metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 30 °C

Úterý 16. srpna 2022. Svátek má Jáchym

Větší foto
Koupaliště Lhotka v roce 2005 | foto: S.O.S. koupaliště Lhotka

Lhotka se letos otevře. Ale ne jako koupaliště

  8:57
Soumrakem koupališť by se letos dala nazvat situace v Praze 4. Na Šeberáku se letos nevykoupete, na Lhotce také ne, ale do budoucna je situace nadějnější.

Dobrou a špatnou zprávu má pro fanoušky koupaliště na Lhotce radnice Prahy 4. Zanedbaný areál, který loni koupila za zhruba padesát milionů korun od slovenského developera, se pravděpodobně otevře pro návštěvníky už během letošní sezony. Špatná zpráva ale je, že v nádrži nebude letos voda vhodná ke koupání.

„Ze zadaného hydrogeologického posudku vyplynulo, že pouhé napuštění koupaliště vodou nezaručí čistotu vody na úrovni, kterou požaduje hygienická služba. Proto bude koupaliště ke koupání otevřeno až příští rok,“ uvedl mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. Nyní podle něj probíhají jednání o tom, jak areál nejlépe zpřístupnit alespoň jako park, aby ho mohli naši lidé využít k rekreačním aktivitám, i když zatím bez možnosti koupání.

Radnice podle Bigase původně předpokládala, že koupaliště na Lhotce provizorně napustí vodou už v letošním roce a náročnější úpravy, například vybudování nutného zázemí, jako jsou šatny a občerstvení, pro kompletní provoz budou provedeny na podzim tohoto roku.

Náklady městská část odhadla už před časem na deset milionů korun. Do otevření areálu by se měla stihnout základní úprava a posekání zeleně a zajištění či demolice objektů, které jsou v havarijním stavu a kde donedávna přespávali bezdomovci.

Lepší není situace ani na dalším přírodním koupališti na čtyřce, na Šeberáku. Rybník je vypuštěný a nedá se v něm koupat. Podle radnice je za tím snaha developera, který původně plánoval na rybníku postavit marínu pro jachty, nádrž prodat obci nebo Praze za desítky milionů korun. Mediální zástupce společnosti Ogopogo David Adamec se odmítl k situaci vyjádřit.

Komentáře

Hlavní zprávy

Před covidem byl coworking spíše módou pro jednotlivce, teď se stal pravidlem

vydáno 16. srpna 2022  5:04

Dilema mezi home officem a přítomností v kanceláři. To nyní řeší mnoho firem. Trendy pociťují developeři. Přizpůsobují tomu své plány.  celý článek

Chcete mít z babičky diamant? Moderní trendy vládnou i v pohřebnictví

vydáno 15. srpna 2022  18:14

Novinky se nevyhnou žádnému oboru lidského počínání. I tak konzervativní profese, jako je pohřbívání, nepřešlapuje na místě. Na hřbitově v Ďáblicích...  celý článek

S mazlíčkem do ciziny? Vezměte ho s sebou. Není to ale bez starostí

vydáno 15. srpna 2022  14:26

Češi letos po dvouleté covidové pauze vyrážejí jako o život na dovolenou do zahraničí.  celý článek

Bronzový skejťák, svědek divokých devadesátých let, se vrací na Folimanku

vydáno 15. srpna 2022  5:15

Zítra se pod Nuselský most vrací první socha svého druhu na světě.  celý článek