metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 4 °C

Sobota, 29. ledna 2022. Svátek má Zdislava.

Větší foto
Trendem jsou jednotné motivy pro celou rodinu. | foto: Dedoles

Letos pofrčí velké zahnuté zuby nahoru, puntíky i kaktusy

  5:34
Praktické i vtipné vánoční svetry jsou módní trend, který k nám přišel ze západní Evropy.

„A, tati, bude mít ty velký zahnutý zuby nahoru?“ ptá se v legendární reklamně malá holčička svého otce, když v lese kradou stromeček. Jakmile spot běží v televizi, je jasné, že se blíží Vánoce... A také, že je potřeba vytáhnout kulíšky a šály. Deník Metro oslovil velké hráče s „měkkým“ zbožím a zjišťoval, které motivy budou letos in.

Do zimních trendů tentokrát hodlá promluvit také výrobce legendárního českého nápoje. „Každý z nás už někdy pod stromečkem našel něco měkkého, hřejivého. U dětí takové dárky nepatří mezi favority, ale dospělí z nich mají často velkou radost. Proto jsme se spojili s lokální značkou Fusakle a upletli společně limitovanou kolekci ponožek, čepic a šál s prasátkovým designem, který si zamilujete,“ říká Nikola Gschwentnerová, manažerka značky Kofola.

Podle firmy Dedoles ale nebudou divočáci letos v zimě jediným zvířátkem na oblečení. „V zimní sezoně se těší oblibě designy se zvířátky, jako jsou srnky, medvědi a lišky. Populární jsou také jehličnaté stromy, vločky, sněhuláci, zimní příroda, zasněžená krajina,“ říká pro deník Metro Katarína Načiniaková, mluvčí Dedolesu. „Co se týče barevných kombinací, zákazníci mají rádi veselé a výrazné barevné kombinace. Trendy jsou modrá, červená, zelená, bílá, žlutá a zlatá barva,“ dodává Načiniaková. Podle ní také letos hodně párů nebo rovnou celých rodin sáhne po oblečení se stejným námětem. „Trendem, který k nám přišel ze západu, jsou svetry, které si na Vánoce oblékají muži i ženy a ladí se do stejných motivů,“ říká mluvčí firmy, která prodává oblečení s veselými motivy.

Trochu jiné vzory najdete na oblečení z e-shopu Trenýrkárna.cz. „V kolekci pro Styx máme pro letošní zimu připravené různé veselé motivy od těch tradičních vánočních se sněhuláky, soby, vločkami až po další vtipné motivy s grafikou pro milovníky kaktusů, piva, lega, donutů nebo junk food. Máme radost z grafiky oldschoolové hry, kterou si pamatuje zejména věková generace kolem 30 let a která si v současnosti našla zalíbení u generací mladších,“ popisuje nabídku Nella Salcerová, mluvčí e-shopu Trenýrkárna.cz.

„Co se týče trendů, tak pro letošní zimu zůstávají v kurzu vánoční motivy, veselé tematické motivy, které mohou zákazníci využít třeba i pro konkrétní příležitosti, ale také tradiční geometrické tvary, jako jsou puntíky nebo pruhy, které se hodí pro business nebo smart casual. Pro ponožky platí v celkovém looku pravidlo, že by měly být jemným doplňkem, který pobaví, zaujme, ale nepřebije celý outfit,“ dodává Salcerová. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Co mají společného Guru, Too hot to handle a Labutí píseň? Děje se tam ho*no

Strážce streamu
vydáno 28. ledna 2022  14:25

STRÁŽCE STREAMU Nejrůznější pořady, seriály a filmy se na nás hrnou ze všemožných streamovacích služeb v kvantech doposud nevídaných. Konkurence je obrovská a divákův čas...  celý článek

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Vaše fotky z Prahy