metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 10 °C

Čtvrtek, 21. února 2019. Svátek má Lenka.
Lávka vedle Smíchovského nádraží.
Větší foto
Lávka vedle Smíchovského nádraží. | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Lávka přes smíchovské koleje rezne. Podle TSK nespadne

3. května 2018  7:52 Filip Jaroševský Metro.cz
Procházku po zrezlém můstku vedoucím ze smíchovského parku do Radlické ulice každý den absolvuje mnoho lidí. Zatímco nedaleko na železničním mostě se lávky opravují, zde jsou nánosy rzi či zalátané díry. I přesto, že se lávka při projetí vlaků také houpe, podle jejího správce, Technické správy komunikací (TSK), je bezpečná.

„Prohlídky provádíme běžně jedenkrát až dvakrát ročně s ohledem na stav mostu,“ řekl deníku Metro Petr Jansa z tiskového odboru TSK. Vzhledem k nánosům rzi, kterou si zde mohl prohlédnout i deník Metro, ale působí paradoxně další informace TSK, podle kterých se provádí tyto kontroly především vizuálně. „Její stav je hodnocen jako uspokojivý a je na ní prováděna pravidelná údržba,“ komentuje Jansa.

Deník Metro na místě oslovil Pavla Noviského, který si tudy denně zkracuje cestu přes koleje. Podle něj se tu však, co se oprav týče, prakticky zastavil čas. „Tahle zkratka je roky bez jediné změny či opravy. Proti tomu bych nic neměl, kdybych tu nemusel každý den koukat na čím dál víc zrezlou konstrukci. Po pádu trojské lávky to navíc nejen ve mně pěkně zatrne, když pod mostem projede vlak a rozhoupe ho,“ popisuje své zážitky Noviský.

Podle personalistky Renaty, která lávku rovněž využívá, by mnohým stačilo rozvěsit osvětové tabulky potvrzující kontroly stability mostu. Její názor v mnohém sdílí také další Pražané, kteří tudy denně procházejí. „Když už nic jiného, tak trocha barvy, jež by zakryla tu zrezlou konstrukci, by se v rozpočtu určitě našla,“ dodal pro deník Metro pán ve středním věku.

Pád trojské lávky, která byla rovněž ve správě TSK, podle Jansy počet ani průběh kontrol na Smíchově také nijak nezpřísnil. „Kontroly jsme dělali, děláme a dělat budeme průběžně a neustále v souladu s­normou prohlídek mostů pozemních komunikací, tedy tak jako před touto událostí,“ vysvětluje Jansa.

TSK nicméně čtenáře deníku Metro ujišťuje o tom, že nosníky, které lávku podepírají podobně jako v Troji, nepoleví. Například nepříjemné houpání lávky, jež místní znervózňuje, je podle nich navíc jev daný samotným charakterem konstrukce lávky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dejvické divadlo nezískalo peníze na provoz a je vystaveno tragikomické zkoušce

Ivan Trojan
vydáno 21. února 2019  10:21

Aby se Dejvické divadlo zachránilo, povolá na pomoc finského režiséra, začne hrát s loutkami, a dokonce se pokusí důchodcům prodat předražené hrnce. Snahu...  celý článek

Praha chce Transgas pro stovky úředníků

Aktuální fotografie z demolice budov.
vydáno 21. února 2019  8:37

Město by rádo získalo komplex brutalistických budov na Vinohradské. S majitelem Transgasu se zatím nedohodlo.   celý článek

V metropoli vyměníte kalhoty, pokojovky nebo mixér. Swapy jsou in

Přímá lokální výměna je nešetrnější a nejúčinnější způsob získávání věcí, říká...
vydáno 21. února 2019  6:09

Nakupovat nové oblečení ve velkých řetězcích přestává být in. Svědčí o tom způsob výměny zboží neboli swap, který se během posledních tří let rozmáhá v...  celý článek

Nová pravidla pro náplavky: ticho večer a ticho v neděli, velká akce maximálně jednou za měsíc

Náplavka. Rašínovo nábřeží patří k nejatraktivnějším a nejživějším společenským...
vydáno 20. února 2019  17:42

Hospody, bary, festivaly, živá hudba a taneční kurzy. Rašínovo a Hořejší nábřeží v posledních letech zažívaly bujaré mejdany, které místním obyvatelům...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám