metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Úterý, 3. srpna 2021. Svátek má Miluše.

Větší foto
Aquacentrum Lagoon v Letňanech | foto: Hana HlavničkováMetro.cz

Letňanský plavecký bazén nekončí. Po peripetiích znovu otevře

  9:53
„Dozvěděli jsme se o problému s provozem bazénu. Pomůžete osvětlit situaci?“ S tímhle dotazem se na deník Metro před pár dny obrátila čtenářka Hana Hlavničková. Při své procházce po letňanském sídlišti totiž objevila na zamčených dveřích Aquacentra Lagoon cedulku. Z ní vyrozuměla, že se plavečák potýká s problémy.

„Obracíte se na nás s dotazy, kdy otevřeme provoz plaveckého bazénu. Jako jeho provozovatelé a vlastníci jsme se po jednadvaceti letech nepřetržitého provozu dostali z důvodů ekonomických ztrát způsobených pandemií covidu-19 do situace, že nejsme schopni provoz plaveckého bazénu v současnosti obnovit. Provoz letňanského bazénu může být ukončen,“ píše se na plakátku, který pro deník Metro čtenářka vyfotografovala.

Podle zjištění deníku Metro má však situace, alespoň prozatím, šťastný konec. Provozovatelé totiž slibují, že se bazén otevře 1. července, tedy tento čtvrtek. Centrum, které ročně navštíví více než dvě stě tisíc návštěvníků, pravděpodobně docílilo odložení splatnosti faktur s dodavateli energií. „Realita je taková, že jsme k dnešnímu dni od magistrátu obdrželi v rámci covidové pandemie částku ve výši čtyři sta tisíc korun, což je při našich ročních nákladech 22 až 23 milionů korun na provoz bazénu směšné. To samé platí i pro městskou část Praha 18, kdy máme přislíbenou částku ve výši 250 tisíc,“ uvádějí provozovatelé na webu aquacentra.

Po roční odstávce technologického a provozního zázemí bazénu však potřebují na jeho restart částku ve výši tří milionů. „V částce jsou zahrnuty i neuhrazené faktury, jejichž úhrada nebyla bez příjmů z tržeb možná,“ píší zástupci centra.

Po uzavření sportovních zařízení od března loňského roku musela aquacentra nejen na nezbytnou dobu zavřít, ale také omezit náklady na provoz. Aquapalace Praha v Čestlicích při nouzovém stavu nezahálel. Během nucené koronavirové přestávky se tam vehementně rekonstruovalo. Všechny atrakce včetně vlnobití jsou již plně v provozu zhruba tři týdny. V neomezeném provozu běží i další koupáky, třeba Aquadream na Barrandově nebo plavecký areál v Podolí a další.

Na uzamčené dveře naopak lidé narazí v případě plaveckého areálu Aquacentrum Šutka. Aquapark je z důvodu probíhající údržby a oprav mimo provoz. Rekonstrukce byla zahájena již v polovině listopadu. Plavecký areál je v provozu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Průzkum deníku Metro. Zeptali jsme se vás, co říkáte na zdražení lístků na MHD

vydáno 3. srpna 2021  5:00

Od 1. srpna zdražily některé jízdenky. Zeptali jsme se vás, co si o tom myslíte. Šest nebo osm korun si nově připlácejí ti cestující, kteří byli zvyklí v...  celý článek

Brašnář z Dobrušky: Vyučil jsem se také u prvorepublikových mistrů

vydáno 2. srpna 2021  16:34

Na vlastní triko jede brašnář Pavel Matouš z Dobrušky už třináct let. Začínal aktovkami, postupně přidával opasky, peněženky a další kožené výrobky....  celý článek

Mimořádný úvodník: Jdeme za vámi do ulic!

vydáno 2. srpna 2021  15:54

Nebojte, to není výzva k revoluci. I když vlastně trochu ano. Začátkem července jsme vstoupili do 25. sezony vydávání deníku Metro, posílali jste nám...  celý článek

Deník nastávajícího otce? Ze zdánlivé banality se může vyklubat jeden z nejtěžších článků

vydáno 2. srpna 2021  14:06

Komedie Deníček moderního fotra zamíří do kin příští týden. O své „předotcovské“ postřehy se zatím na stránkách Metra dělí jeho redaktor Filip...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám