metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 15 °C

Pondělí 3. října 2022. Svátek má Bohumil
Kinobus má letos zpoždění. | foto: Praha 3

Letních kin ubývá. Kinobus letos přijede s měsíčním zpožděním

  8:00
Povodeň, drahá technologie i málo peněz. To jsou důvody letošního útlumu letních kin. Zajít můžete do karlínského letňáku, se zpožděním přijede také Kinobus. Na Střeláku či v Troji se promítat nebude.

Sluníčko, čerstvý vzduch a film na velkém plátně. O letní kina je v Praze v těchto měsících obrovský zájem. Letos však venkovního promítání oproti minulým rokům zásadně ubyde. "Stále se snažíme odstranit bahno po povodni. Za tři neděle budeme vědět víc, zatím však otevření neplánujeme,“ říká výtvarník Ivan Nacvalač, provozovatel kulturního centra Trojský kůň.

Střelák letos neotevře kvůli opravám

Také na Střeleckém ostrově se letos nebude promítat jediný film. "Jelikož zde probíhá proměna ostrova, letní kino se letos neotevře,“ potvrzuje mluvčí první městské části Veronika Blažková.

Venkovního promítání se nedočkají lidé ani v areálu Občanské plovárny na Malé Straně. "Důvodem je digitalizace. Dříve nám stačila promítačka, nyní potřebujeme speciální digitální přístroj, který ovšem stojí 2,5 milionu korun. Letos proto promítat nebudeme,“ vysvětluje ředitel Občanské plovárny Robert Grohmann s tím, že do budoucna by se mohly promítat alespoň starší filmy.

Kam do lětňáku

  • Také Kinobus dopravního podniku, který objíždí různá místa, kde se následně promítají filmy, letos doposud nikam nevyrazil.
  • Důvodem je podle dopravního podniku nedostatek financí na projekt. "Letos proto Kinobus vyjede až v druhé polovině července, což je zhruba o měsíc později, než jsme původně plánovali,“ vysvětlila mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.
  • První promítání by se podle ní mělo uskutečnit 22. července. Kde a co se bude promítat, zatím není jasné.
  • Jistotou letos bude karlínské letní kino v Hybešově ulici.
  • V tom dnes večer můžete shlédnout film ve Stínu s Ivanem Trojanem v hlavní roli.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jako led ve Zlíně? Bruslaři z Nikolajky míří do Jinonic. Bronzová, Letňany a Kobra to jistí

vydáno 3. října 2022  6:00

Populární zimní stadion Nikolajka přerušuje minimálně na celou současnou sezonu provoz. Majitelé to zdůvodňují havarijním stavem strojovny i skokovým...  celý článek

Hlídač. I přes deštivé počasí nám posíláte desítky fotografií se zajímavými postřehy z celé Prahy

vydáno 2. října 2022  19:00

Čtenáři deníku Metro jsou jedni z nepodnikavějších. Jak si jinak vysvětlit ty hromady fotografií, o které jste se s námi podělili v rámci naší rubriky...  celý článek

Historický tunel zmizel pod sutí. Za oběť konstrukce nádraží Vysočany však nepadl

vydáno 2. října 2022  16:18

„Posílám poslední zbytky z kamenné valby starého podchodu pod stanicí vlaku Praha-Vysočany,“ píše nám čtenář Jan Dvorský, který za svůj fotoúlovek získává...  celý článek

Nastala sezona ořechů. Stačí vyrazit a sklízet. Na podzim Praha nabízí vitamíny na každém kroku

PRAHA? AHA!
vydáno 2. října 2022  11:50

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek