metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 4 °C

Čtvrtek 8. prosince 2022. Svátek má Květoslava
Strážce streamu
Další 3 fotografie v galerii
Epizoda Masonovy krysy | foto: NETFLIX

Láska, smrt & roboti. Animované antologie od Finchera a Millera jsou napotřetí ještě temnější

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Rok se s rokem sešel, a tak nám oblíbená dvojice filmových režisérů Tim Miller a David Fincher opět servíruje další řadu animovaných převážně postapokaliptických animáků. Série Love, Death & Robots již posbírala pěkných pár cen, včetně několika Emmy. Já ji mám ve velké oblibě, už také proto, že krátké příběhy z budoucnosti, jež se vezou na vlně lásky, robotů a často i pořádně krvavé akce, na streamovacích platformách mnoho nenajdete. Třetí kapitolu unikátního projektu zmíněné dvojice vizionářů tentokrát zkouknete za dvě hodiny a nějakou tu minutku přes. Příběhy o tajuplných světech a podivných stvořeních jsou napotřetí zase o něco temnější.

Nejnovější várka lásky, smrti a robotů přináší devět epizod v délce od sedmi do zhruba dvaceti minut. Vizuálně si diváci opět přijdou na své. A ti, co viděli předchozí série, nebudou ani překvapeni, že jsou dvě nebo tři epizody vyloženě nic moc. Divácká chuť po krátkometrážních jednohubkách bude opět vrchovatě uspokojena. Třetí řada Love, Death & Robots proto nesměla chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Nejen cyberpunkové radosti
I z hodnocení jednotlivých epizod na webu Československé filmové databáze csfd.cz je opět jasné, že se ne všechny epizody povedly na výbornou. Více jak polovina příběhů pak působí mylným dojmem, že bychom se mohli do budoucna dočkat plnohodnotného představení v samostatném seriálu. Což jak víme, je pěkná blbost. Shrňme si tedy alespoň, o čem jednotlivé epizody jsou.

Výborná výprava
Tři Roboti - Strategie úniku jsou odlehčená jednohubka, ve které trojice známých robotů jakoby vzpomíná na doby, kdy se lidstvo snažilo přežít. Děsivá výprava o námořníkovi, který uzavře smlouvu s hladovou příšerou z hlubin, pak příjemně šokuje a na malém prostoru přináší řadu zvratů i dilema o tom, co je vlastně správné. Nejspíš jde o nejlepší díl série.

Epizoda Děsivá výprava

Tep toho stvoření o průzkumnici na Jupiteru, co se snaží zvládnout cestu za přežitím napumpovaná drogami, je pak smutnou melancholickou vyprávěnkou. Čtvrtá povídka s názvem Noc Mini mrtvých je pak vyloženě ujetá zombie satira o světové zombie apokalypse ve 2D animaci, kterou divák sleduje z pozice boha.

Nežer mě, robomedvěde
Pátá epizoda s názvem Tým zabijáků je kraťas o tom, jak se parta svérázných a vulgárně hláškujících zabijáků střetne s obrovským robotickým medvědem. Jak píše i Netflix ve své synopsi, jejich tajná zbraň proti mašině z laborek CIA je hlavně mysl pro humor. Šestá epizoda Roj je řádně atmosferická a značně depresivní. Vypráví o dvou vědcích, kteří prozkoumávají starodávnou mimozemskou civilizaci. Škoda otevřeného konce, ale na ty jsme v Love, Death & Robots zvyklí.

Dorazily i hvězdy
Epizoda Masonovy krysy má jako jedna z mála šťastný konec. Je o chlápkovi, co zjistí, že má ve stodole fakt velký problém. Zjistí to tehdy, když po něm škůdci, které chtěl vyhubit, začnou na oplátku pálit ostrými.

Epizoda Tep toho stvoření

Předposlední díl s názvem V klenutých sálech pohřbený je o speciální jednotce na záchranné misi, která uvízne ve věznici, která ve svých zdech ukrývá pradávné zlo. Akční peklo, které v podzemních prostorách nastává tu odnášejí animovaná dvojice herců Joe Manganiello a Jai Courtney.

Závěrečná epizoda Jibaro je pak vůbec tou nejdivnější z celé série. Hluchý rytíř a mytická siréna si v ní společně skočí tanec smrti. Tahle osudová přitažlivost říznutá krví, umíráním a touhou po bohatství mě ale moc nechytla. Třeba tomu bude u vás jinak. Je to taková pohádková balada, akorát dost psychedelická a za mě tedy dost divná.

Epizoda Tři roboti: Strategie úniku

Smutné, poetické, ale i okoukané
Tim Miller a David Fincher opět sestavili antologii animovaných filmů, kde není nouze o děsivá stvoření, ďábelská překvapení a černý humor. Kvality první série Love, Death & Robots se třetí sérii, podobně jako té druhé ale dohnat nepodařilo. Nevadí. I tak se těším na čtvrtou řadu. Doufám, že dorazí dřív, než za rok.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nenápadnou branickou oázu čistí těžká technika. Nádrž Údolní opět napustí začátkem příštího roku

vydáno 7. prosince 2022  19:11

Velká je zhruba jako hokejové hřiště. Málokdo si ale vodní plochy kousek nad bývalým branickým pivovarem všimne. A je to dobře. Retenční nádrž Údolní je...  celý článek

Jsem hrdá na představení s ryze ženským obsazením, říká akrobatka Kristýna Stránská

vydáno 7. prosince 2022  16:30

Pohybu a tanci se věnuje odmalička, kdy reprezentovala Česko v akrobatické gymnastice na evropských i světových šampionátech. Tanečnice a akrobatka...  celý článek

Zima se dá přežít díky pospolitosti, říká antropoložka, která několik let žila na Špicberkách

vydáno 7. prosince 2022  13:58

„Stačí věřit, že jednoho dne ledová černota ustoupí proužku světla, který bude každý den zesilovat,“ říká pro deník Metro vědkyně Zdenka Sokolíčková.  celý článek

Lucie Bílá i Lipo. Letošních vánočních písniček je jako ozdob na stromečku

vydáno 7. prosince 2022  5:11

Jako kdyby se čertovi roztrhl pytel a z něj vyskákaly vánoční písně. Tak to vypadá o adventu roku 2022.  celý článek