metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 18 °C

Čtvrtek 23. března 2023. Svátek má Ivona
Koupaliště Lhotka v roce 2005 | foto: S.O.S. koupaliště Lhotka

Lhotka se letos otevře. Ale ne jako koupaliště

  8:57
Soumrakem koupališť by se letos dala nazvat situace v Praze 4. Na Šeberáku se letos nevykoupete, na Lhotce také ne, ale do budoucna je situace nadějnější.

Dobrou a špatnou zprávu má pro fanoušky koupaliště na Lhotce radnice Prahy 4. Zanedbaný areál, který loni koupila za zhruba padesát milionů korun od slovenského developera, se pravděpodobně otevře pro návštěvníky už během letošní sezony. Špatná zpráva ale je, že v nádrži nebude letos voda vhodná ke koupání.

„Ze zadaného hydrogeologického posudku vyplynulo, že pouhé napuštění koupaliště vodou nezaručí čistotu vody na úrovni, kterou požaduje hygienická služba. Proto bude koupaliště ke koupání otevřeno až příští rok,“ uvedl mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. Nyní podle něj probíhají jednání o tom, jak areál nejlépe zpřístupnit alespoň jako park, aby ho mohli naši lidé využít k rekreačním aktivitám, i když zatím bez možnosti koupání.

Radnice podle Bigase původně předpokládala, že koupaliště na Lhotce provizorně napustí vodou už v letošním roce a náročnější úpravy, například vybudování nutného zázemí, jako jsou šatny a občerstvení, pro kompletní provoz budou provedeny na podzim tohoto roku.

Náklady městská část odhadla už před časem na deset milionů korun. Do otevření areálu by se měla stihnout základní úprava a posekání zeleně a zajištění či demolice objektů, které jsou v havarijním stavu a kde donedávna přespávali bezdomovci.

Lepší není situace ani na dalším přírodním koupališti na čtyřce, na Šeberáku. Rybník je vypuštěný a nedá se v něm koupat. Podle radnice je za tím snaha developera, který původně plánoval na rybníku postavit marínu pro jachty, nádrž prodat obci nebo Praze za desítky milionů korun. Mediální zástupce společnosti Ogopogo David Adamec se odmítl k situaci vyjádřit.

Komentáře

Hlavní zprávy

Je tu jaro. Pojďte si hrát. Zveme vás na zajímavá pražská dětská hřiště

vydáno 22. března 2023  14:49

Ověřené tipy o Praze pro děti i rodiče. To je web Pražské zkratky. Jeho autorka Růžena Jeleneková tentokrát čtenářům poradí, kde v metropoli najdete...  celý článek

Akce představí také nezničitelné želvušky, popularizuje vědu a její přístroje

vydáno 22. března 2023  13:25

Právě probíhá týden plný akcí zaměřených na elektronovou mikroskopii. Zajímavá je pro malé i velké.  celý článek

„My skláři máme k vesmíru blízko, je to naše inspirace,“ říká výtvarnice

vydáno 22. března 2023  10:16

Křestní jméno dostala po Alici Masarykové, dceři Tomáše Garrigua Masaryka. Se sklářkou Alicí Dostálovou se setkáváme v kavárně Louvre v Praze. „Dětství...  celý článek

Datové schránky jsou pro mnohé lidi „strašákem roku“, o život určitě nejde

vydáno 22. března 2023  5:59

Hurá do toho a pak honem hurá od toho. Vztah občana a státu je někdy jako tobogán. Některé novoty se ani neohřejí a mizí.  celý článek