metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Čtvrtek, 23. září 2021. Svátek má Berta.

Větší foto
Parkoviště P+R. | foto: TSK

Letos v metropoli nepřibude ani jedno stání na parkovištích P+R

  10:57
Další parkovací místa se na záchytném parkovišti P + R začnou stavět až příští rok, a to na Černém mostě. Letos nevznikne ani jedno nové místo.

Parkoviště na okrajích města, které slouží zejména lidem dojíždějícím do Prahy za prací, jsou trvale přeplněná. Dlouhodobě se mluví o tom, že kapacita není dostatečná.

„Ostatní projekty jsou ve fázi EIA, studií nebo investičních záměrů,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. Kolik parkovacích míst by tak v budoucnu mělo v metropoli přibýt, nedokázala Lišková říct.

Podle údajů z EIA by další hlídané parkoviště s více než tisícovkou míst mohlo vzniknout na Chodově. Naopak sešlo z plánu postavit P+R na Smíchově. V posledních měsících se diskutuje zejména o chybějících parkovacích kapacitách u nově zprovozněných stanic metra A.

Nejvytíženější jsou parkoviště na Chodově a v Letňanech

Technická správa komunikací podle výroční zprávy spravuje 16 záchytných parkovišť s celkovou kapacitou přes 3000 stání. Nejvytíženější parkoviště jsou na metru C, například na Chodově nebo v Letňanech. Parkoviště jsou primárně určena pro mimopražské řidiče, kteří zde zanechají svůj automobil a dále do centra Prahy jedou MHD.

Cena za stání na parkovištích P+R zapojených do systému MHD činí 20 korun. Podle údajů Technické správy komunikací jsou parkoviště pro město dlouhodobě ztrátová. Z ekonomické bilance vyplývá, že Praha vloni na správě stání prodělala přes 14 milionů korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Česká reprezentace amerického fotbalu se připravuje na zápas proti Rusku

vydáno 23. září 2021

Český tým nastoupí proti Rusku v Ústí nad Labem k zápasu o konečné pořadí Mistrovství Evropy. Turnaj se měl původně dohrát loni, ale kvůli koronaviru byly...  celý článek

Komerční sdělení

Jít s ní do postele na prvním rande? Pokud ano a mějte po ruce eJoy®.

vydáno 23. září 2021

Téma sexu na prvním rande je předmětem mnoha diskusí a neexistuje jen jeden správný názor. Na druhou stranu by si tuto možnost měli preventivně připustit...  celý článek

Plzeňský výrobce Škoda představil první dokončený elektrobus Škoda E’City.

vydáno 22. září 2021  19:10

Vozidlo je již v základních barvách nového jednotného stylu Pražské integrované dopravy. Dopravní podnik (DPP) jich má objednáno celkem čtrnáct. První...  celý článek

Komerční sdělení

Nejpřekládanější jazyky: S čím se překladatelé nejčastěji potýkají?

vydáno 22. září 2021

Ačkoliv se to tak na první pohled nemusí vůbec zdát, překladatelství je velmi náročná práce. Ať už se jedná o překlad z jakéhokoliv jazyka, vždy je třeba...  celý článek

Vaše fotky z Prahy