už zlobí

  12:35
Správce stožárů chtěl jejich instalací vylepšit viditelnost uprostřed nástupiště. Nové zářivky ale dlouho nevydržely.

Levá ruka neví, co dělá pravá. Tak může na cestující na terminálu MHD na Smíchovském nádraží působit nové osvětlení. Jak si všiml čtenář Martin N., uprostřed ostrůvků zde před časem vyrostly zbrusu nové lampy. Od té doby se však podivně dublují se stařičkými zářivkami, které tu poblikávají ze stropu od nepaměti.

„Lampy jsou umístěny pod starým osvětlením, které tu je už hrozně dlouho. Dá se říct, že jsou tam nyní lampy pod lampami. Vysvětlí mi někdo proč?“ napsal minulý týden deníku Metro čtenář Martin N. a do redakce poslal také fotku nového stožáru. O pár dní později se čtenář z Prahy 5 redakci ozval znovu. Tentokrát byl stručnější. „Tak fungl nové lampy už z půlky nesvítí,“ zněl krátký vzkaz, který opět opatřil fotodůkazem.

Čí je ta díra?

  • Rachotící poklop, který zlobil cestující u nástupiště MHD na Smíchovském nádraží, se dočkal v roce 2017 opravy až po devíti měsících. Deník Metro hledal správce nejdřív marně. 
  • Improvizovaný poklop – nedbale položený kus plechu – vydával při každém přejetí kol nepříjemný zvuk. Zprvu nebylo jasné, zda jde o šachtu teplovodu, kabelovodu, či vstup do kolektorů. Později se k němu přihlásil dopravní podnik, který s pomocí soukromé firmy Doubravská stavební, nechal díru řádně přikrýt. 

Deník Metro se s žádostí o vysvětlení, proč byl další zdroj světla na nádraží potřeba, nejprve obrátil na dopravní podnik. Ten má totiž ve své správě původní zářivky. Dopravce se však k problému nechtěl vyjádřit a odkázal deník Metro na správce nových lamp – společnost Technologie hlavního města Prahy.

Podle mluvčí společnosti Heleny Ševčíkové byl důvod k umístění lamp právě fakt, že osvětlení dopravce již přesluhuje. „Světelná účinnost zářivek dopravního podniku odpovídá jejich věku. Zářivky osvětlují spíše hranu nástupiště. Naše osvětlení je vedeno středem nástupiště a doplňuje tak zářivkové osvětlení,“ vysvětlila pro deník Metro Ševčíková s tím, že závady, které na osvětlení vznikly, pracovníci správy co nevidět odstraní. „Vše je připraveno k servisu,“ dodala. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Kanibal a nekrofil z Netflixu svírá a zneklidňuje. Přesto se s ním těžko loučí

Strážce streamu
vydáno 7. října 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Desetidílná minisérie Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera je stejně tak znepokojivá jako řemeslně prvotřídní. Její úspěch ukazuje na tři evidentní věci....  celý článek

Nejen Češi si vykračují v botách pro královnu. Legendární obuv má i barefootovou verzi

vydáno 7. října 2022  12:39

Boty chelsea alias perka nebo štiblety proslavily Beatles. Teď jsou symbolem podzimní elegance.  celý článek

Prezidentský kandidát Karel Janeček: Dám lidem naději a energii měnit svět i vlastními silami

vydáno 7. října 2022  10:09

S Karlem Janečkem by na Hrad přišel prezident, pro kterého je zdravý životní styl základem jeho života. Matematik, ekonom, sociální reformátor, zakladatel...  celý článek

V hlavním městě řádí lupič stojanový. Uličník krade v metru lidem radost

vydáno 6. října 2022  4:54

Krást se nemá. Ani deník Metro, který je sice zdarma, ale dělá radost.  celý článek