metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 0 °C

Sobota 28. ledna 2023. Svátek má Otýlie

Větší foto
Parkoviště P+R. | foto: TSK

Letos v metropoli nepřibude ani jedno stání na parkovištích P+R

  10:57
Další parkovací místa se na záchytném parkovišti P + R začnou stavět až příští rok, a to na Černém mostě. Letos nevznikne ani jedno nové místo.

Parkoviště na okrajích města, které slouží zejména lidem dojíždějícím do Prahy za prací, jsou trvale přeplněná. Dlouhodobě se mluví o tom, že kapacita není dostatečná.

„Ostatní projekty jsou ve fázi EIA, studií nebo investičních záměrů,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. Kolik parkovacích míst by tak v budoucnu mělo v metropoli přibýt, nedokázala Lišková říct.

Podle údajů z EIA by další hlídané parkoviště s více než tisícovkou míst mohlo vzniknout na Chodově. Naopak sešlo z plánu postavit P+R na Smíchově. V posledních měsících se diskutuje zejména o chybějících parkovacích kapacitách u nově zprovozněných stanic metra A.

Nejvytíženější jsou parkoviště na Chodově a v Letňanech

Technická správa komunikací podle výroční zprávy spravuje 16 záchytných parkovišť s celkovou kapacitou přes 3000 stání. Nejvytíženější parkoviště jsou na metru C, například na Chodově nebo v Letňanech. Parkoviště jsou primárně určena pro mimopražské řidiče, kteří zde zanechají svůj automobil a dále do centra Prahy jedou MHD.

Cena za stání na parkovištích P+R zapojených do systému MHD činí 20 korun. Podle údajů Technické správy komunikací jsou parkoviště pro město dlouhodobě ztrátová. Z ekonomické bilance vyplývá, že Praha vloni na správě stání prodělala přes 14 milionů korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Děti se projedou historickou tramvají se slevou a dozvědí se, kde je Čertův sloup

vydáno 27. ledna 2023  16:30

Dárek k vysvědčení v podobě symbolického jízdného historickou tramvají linky číslo 42 za 65 korun připravila na víkend pro dětské návštěvníky metropole...  celý článek

Příběh o zrodu Chippendales je majstrštyk kabelovky Hulu! Tedy pardon, Disney+

Strážce streamu
vydáno 27. ledna 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Osmidílná minisérie s krkolomným názvem Představujeme vám Chippendales! vypráví příběh o Somenovi „Stevovi“ Banerjee, indicko-americkém podnikateli, který...  celý článek

Made in Czech Republic neznamená ušité v Číně. Češi na sebe mohou být hrdí i v oblasti módy

vydáno 27. ledna 2023  7:11

Ten, kdo se pohybuje na trhu ryze tuzemských módních značek, se s tímhle problémem již mnohokrát setkal a v podstatě s ním téměř každý den bojuje....  celý článek

Nedorazila vám do schránky obálka s volebními lístky pro druhé kolo? Nezmatkujte

vydáno 27. ledna 2023  5:58

Česko volí prezidenta. Pravidla volby se v porovnání s prvním kolem liší jen minimálně.  celý článek