metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 17 °C

Sobota, 18. září 2021. Svátek má Kryštof.

Větší foto
Koupaliště Lhotka v roce 2005 | foto: S.O.S. koupaliště Lhotka

Lhotka se letos otevře. Ale ne jako koupaliště

  8:57
Soumrakem koupališť by se letos dala nazvat situace v Praze 4. Na Šeberáku se letos nevykoupete, na Lhotce také ne, ale do budoucna je situace nadějnější.

Dobrou a špatnou zprávu má pro fanoušky koupaliště na Lhotce radnice Prahy 4. Zanedbaný areál, který loni koupila za zhruba padesát milionů korun od slovenského developera, se pravděpodobně otevře pro návštěvníky už během letošní sezony. Špatná zpráva ale je, že v nádrži nebude letos voda vhodná ke koupání.

„Ze zadaného hydrogeologického posudku vyplynulo, že pouhé napuštění koupaliště vodou nezaručí čistotu vody na úrovni, kterou požaduje hygienická služba. Proto bude koupaliště ke koupání otevřeno až příští rok,“ uvedl mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. Nyní podle něj probíhají jednání o tom, jak areál nejlépe zpřístupnit alespoň jako park, aby ho mohli naši lidé využít k rekreačním aktivitám, i když zatím bez možnosti koupání.

Radnice podle Bigase původně předpokládala, že koupaliště na Lhotce provizorně napustí vodou už v letošním roce a náročnější úpravy, například vybudování nutného zázemí, jako jsou šatny a občerstvení, pro kompletní provoz budou provedeny na podzim tohoto roku.

Náklady městská část odhadla už před časem na deset milionů korun. Do otevření areálu by se měla stihnout základní úprava a posekání zeleně a zajištění či demolice objektů, které jsou v havarijním stavu a kde donedávna přespávali bezdomovci.

Lepší není situace ani na dalším přírodním koupališti na čtyřce, na Šeberáku. Rybník je vypuštěný a nedá se v něm koupat. Podle radnice je za tím snaha developera, který původně plánoval na rybníku postavit marínu pro jachty, nádrž prodat obci nebo Praze za desítky milionů korun. Mediální zástupce společnosti Ogopogo David Adamec se odmítl k situaci vyjádřit.

Komentáře

Hlavní zprávy

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 17. září 2021  8:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Sto kroků do nebe. Tip na rychlý výlet

vydáno 17. září 2021  5:24

Z rozhledny Máminka uvidíte klidně i Krkonoše nebo Šumavu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy