metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 20 °C

Pondělí, 23. září 2019. Svátek má Berta.
Zdobení vánočního stromu na Staroměstském náměstí.
Zdobení vánočního stromu na Staroměstském náměstí. | foto: David SedleckýMetro.cz

Letošní vánoční trhy v centru Prahy mají zatím nejasnou budoucnost

20. září 2016  8:45 Robert Oppelt
Až o adventu ovládne Prahu vánoční šílenství, může se stát, že Staroměstské a Václavské náměstí zůstanou oázou klidu, kde nebude po vánoční atmosféře ani památky. Současnému pořadateli vánočních trhů, firmě Taiko, skončila smlouva. Nový provozovatel měl být znám do konce srpna, ale město ho zatím nevybralo.

„Dejte nám prosím ještě dva týdny, věřím, že se nám to podaří vyřešit a že se vánoční trhy stihnou,“ reagoval radní pro majetek Karel Grabein Procházka na dotaz, proč se tak stalo.

O něco sdílnější byl mluvčí magistrátu Vít Hofman. „Do poloviny srpna probíhalo druhé kolo výběrového řízení na nového provozovatele. Věcí se pak následně zabývala majetková komise, která radě města doporučila vítěze,“ uvedl mluvčí.

Podle zdrojů deníku Metro je důvodem, že nejlepší nabídku předložila společnost Taiko, které se město chtělo zbavit. Trhy provozovala od roku 2004. V roce 2014 jí primátor Tomáš Hudeček smlouvu vypověděl, výběrové řízení na nového provozovatele ale město vypsalo až letos v květnu.

Podle radních byla důvodem ukončení nevýhodná smlouva. Taiko ročně městu platilo 2,66 milionu korun. Společnost byla spojována i s lobbistou Romanem Janouškem, v počátcích firmy totiž seděla v představenstvu jeho žena Simona.

Pražské vánoční trhy se pravidelně umísťují v žebříčcích nejkrásnějších vánočních akcí světa. Jejich příprava ale trvá dlouhé měsíce.

„Práce na přípravě trhů probíhají celý rok, určitě je nejde nachystat za pár týdnů,“ popisuje Hana Tietze, mluvčí Taika.

Třeba jen hledání vánočního stromu musí začít už v létě. Podobné je to i s trhovci, ti nejlepší mají domluvené smlouvy dlouho dopředu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hraboši útočí dál! Ve hře je opět jed

ilustrační snímek
vydáno 22. září 2019  0:29

Jsou nemilosrdní jako mloci z Čapkova dramatu. Škodí hlavně na Moravě.  celý článek

Metro.cz je offline. Tento článek si přečtěte až zítra

Ilustrační černá
vydáno 21. září 2019  0:41

V úterý to bylo 20 let, kdy důchodkyně Věra Pohlová v jedné anketě deníku Metro řekla: „Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.“ Její výrok se...  celý článek

Pohodlnější spojení do centra je v plánu z Rajské zahrady, Hostavic, Jahodnice i Jiráskovy čtvrti

Simona Vlašimská (vpravo) věnovala koláč i nám.
vydáno 20. září 2019  15:51

Fouká vítr, venku kolem deseti stupňů a každý vlak má zpoždění několik minut. Tak vypadá v posledních dnech téměř každé ráno na vlakové zastávce...  celý článek

Jsem nadšenej, říká Vladimír Mišík o albu bez Etc…

Přebal desky
vydáno 20. září 2019  12:12

Dnes vychází nové album hudebníka Vladimíra Mišíka s názvem Jednou tě potkám. Hudební doprovod nově obstarala kapela Blue Shadows producenta Petra...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám