metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 7 °C

Neděle 4. prosince 2022. Svátek má Barbora
Letiště Václava Havla Praha | foto: prg.aero

Letíte na dovolenou? Zkontrolujte si raději jízdní řády autobusů na letiště

  10:09
Na letiště pojede autobus o šest minut rychleji. Dnes trvá cesta z Dejvické k letišti trvá 21 minut, od 7. dubna se jízdní doba linky zkrátí na minut patnáct. Denně autobus číslo 119 přepraví na Letiště Václava Havla a zpět více než 14 tisíc cestujících.

Letíte na dovolenou?

Od 7. dubna přijdou změny. Na letiště to pojede jinak.

  • Linka 119 bude zkrácena do nové stanice metra Nádraží Veleslavín.
  • Nově bude zavedena linka 191, jejíž trasa povede přes stanice metra A Petřiny a metra B Anděl.
  • Linka 100 bude pokračovat po své současné trase od stanice metra B Zličín.
  • Speciální linka AE jezdí po své současné trase z Hlavního nádraží.
  • V nočních hodinách bude dopravu na letiště zajišťovat autobusová 510 (trasa Na Beránku – Kačerov – I. P. Pavlova – Petřiny – Divoká Šárka – Letiště).

Od úterý 7. dubna, den po otevření  nových stanic metra A, se cestující musí připravit na více změn. Jednou z nich je linka 119. Ta bude nově končit u stanice metra Nádraží Veleslavín. „Na každý spoj metra bude navazovat minimálně jeden autobus na letiště,“ uvedl k novince radní pro dopravu Petr Dolínek .

Kromě zkrácení trasy čeká cestující na lince i další změna. K plynulosti jízdy má přispět to, že většina zastávek bude na znamení. Veškeré spoje budou zajišťovat nízkopodlažní autobusy.

Novinky nejspíš ocení i ti, kteří si chystají na dovolenou a s sebou táhnou velký kufr. „Cestujícím bude u stanice metra Nádraží Veleslavín k dispozici naše asistenční služba, která jim bude pomáhat se zavazadly a směrovat je k autobusové zastávce,“ představil službu předseda představenstva Českého aeroholdingu Václav Řehoř.

Není ani vyloučeno, že se na lince v budoucnu objeví novější autobusy. „Se zástupci Dopravního podniku jednáme o modernější verzi této linky,“ potvrdil Řehoř.

Autobusová linka 100 ze Zličína se nemění

Změny se však dočká nejen sto devatenáctka. Nově k letišti pojede ze stanice metra A Petřiny i či od Anděla linka 191. Změny se naopak nedotknou linky 100, která cestující na letiště vozí ze stanice Zličín. V provozu zůstane také speciální linka AE. Ta vede od letiště k Hlavnímu nádraží.

Na novinky budou cestující upozorňovat cedule umístěné ve stanici metra Dejvická a na místě původní zastávky linky 119. „V prvních dnech po otevření metra budou na nových stanicích připraveni informátoři Dopravního podniku, kteří cestujícím poradí s dopravním spojením,“ uvedl ředitel dopravního podniku Jaroslav Ďuriš.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kdo nejlépe uvaří sníh? Staroměstské náměstí bude plné čertů, andělů a soutěží

vydáno 3. prosince 2022  18:33

Největší vánoční trhy v metropoli ožijí v pondělí velkou podívanou. Na Staroměstském náměstí si totiž dávají sraz Mikuláši, čerti a andělé z celé Prahy....  celý článek

Trh s ubytování je na vzestupu. V Praze přibydou tisíce nových i staronových hotelových lůžek

vydáno 3. prosince 2022  6:45

Hotelové kapacity Prahy se v době pandemie covidu-19 částečně snížily. I přesto česká metropole stále patří mezi nejatraktivnější hotelové trhy v regionu...  celý článek

Ke zkouknutí Promlčeno mě donutil až algoritmus Netflixu. Ještě, že tak. Viděl to už každý

Strážce streamu
vydáno 2. prosince 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Relativně mladá studentka psychologie Eva (v poslední době všudypřítomná Barbora Bočková) má v rádiu vlastní večerní show o vztazích. Když ji ale osloví...  celý článek

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek