metro.cz

Počasí v Praze

21 °C / 34 °C

Čtvrtek 18. srpna 2022. Svátek má Helena
Střelecký ostrov | foto: Metro.cz

Letní kino letos na Střeláku nebude. Nahradí ho koncerty a divadlo

  13:25
Letní kino letos na pražském Střeleckém ostrově nebude. Dohodly se na tom v rámci nové nájemní smlouvy Praha 1 a Malostranská beseda a.s. Společnost plánuje na nově opraveném ostrově v létě koncerty a divadelní představení.

Poslední dvě léta byl ostrov uzavřen kvůli opravám, za něž radnice zaplatila 80 milionů korun. Postaven byl bezbariérový výtah, opraveny byly přístupové schody, nová dětská hřiště a toalety. Vedení Prahy 1 nyní nechce na ostrově pořádat masové akce, protože se o obává, aby je ostrov v nové podobě zvládl a nebyl poničen.

Zajdete si sem na Sto zvířat a Čechomor

Rada městské části schválila v úterý smlouvu s Malostranskou besedou a.s., která měla na pronájem ostrova z minulosti opční právo. Společnost chce na "Střeláku" pořádat menší odpolední koncerty vážné a jazzové hudby nebo workshopy, uskutečnit by se také mělo několik velkých akcí. Podle Hodka je naplánován například koncert bratří Ebenů, Čechomoru, Sto zvířat a The Tap Tap. Uskuteční se také dvakrát Design Market a v červnu komorní scéna v rámci festivalu United Islands.

Tradiční letní kino radnice na ostrov pustit nechce. "Zdá se nám to jako neúměrná zátěž pro nový ostrov," řekl Hodek. Radnice ale slibuje, že se touto otázkou bude opět zabývat. "Je možné, že po vyhodnocení bude reálné letní kino v roce 2015 provozovat," dodal.

Alkohol se na ostrově pít nesmí

Malostranská beseda bude platit nájemné 5000 korun měsíčně. Podle Hodka je stanoveno symbolicky. "Akcí, za které se bude platit vstupné, bude málo a vstupné bude určeno na zaplacení nákladů," poznamenal místostarosta.

Nájemce se také musí pojistit proti škodám do deseti milionů korun. Občerstvení musí být umístěno na pontonu a pořadatelé mají za povinnost zajistit, aby nebyl na ostrov vnášen alkohol. Stánky s občerstvením přímo na ostrově budou podle Hodka pouze při některých akcích.

Komentáře

Hlavní zprávy

Budvar se spojil s hravými sládky. Vznikl pšeničný Kraťas

vydáno 18. srpna 2022  5:51

Tuhle příležitost si nenechte ujít. Národní pivovar Budvar úplně poprvé uvařil pšeničné pivo. Letní limitka Kraťas vznikla ve spolupráci s minipivovarem...  celý článek

Sexting může dítěti zničit vztah, dovést ho k sebevraždě

vydáno 17. srpna 2022  19:29

Nemluv s cizími, neber od nich dárky, netoulej se, kde to neznáš. Rodičovské pokyny děti dodržují. Na internetu se ale chovají jinak.  celý článek

Vítejte v ráji ředkví, Tří sester a vil od Václava Šindeláře

vydáno 17. srpna 2022  14:57

Divadlo Sklep, ředkvičky, hospoda U Báby. Dobeška. Co všechno může skrývat tahle kouzelná vilová osada, vklíněná do Braníka? Odpověď přináší kniha...  celý článek

„Ve firmách by měl být generační balanc, ideální je věky lidí namixovat“

vydáno 17. srpna 2022  6:00

Boří stereotypy, označuje se za rebelku v byznysu. Provozní ředitelka Creative Dock Gabriela Teissing podporuje ženy, aby se kariéry v oblasti technologií...  celý článek