metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 1 °C

Pátek, 18. ledna 2019. Svátek má Vladislav.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto:  František Vlček, MAFRA

Lazarskou už za dva týdny. Koleje opraví i u divadla

6. listopadu 2018  8:24 Filip Jaroševský Metro.cz
Poslední plánovaná uzavírka kolejí má letos skončit těsně před Mikulášem.

Proč výluky tramvají v centru nastaly až v okamžiku uzavírky vstupu do metra na Karlově náměstí? Tuhle otázku si podle pražského organizátora dopravy Ropid klade mnoho obyvatel metropole. Největší potíže cestujícím přináší opravy kolejí kolem křižovatky Lazarská. Ty mají skončit za necelé dva týdny, v pondělí 19. listopadu.

„Eskalátor na Karlově náměstí se měl začít vyměňovat už loni na podzim. Právě s ohledem na cestující byl ale začátek akce odložen až na dobu po skončení výměny schodů u Anděla. Plán tří etap rekonstrukce křižovatky Lazarská pak existoval již delší dobu, přičemž byla naděje, že by mohl být realizován až po opětovném zobousměrnění Malé Vodičkovy. Když se ukázalo, že k tomu letos nedojde, a byl zhodnocen stav kolejové konstrukce, bylo nutné všechny tři etapy výluky naplánovat na konec letošní stavební sezony,“ píše Ropid na svém Facebooku.

Kdyby probíhala pouhá výměna kolejnic a výhybek, každou ze tří částí křižovatky Lazarská by bylo možné vyměnit za dva víkendové dny bez dopadu na provoz v týdnu. Podle Ropidu ale v Lazarské došlo i k narušení konstrukce, v níž jsou kolejnice upevněny, takže je nutné vyměnit i pražce a obnovit betonovou podkladní desku. „To znamená, že každá z etap nemůže trvat dva tři dny, ale zabere deset až jedenáct dní,“ dodává Ropid.

Rekonstrukce samotné křižovatky Lazarská proběhla před pár dny. Dopravní podnik tu vyměnil kolejnice a výhybky směrem k Václavskému náměstí. Nyní probíhají totožné práce směrem ke Karlovu náměstí. Od čtvrtka pak dojde na poslední část, začnou se totiž vyměňovat výhybky a koleje ve směru k Národní třídě. Dočkají se i výhybky v ulici Národní před budovou Národního divadla.

Během oprav se uzavře také most Legií. „Devatenáctého se tramvaje vrátí na Národní třídu, ale most Legií ještě zůstane uzavřený do rána 26. listopadu,“ doplňuje Ropid a informuje, že pak se dělníci přesunou do Holešovic.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zranění z Troji mohli dostat peníze dříve

Lávka v Troji padla v prosinci 2017. Oběti jsou dodnes bez koruny.
vydáno 18. ledna 2019  12:20

Oběti pádu trojské lávky dostanou zatím jen zálohu. Pojišťovna ji navíc možná vyplatí později, než slibují radní.  celý článek

Nový hlas v devíti stanicích metra

Stanice metra Budějovická
vydáno 18. ledna 2019  5:55

Hlášení pro nevidomé mají premiéru na Muzeu, Jinonicích i Karlově náměstí.  celý článek

Mladí filozofují, staří rovnou třídí

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  13:25

Sáčky, plastové krabičky, papír. Na třídění odpadu jsme kabrňáci.  celý článek

Výluky potrápí Střešovice i centrum

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  9:59

Krátkodobých výluk se koná v hlavním městě více než stovka ročně. Většinou za ně mohou nejrůznější opravy, jejichž cena se podle mluvčí dopravního podniku...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám