metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 19 °C

Středa 22. března 2023. Svátek má Leona
Aquacentrum Lagoon v Letňanech | foto: Hana HlavničkováMetro.cz

Letňanský plavecký bazén nekončí. Po peripetiích znovu otevře

  9:53
„Dozvěděli jsme se o problému s provozem bazénu. Pomůžete osvětlit situaci?“ S tímhle dotazem se na deník Metro před pár dny obrátila čtenářka Hana Hlavničková. Při své procházce po letňanském sídlišti totiž objevila na zamčených dveřích Aquacentra Lagoon cedulku. Z ní vyrozuměla, že se plavečák potýká s problémy.

„Obracíte se na nás s dotazy, kdy otevřeme provoz plaveckého bazénu. Jako jeho provozovatelé a vlastníci jsme se po jednadvaceti letech nepřetržitého provozu dostali z důvodů ekonomických ztrát způsobených pandemií covidu-19 do situace, že nejsme schopni provoz plaveckého bazénu v současnosti obnovit. Provoz letňanského bazénu může být ukončen,“ píše se na plakátku, který pro deník Metro čtenářka vyfotografovala.

Podle zjištění deníku Metro má však situace, alespoň prozatím, šťastný konec. Provozovatelé totiž slibují, že se bazén otevře 1. července, tedy tento čtvrtek. Centrum, které ročně navštíví více než dvě stě tisíc návštěvníků, pravděpodobně docílilo odložení splatnosti faktur s dodavateli energií. „Realita je taková, že jsme k dnešnímu dni od magistrátu obdrželi v rámci covidové pandemie částku ve výši čtyři sta tisíc korun, což je při našich ročních nákladech 22 až 23 milionů korun na provoz bazénu směšné. To samé platí i pro městskou část Praha 18, kdy máme přislíbenou částku ve výši 250 tisíc,“ uvádějí provozovatelé na webu aquacentra.

Po roční odstávce technologického a provozního zázemí bazénu však potřebují na jeho restart částku ve výši tří milionů. „V částce jsou zahrnuty i neuhrazené faktury, jejichž úhrada nebyla bez příjmů z tržeb možná,“ píší zástupci centra.

Po uzavření sportovních zařízení od března loňského roku musela aquacentra nejen na nezbytnou dobu zavřít, ale také omezit náklady na provoz. Aquapalace Praha v Čestlicích při nouzovém stavu nezahálel. Během nucené koronavirové přestávky se tam vehementně rekonstruovalo. Všechny atrakce včetně vlnobití jsou již plně v provozu zhruba tři týdny. V neomezeném provozu běží i další koupáky, třeba Aquadream na Barrandově nebo plavecký areál v Podolí a další.

Na uzamčené dveře naopak lidé narazí v případě plaveckého areálu Aquacentrum Šutka. Aquapark je z důvodu probíhající údržby a oprav mimo provoz. Rekonstrukce byla zahájena již v polovině listopadu. Plavecký areál je v provozu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dáváte fotografie dětí na sociální sítě? Zaděláváte jim tím na šikanu

vydáno 21. března 2023  5:42

Sdílejte svá data obezřetně. Informace na internetu se dají velmi snadno zneužít.  celý článek

Dluhový mýtus. Hodná maminka samoživitelka a zlý, necitlivý věřitel

vydáno 20. března 2023  16:53

Připravovaná vládní novela oddlužení, tedy insolvenčního zákona, vyvolává u odborníků zděšení. Ti diplomatičtější hovoří o tom, že jsou minimálně...  celý článek

Jana Mesarčová je zamilovaná do poklopů. Kanál chce dokonce i na známky

vydáno 20. března 2023  5:21

Každý jsme jiný, a tedy i naše sny vypadají odlišně. U kreativních jedinců může jít o poměrně originální výjevy. Neobvyklou zálibu má třeba dlouholetá...  celý článek

Sládek Honza Ilgner má pivovar jako alchymistickou dílnu

vydáno 19. března 2023  19:00

Vaří trendy v pivovaru Radouš i neobvyklé pivní styly ve svém projektu The Barn. Název znamená anglicky stodola a právě do zrekonstruované stodoly v...  celý článek